Wybór kd- muzyka- w granicach 3 tys.

killpit

New member
Subwoofer zawsze możesz dokupić tak jak już wcześniej na forum pisałem lepiej mieć dobre głośniki bez suba niż kiepskie 5.1
Twoje końcowe zestawienie uważam za najlepsze.Jeżeli chodzi o nagrywarkę niema znaczenia jaką kupisz będzie współpracować z każdym sprzętem(amplitunerem).
Pogadaj z KiKim to będziesz miała przynajmniej z pewnej ręki sprzęt bo w necie sporo jest szmuglerów którzy sprzedają bez Gw. EiC
Polecam przeczytać:

E.I.C. Electronic International Commerce
 

Rosanne

New member
Witam ponownie :)
Jeszcze nie podjęłam decyzji, stąd proszę o poradę :)
Pytałam o to wcześniej, ale nie uzyskałam odpowiedzi.
Czy głośniki Kody są lepsze od QQ5000?
Co sądzicie o tych zestawach?
VSX-519 + DVD-420 K-5300 + SW-5300
ONKYO TX-SR508 / DV-SP406 / QUADRAL QUINTAS 5000
Pozdrawiam :)
 

killpit

New member
QQ5000 są lepsze od Kody przede wszystkim firma Quadral to firma która robi pożądne głośniki Koda nigdy taką nie będzie aczkolwiek robią przyzwoite tanie zestawy :)
Uważam że rozwiązanie 2 będzie lepsze czyli na głośnikach QQ5000 w tym zestawie amplituner bardziej przyszłościowy 3D,1.4HDMI,Dekodery HD itd...oraz pilota od Onkyo można zaprogramować co spowoduje że będziesz mieć 1 pilota.
 

Rosanne

New member
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź :)
Wiesz, tam amplituner jest inny niż mi zasugerowaliście, dlatego pytam :) Poza tym, zrezygnowałam jednak z tej nagrywarki, chociaż nie wiem czy to dobre posunięcie. Po prostu boję się samodzielnego składania zestawu, wolę kupić wszystko w jednym :)
Będę jeszcze przeglądać, gdyby coś, poproszę Cię znowu o pomoc, jeśli nie masz nic przeciwko :)
Pozdrawiam :)
 

killpit

New member
Jeżeli nie potrzebujesz nagrywarki to bym brał ten zest. który ci zaproponowałem.Jeżeli będziesz mieć dekoder cyfrowy one maja dysk twardy na który możesz nagrywać.
To rozsądny zestaw za te pieniążki.
 

Rosanne

New member
Witam ponownie :)
Mam ostateczne pytanie- czy na pewno ten zestaw spełni oczekiwania jeśli chodzi o słuchanie muzyki? Bo szczerze mówiąc tylko dla tego celu go kupuję.
Podobno zestawy stereofoniczne byłyby lepszym rozwiązaniem. Czy jest możliwość kupna zestawu stereofonicznego i podłączenia do niego dodatkowych głośników?
Zależy mi na jakości, ale i na przestrzenności dźwięku.
Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.
 

Rosanne

New member
Nie będę zaśmiecać forum, więc napiszę tutaj :)
Kupiłam kino domowe, o którym pisałam. Podobno zestaw świetny jak na tę klasę cenową (3400), jednak powiem szczerze, że jakość dźwięku nie jest rewelacyjna, jak za taką cenę. Spodziewałam się jednak czegoś trochę innego, tym bardziej, że jest problem z odbiorem stacji radiowych przez amplituner, z którym radzi sobie zwykły prosty zestaw stereo mający kilka latek.
W związku z tym, mam jeszcze czas na zwrot i kieruję prośbę-pytanie do Was.
Jaki zestaw stereo (lub amplituner i głośniki) do takiej samej ceny dałby mi lepszą jakość dźwięku wraz z możliwością odłuchiwania radia i portem usb? Chciałabym do tego dokupić także nagrywarkę DVD.
Przypomnę metraż- 15 m2, muzyka np. psychodeliczna, w której liczy się głębia i efekt przestrzenności, np. pink floyd, the raveonettes.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)
 
Ostatnia edycja:

Rosanne

New member
Dziękuję za poradę. Niestety kupiłam w zestawie, więc wymiana tylko części sprzętu nie jest możliwa. Chyba, że zwróciłabym ten, a kupiłabym ten amplituner, dokupiłabym kolumny Klipsche i do tego nagrywarkę. Ale zamieszanie, nieźle.
Czy różnica jest duża?
Czego może być wina zakłóceń radiowych? Był moment, kiedy nie odbierała żadna stacja- była zupełna cisza, a teraz odbierają dwie, a na reszcie jest szum. Nie wiem co się dzieje. Czy to może być wada sprzętu?
Podsumowując, gdyby nie kolumny, uważasz ten sprzęt za dobry, porównywalny z stereo w tym przedziale cenowym? Bo słyszałam, że po prostu kino nie nadaje się do słuchania muzyki, forumowicze mi odradzali.
 

killpit

New member
Jak masz radio podłączone jeżeli na ten kabelek to wina leży po stronie słabego sygnału w miejscu gdzie mieszkasz polecam podłączyć do gniazdka w ścianie lub zakupić specjalną antenke radiową pokojową.
Co do zestawu uważam za świetny wybór.
 

Rosanne

New member
Tak, podłączona. Rozumiem... Z tego co wiem to ja mam właśnie antenkę pokojową, a i tak są bardzo duże problemy z odbiorem...
A czy zupełny zanik sygnału nie jest niepokojący? Bo zakłócenia zakłóceniami, ale był moment kiedy nie odbierała żadna stacja, była zupełna cisza.
A co do wyboru- to trochę mi ulżyło. Szczególnie po tym jak usłyszałam, że nawet takiego kina nie można w ogóle porównać do stereo. A kupiłam je przecież tylko po to by słuchać muzyki...
Dlatego zapytałam Was, bo się na tym bardzo dobrze znacie, czy może jest sprzęt w takiej cenie, który da mi lepszą jakość jeśli chodzi o muzykę.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Pamiętaj że połowa sukcesu to odpowiednie podłączenie i skonfigurowanie sprzętu jak również przyzwoite kable głośnikowe.Ważne jest to iż musi się jakiś czas wygrzać więc troszkę zmieni barwę dzwięku.
Uważam że za tą kase raczej ciężko coś lepszego kupić.
 

Rosanne

New member
No tak, dobrze słyszeć, że ze sprzętu można coś jeszcze wykrzesać.
Po prostu spotykając się z reakcją użytkowników- 'to był zły wybór', 'jeśli muzyka to tylko stereo, kino to strata pieniędzy', 'i tak nie uzyskasz takiego dźwięku jak ze stereo' myślałam, że popełniłam duży błąd. W innych tematach, które przeglądałam też, kiedy ktoś chce stereo doradzają zupełnie inne zestawy...
Skoro jednak mówisz, że zestaw stereo da mi ten sam efekt za te pieniądze i nie warto już się tym zajmować...
 
Ostatnia edycja:

Rosanne

New member
A co do zakłóceń, nie mam możliwości podłączenia do gniazdka, niestety... Ale wpadłam na pomysł podłączenia pod laptop i w ten sposób słuchania radia. Więc mam pytanie, jaki kabel będzie do tego potrzebny?
 

Rosanne

New member
Bardzo dziękuję :)
To moze jeszcze jedno pytanie... Myślałam o kupnie mikrofonu, żeby nagrywać muzykę. Czy jest możliwość podłączenia go do amplitunera i w ten sposób skorzystać z podłączenia hdmi i nagrać wokal na laptopie? Czy tamten przedwzmacniacz do wokalu to zupełnie inny sprzęt?
 
Ostatnia edycja:
Do góry