wybór kina domowego co wybrać??

Łukaszb79

New member
Witam wszystkich!!
nosze się z zamiarem zakupu KD i jak w temacie ciężki wybór
co do głośników to po głowie chodzi mi taka konfiguracja
głośniki
JAMO 606 5.0 + sub (ale niekoniecznie, podobno nie jest bardzo potrzebny)
lub
JAMO 608 5.0 + sub
amplituner
i tutaj się zaczyna :)
onkyo TX-SR 608
HarmanKardon AVR 260
Yamaha RX-V 767

mieszkam w bloku salon 25 m2
60%muzyka
40% film
muza głównie z laptopa,
film z laptopa (palnuję zakup TV jakiegoś LED-a 32-40, ale to za jakiś czas narazie głośniczki i ampli)
co szanowni forumowicze doradzą ja w zasadzie jestem zielony w temacie troszke poczytałem ale to tylko wiedza teoretyczna a praktycznie to moje pierwsze KD.
co fajnie zagra i w jakiej konfiguracji
może ktoś ma podobny zestaw albo nawet taki sam chętnie wysłucham opinii użytkowników
dziękuję za każdą sugestie i rade
 

damian820927

New member
Bez reklam
Przy przewadze muzyki wybrałbym HarmanKardon AVR 260 + JAMO 608/608 z subem oba zestawy.
Warto też odsłuchać Onkyo 608 mniej muzykalny ale przewaga w kinie duża nad H/K.
 

Łukaszb79

New member
ok dzięki
na Jamo jestem praktycznie zdecydowany i wezmę najprawdopodobniej 608 z subem
natomiast ampli H/K ale chcaiłbym jeszcze porównać onkyo 608
 

Łukaszb79

New member
Yamahe RX-V 767 sobie odpuszcze gdzieś wyczytałem, że nie jest to dobra konfiguracja z Jamo ale sam tego nie stwierdziłem polegam tylko na jakiejś opinii,
tak, wiec pozostanie mi wybór między H/K a Onkyo 608
no i cena:) trzeba będzie śledzić mocno allegro:)
 

damian820927

New member
Bez reklam
alternatywą dla tych głośników są jeszcze Klipsch F1 set, KEF C5 set warte odsłuchu z tymi Jamo.
Na pewno H/K jest bardziej muzykalny od Onkyo 608 ale w kinie 608 ma dla mnie kolosalną przewagę, to też nie jest tak ze 608 nie zagra dobrze. Najlepiej proponowałbym Ci odsłuch tych ampli z zaproponowanymi zestawami będziesz miał taki mały przekrój.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Co do Yamahy się nie wypowiadam nie miałem jakoś nigdy styczności z ta firmą.
Jeszcze Denon 1611/1911 słuchałem ich z MA mnie nie zachwyciły, ale może Tobie coś przypadnie do gustu warto mieć więcej alternatyw do odsłuchu i wykluczać to co się nie podoba i zostawić zwycięzce :)
 

Łukaszb79

New member
Klipsch F1 set, KEF C5 set też coś tam słyszałem o tych głośniczkach, że są godne uwagi, ale według mojej oceny i żony jamo ładniej się prezentują jak by nie było to też mebel:)
wiesz może gdzie w Krakowie można odsłuchać jamo 608 + H/K i onkyo??
ma niedaleko do Krakowa i można by było wybrać sie na odsłuch
 
Do góry