Wybór kina domowego

Space

New member
Serwus!

Po pierwsze, chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami jako że jestem tutaj nowy!

A wątek zakładam, bo proszę bardziej czających bazę o obsłuchanych o pomoc w doborze amplitunera i głośników.

Zestaw który chciałbym zbudować to ma być kino domowe na full wypas - joke.
Ale serio głównie chodzi mi o filmy (i gry - konsola ps3), co do muzyki to jest ona w przypadku tego zestawu raczej na drugim miejscu - ale nie powiem, że całkowicie chcę zrezygnować z tego.
Podział procentowy (o jaki widzę często pada pytanie) to 70% filmy : 30 myzyka.
Co do samej muzyki to raczej ciężko powiedzieć jaki gatunek, ponieważ jestem osobą która odnajduję coś interesującego w wielu gatunkach muzycznych, na pewno można skreślić muzykę klasyczna i discopolo ;) zostaje rock, rege, a i czasem bardziej elektroniczne brzmienie.
Pozostając jeszcze przy kwestii muzyki to nie słucham mega głośno i raczej nie zamierzam, jak chcę żeby urwało pokrywę czaszki i dupę to idę na koncert...

Co do samego amplitunera to raczej gadżety applowe mnie kręcą, bo nie zamierzam korzystać z ich sprzętu, ale podoba mi się opcja odpalenia radia internetowego - fajnie mieć, ale to nie jest must have. Fajnie, żeby miał kilka hdmi (konsola, tv, laptop) na dzien dzisiejszy nie mam 3D, ale mam zamiar zakupić, więc mogłby obsługiwać też i to.

Co do pomieszczenia to ma ono 24m^2 i jak widać na obrazku jest dość "posrane" duzo drzwi, zakamarków itp...czerwonymi kolorami zaznaczyłem planowane miejsce na głośniki.
Jak widać na drugim zdjęciu TV wisi na ścianie nad kominkiem (gazowy,nie używany - ogólnie to tylko zagraca pokój...IMO) dlatego sprzęty stają z lewej strony w jednej ze wnęk,tam satnie jedna kolumna a druga w drugiej wnęce po prawej.
ogólnie to wygląda to tak:
http img259.imageshack.us/img259/1614/snapshot2yr.jpg
http img826.imageshack.us/img826/3042/snapshot1fz.jpg

Co do samego budżetu to dysponuję kwotą 4kPLN no w porywach do 4.8k (; (zastrzegłem sobie mały margines na poślizg heh)

Byłbym wdzięczny jakbyście mogli mi pomóc z wyborem sprzetu, bo wiadomo łatwo wyrzucić kasę w błoto...

aaa ja sam wybrałem coś takiego:
Amplituner yamaha rx-v 473
Jamo S 608 HCS3

[edit] zastanawiam się jeszcze czy bd potrzebował suba ?

Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Od razu ci powiem żebyć dał sobie spokój z tymi Jamo s608 i Yamahą 4xxx. Yamaha to niższy model a za tą kasę masz lepszy sprzęt, a kolumny Jamo są ciężkie do ustawienia i trzeba im dać wokół sporo wolnej przestrzeni. Masz max. 4800zł, więc bym szukał kolumn w okolicach 3k i ampli do 1800zł. Z ampli masz spory wybór bo nie jesteś wymagający jeśli chodzi o stereo. Ogólnie w muzyce będą lepsze Denon, Marantz, HK a w kinie Onkyo, Yamaha. Z ampli możesz zobaczyć Onkyo 608/609, Denon 1912, Yamaha 671, HK 260, może nawet przy tańszych kolumnach dobrego Marantza 5006. Co do kolumn 5.0 to warte uwagi Monitor Audio MR6, Roth Oli 40, JBL Studio 180, KEF C7, Dali Concept 6 (tylko tu bas nie jest najlepszy, ale świetna reszta pasma). Z tańszych kolumn to Quadral Quintas 6000, Tonsil Maestro II 180.
Wybór jest spory. Suba nie kupuj od razu, lepiej dokupić jak będzie brakować basu i dozbierać na coś lepszego. Co do cen to popytaj kolegę Blackninja na PW, nie będziesz zawiedziony.
 

Space

New member
Dzięki za szybką odpowiedz. Bardzo podoba mi się design JBL 180 - wyglądają świetnie! I w takim przypadku zostaje dokladnie 1800 na ampka (zakładając te cenny Jbl Studio 180 + 130 + 120c - Ceneo.pl)

Na spokojnie jutro przejrzę, te modele co zaproponowałeś i zobaczę jak wygląda to cenowo itp.

Dzieki!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To rzeczywiście dobra porada.
Zestaw JBLa + Marantz 5006 Lub Harman AVR 260
Również Roth Oli i Monitor Audio zagrają bardzo dobrze.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sub Ci się przyda jak nie teraz to za jakiś czas Studio 140.

Studio 180 5,0 dobrze jest połączyć z Harmanem AVR265 lub Marantzem SR5006.
 

Space

New member
Dzięki za odpowiedzi!
Marantz SR5006 niestety z tymi jbl 180 wychodzi sporo za drogo przy moim założonym budżecie..
Ale za to już, HK 260 by się mieścił (ceny na podstawie: Amplituner Harman Kardon AVR 260 - Ceneo.pl)

A teraz pytanie laika:
1) Czy taki zestaw (ten HK + jbl 180 5.0) nagłośnią odpowiednio moje pomieszczenie ?
- czy Moc wyjściowa surround 50 W (8 ohm) to nie za malo ?
2) To już pewnie szczyt, ale co w przypadku jeśli amp. nie ma kodeka np THX ? (tak jak ten HK260)

Czy ktoś mógłby przy moich założeniach podać jeszcze jakiś warty uwagi zestaw, np z subem od razu ?

Wkleję tylko te obrazki raz jeszcze bo w pierwszym poście nie mogłem linków podać jeszcze..

snapshot2yr.jpg

snapshot1fz.jpg

Bardzo z góry dziękuję i pozdrawiam

[edit] Albo inaczej, co najlepszego (bo przecież nie każdy amp z każdymi kolumnami bd dobrze grał, a za bardzo nie mam jak robić odsłuchów przed zakupem ;/ ) z w.w założeniami mogę złożyć do tej kasy.
jak mówiłem 4k mam na to przeznaczone (a dokładnie 1k€ + 200€ marginesu z którego na początku chciałem zapłacić za transport.... ale ostatecznie moge je dołożyć jak bd to robiło różnice w wybranym sprzęcie.

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

aspiro

New member
TV nad tym kominkiem nie będzie wisiał za wysoko? Nie lepiej zlikwidować ten kominek i zrobić z niego wnękę na sprzęt?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja moge Ci polecić połączenie Denon 1912 + Roth Oli 4010. Mam taki zestaw tylko z amplitunerem 1611 i moim zdaniem w kinie rewelacja i muzyka też dobrze. (oczywiście dużo lepiej by było ze wzmacniaczem stereo)
 

Space

New member
Niestety nie mogę wywalić tego kominka - co mnie wku^@# bardzo - ale tak jest na wynajmowanym mieszkaniu...

Ogólnie chłopaki to chcę zrezygnować z gadżetów internetowych - wolę zrezygnować z tego i zmieścić się z spoko sprzętem 5.1 +amp +kable w 5k

w tej cenie mogę kupić coś takiego (z kablami)
arman Kardon 255
Monitor Audio MR4 + MR center + MR1 (3270zł)
subwoofer - Taga Platinum SW
 

Space

New member
serwus!
Chyba sie zdecydowalem, bralem takie pod uwage wiele czynnikow i jeden ktory zawazyl (niestety) to osiagalnosc tego sprzetu w Irlandii:
moj wybor padl na
ONKYO TX-NR609
+
Tannoy HTS 201

Co o tym sądzicie ?
 

Space

New member
mialem na mysli, co sądzicie o tym onkyo + hts201 do mojego pomieszczenia itp.

marantz i onkyo to inna klasa, na korzyść którego ?

osobiscie bardziej podoba mi sie marantz , ale nie mam jak kupic go lokalnie itp.
A te kolumny mam lokalnie i slyszalem je (z denonem 1912) w prawie identycznym pomieszczeniu jak moje, wiec one mi pasują. a ten onkyo jest w promocji i tez jest lokalnie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry