Wybór LCD 37"

daro2008

New member
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze LCD 37"
Moje warunki użytkowania TV:
Pokój 3,5x5
Odległość od tv 3m
Nasłonecznienie nie ma znaczenia - rolety
Oglądanie na wprost lub pod małym kątem - 2 osoby.
Sygnał - "N"
Moje typt to:
1. Samsung LE37R82B - ok. 2,500
2. Samsung LE37M87BD - ok. 2.600
3. Samsung LE37A551 + ok. 2.900 full HD
4. Samsung LE37A656 -ok. 3.500 full HD
5. Sharp LC-37X20E - 3.200 full HD
6. LG 37LG6000 Scarlet - ok.3.600 full HD
Jak widać dwa pierwsze nie są full HD - czy przy 37" należy już zwrócić uwagę na tą opcje. Wyczytałem, żę przy 32" nawet lepsze jest HD Ready i nie warto dopłacać do Full HD.
Proszę o wskazanie lub wyeliminowanie któregoś z powyższych tv - wiem, żę nie będzie idealnego rozwiązanie, ale przynajmniej zawęże krąg poszukiwań.
Może ktoś użytkuję któregoś z wymienionych tv - proszę o opinię.
 

janusz

New member
Bez reklam
Samsung LE37M87BD jest Full HD, więc jak sam widzisz nie płaci się za Full HD tylko za nowsze modele. W zasadzie ten model jest super, ale jeżeli uprzesz się i chcesz coś doskonałego to coś z tej pary:
-Samsung LE37A656
-LG 37LG6000 Scarlet
Ja użytkuję LE37M87BD i uważam, że jest rewelacyjny, zresztą i tak najważniejsze jak zadbasz o sygnał, bo nawet SD do SD nie równe jak coś zawalisz, a przy 37 calach każde słabsze podłączeni zaraz robi problem. Ja troszkę napracowałem się nad podłączeniami (wcale nie wydając majątku) i mam SD bardzo dobre, DVD bajka, o HD nie wspomnę.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Ja bym wolał dołożyć te 300zł i wziąść zamiast 37M87BD, model 37A551 wiecej bajerów ( movie plus -regulacja a nie jak w M on-off ) nowsza matryca i nowy model. A jak niechcesz wydawać dużo kasy to bierz R, LG nie polecam.
Przemyśl jeszcze nad Sharpem X20 ale najpierw go obejrzyj.
 

daro2008

New member
Witam.
Wczoraj byłem w Euro RTV i popatrzyłem sobie na TV.
Moja żona po ogłoszeniu przeze mnie, że zmieniamy TV ciągle mówiła, że 32" za duży będzie (teraz CRT Sony 21"), po dużych bojach udało mi się wyperswadować zmianę na 37" !!!!
I tutaj już odpuściłem, z tym zakupem wiąże się jeszcze inwestycja zakupu stolika - miejsce ok. 1.2 m szerokości.
Jakie było moje zdumienie, gdy tak sobie staliśmy i porównywaliśmy Samsungi 37M87 i 37A551 i nagle usłyszełem "a może weźmiemy 40", miejsce przecież jest, a i tak trzeba kupić stolik!!!!!"
I tak oto z 32" dojechałem do 40"!
Jeżeli chodzi o te dwa Samsungi to A551 wydaje się mieć bardziej wyraziste kolory - nie wiem może to zasługa większego kontrastu.
Natomiast M87 jest bardziej "blady" - w sklepie nadawane było Discowery HD.
Co myślicie o tych dwóch modelach, który należałoby wziąć - różnica w cenie ok 500 zł, oczywiście model A551 droższy.
Czy ktoś miał do czynienia z którymś z wymienionych modeli, a może jest coś godnego uwagi w tej klasie cenowej poza samsungiem?
 

solofh

New member
A dlaczego nie Panasonic?

daro2008 napisał:
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze LCD 37"
Moje warunki użytkowania TV:
Pokój 3,5x5
Odległość od tv 3m
Nasłonecznienie nie ma znaczenia - rolety
Oglądanie na wprost lub pod małym kątem - 2 osoby.
Sygnał - "N"
Moje typt to:
1. Samsung LE37R82B - ok. 2,500
2. Samsung LE37M87BD - ok. 2.600
3. Samsung LE37A551 + ok. 2.900 full HD
4. Samsung LE37A656 -ok. 3.500 full HD
5. Sharp LC-37X20E - 3.200 full HD
6. LG 37LG6000 Scarlet - ok.3.600 full HD
Jak widać dwa pierwsze nie są full HD - czy przy 37" należy już zwrócić uwagę na tą opcje. Wyczytałem, żę przy 32" nawet lepsze jest HD Ready i nie warto dopłacać do Full HD.
Proszę o wskazanie lub wyeliminowanie któregoś z powyższych tv - wiem, żę nie będzie idealnego rozwiązanie, ale przynajmniej zawęże krąg poszukiwań.
Może ktoś użytkuję któregoś z wymienionych tv - proszę o opinię.


Mam ten sam dylemat. Warunki do odbioru mam porównywalne i mój wybór padł na Panasonic TX 37 LZD85. Wahałem się jakiś czas pomiędzy Samsungiem LE 37A656, ale po teście Kikiego, wątpliwości zostały rozwiane na korzyść Panasa - mimo, że mam juz kino domowe i DVD Samsunga. Czekam teraz tylko na promocję (bez Vatu lub raty 0%) jako, że olimpiada w Pekinie się zbliża. Ten Panasonic jakoś moi bardziej "pasuje".
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Miałem a551 tylko w rozmiarze 32 i w tej klasie cenowej to rewelacyjny telewizor.Jest to następca m87 i bije go praktycznie w każdym aspekcie i nie mówię tu o tym co jest na papierze ale na podstawie własnych doświadczeń.Lg jakiegokolwiek zdecydowanie nie polecam,sharpa x20 także bo ma spore problemy z płynnością ruchu.

Z "czterdziestek" i klasy cenowej średniej mogę polecić:

samsung 40a551
sony 40d3500

drożej to już poerwsza liga:

sony 40w4000 to obecnie chyba najlepszy lcd na rynku-test kikiego w naszym forum

toshiba 40xf355
 

broda1725

New member
Bez reklam
Sony D3500 niepolecam chyba że tylko do telewizji HD niema panelu 10 bitowego i przejścia kolorów są niezachęcające.

Ale XF355 to super LCD jest na matrycy Samsunga z elektroniką Toshiby jest reweleacja. Ale najlepiej zobaczyć.

W4000 to już spory wydatek (high end) ale warto.
 

daro2008

New member
Witam.
Czyli widzę, że wybór mam w miarę prosty Samsung A551 - mieści się w moim budżecie i jest godny uwagi.
Sony W4000 za drogi , tak samo Toshiba XF355.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prawdziwa jakość leży pomiedzy Sony 40 W 4000 a Toshiba 40 XF 355.
Cokolwiek nie wybierzesz w klasie powonieneś być bardzo zadowolony. Kazdy ma coś za:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

Nawet z odległości 0,5 metra nie pokazuje szumów i dropów na akranie , a to oznacza że bedzie dobrym rowiązaniem jako ekran do dobrej płynności przy małej odległości. Widać jest naturalną skórę na twarzy.
0bf8939f8a900eabmed.jpg
 

prosper5250

New member
LE37A656 i SCARLET to najnowsze telewizory z listy którą przedstawiłeś... a że LG jeszcze nigdy nie miało ani jednego produktu najlepszego... w kwestii wyglądu też samsung bardziej mi się podoba-prezentuje się znakomicie nawet jak jest wyłączony! trzeba go po prostu zobaczyć z bliska...
 

daro2008

New member
Witam.
A tak na marginesie to do odległości 3-3,5 metra od TV to jaki rozmiar 37" czy 40".
Gdzieś na forum widziałem chyba stwierdzenie kikego, że przy mniejszej odległości niż 3 metry mogą być rozczarowania przy LCD 40".
 

MarcinDK

New member
daro2008 napisał:
Witam.
Wczoraj byłem w Euro RTV i popatrzyłem sobie na TV.

Jakie było moje zdumienie, gdy tak sobie staliśmy i porównywaliśmy Samsungi 37M87 i 37A551 i nagle usłyszełem "a może weźmiemy 40", miejsce przecież jest, a i tak trzeba kupić stolik!!!!!"
I tak oto z 32" dojechałem do 40"!
daro - to weż juz 62" i po kłopocie skoro tak ładnie gną sie "opory" Twojej zony - oby w innych sprawach nie była tak ulegliwa :D:eek:

a przy okazji to mam 37M87 - jest extra
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak wybierzesz Toshibę - to żona nie pozna czy to 37 czy 40. Bo wielkość końcowa jest ta sama. Jeszcze raz przeczytałem Twoje potrzeby. I zostałbym przy 40" - ale decyzja należy do Ciebie.
 

daro2008

New member
SierzantHarris napisał:
Miałem a551 tylko w rozmiarze 32 i w tej klasie cenowej to rewelacyjny telewizor.Jest to następca m87 i bije go praktycznie w każdym aspekcie i nie mówię tu o tym co jest na papierze ale na podstawie własnych doświadczeń.Lg jakiegokolwiek zdecydowanie nie polecam,sharpa x20 także bo ma spore problemy z płynnością ruchu.

Z "czterdziestek" i klasy cenowej średniej mogę polecić:

samsung 40a551
sony 40d3500

drożej to już poerwsza liga:

sony 40w4000 to obecnie chyba najlepszy lcd na rynku-test kikiego w naszym forum

toshiba 40xf355


No i będzie pierwsza liga - czyli Toshiba 40XF350 - wczoraj zakupiona za cenę ok 600 zł mniejszą od cen w sklepach internetowych (aukcja 3 szt.)
Czekam na dostawę.
 

pfabiano

New member
daro2008 napisał:
No i będzie pierwsza liga - czyli Toshiba 40XF350 - wczoraj zakupiona za cenę ok 600 zł mniejszą od cen w sklepach internetowych (aukcja 3 szt.)
Czekam na dostawę.

ehhhh, to już wiem kto mnie przelicytował :( a było tak blisko. Gratuluje zakupu i czekam na relacje z użytkowania.
 

daro2008

New member
Witam.
Pfabiano rzeczywiście byłeś blisko, TV już jedzie jest w rękach DHL, jutro będzie na miejscu.
Na pewno podzielę się wrażeniami.
 

daro2008

New member
Witam.
Kiki - model wybrany przeze mnie Toshiba 40XF350 PG, cena 3.251,00 + transport 65,00 = 3.316,00.
Dzisiaj przyjedzie, choć przez ok. 3 dni nie będzie użytkowany - muszę zakupić "N-kę", przygotować nowy przewód antenowy.
 
Do góry