Wybór kd- muzyka- w granicach 3 tys.

Rosanne

New member
Witam!
Bardzo proszę o pomoc w wyborze kina domowego.
Od razu mówię, że nie jestem rozeznana, jeśli chodzi o te wszystkie parametry. Dlatego właśnie zwracam się z prośbą o jakiekolwiek wskazówki i porady.
Chodzi mi o zarówno funkcję dvd, jak i słuchania muzyki, z tym, że zdecydowany nacisk chciałabym nałożyć na to drugie. Wiem, że najlepszy byłby zestaw stereofoniczny, jednak chciałabym uzykać efekt przestrzenności dźwięku.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych -
podaj warunki w pokoju oraz oczekiwania i potrzeby .
Podaj proszę jak najwięcej to ułatwi ukierunkowanie wyboru.
 

Rosanne

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pomieszczenie ma ok. 15 m2. Wymagania... Chodzi mi przede wszystkim o jak najlepszą jakość dźwięku, bo kocham muzykę i to będzie główny cel zakupienia sprzętu. (Jednak zależy mi też na dobrej jakości oglądanych filmów) Chciałabym uzyskać głębię i przestrzenność dźwięku. Nie słucham pospolitej muzyki, typu pop. Interesują mnie zestawy z subwooferem. :) Co najmniej 5.1. Razem z odtwarzaczem DVD najlepiej takim z wyższej półki. :) Czytający także DIvX. Zależy mi także na wejściu USB, tak żebym mogła odtwarzać pliki np. z mp3. Mile widziana możliwość słuchania radia.
Myślałam jeszcze o podłączeniu mikrofonu, ale to już nie jest konieczne. :)
Pozdrawiam! :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Jeżeli głównie muzyka to tylko stereo i za tą kasę już będzie ładnie grało i nawet na DVD wystarczy. Jeżeli KD i to do 3tyś za wszystko (amplituner, dvd, 5głośników i jeszcze subwoofer) to muzyki dobrze to nie odtworzy. Jaki zestaw KD nie kupisz będzie grał podobnie.
 

Rosanne

New member
Rozumiem, dziękuję. Zastanawiałam się nad stereo i DVD osobno, jednak wolałabym uzyskać efekt przestrzenności dźwięku z kilku głośników. W takim razie jakie kino domowe, które możliwie najlepiej odtworzy muzykę mógłbyś mi polecić? Będę bardzo wdzięczna za propozycje :)
Co do Twojego ostatniego zdania- to trudno uwierzyć mi, że Sony za 1000, a zestaw z amplitunerem Jamaha za 3000 będzie grał tak samo... Naprawdę?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Nie, nie o to mi chodzi :) większość zestawów w podobnej cenie czyli np 3tyś będzie grało podobnie i ciężko by wskazać jakiś najlepszy zestaw. Dużo opini dobrych na forum jest o Onkyo 308 + ich DVD i jakiś zestaw głośników. Ma być nowe czy używane?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie będziesz miała już i wybór estetyczny jakościowy w klasie :
Onkyo 538+ DVD 406 + QQ 5000
Pioneer 519 dvd 420 + Jamo 606
JVC 7042 + dvd 672+ Klipsch F1
Pioneer 819 + Jamo 606
Marantz 1501 + KeF 1005
Denon 1609 + Kipsch F1
I oczywiście jakość ma ogromne znaczenie.
 

Rosanne

New member
Bardzo dziękuję za sugestie.
Oglądałam kolejne zestawy i waham się pomiędzy dwoma, a mianowicie Yamaha rx-v367 dvd-s663 taga tav-606 oraz Sony HTD-A 105 SS. Szczerze mówiąc jestem bardziej przekonana do tego drugiego. Tak więc chciałabym poprosić o radę. Wiem, że Sony oferuje gorszy dźwięk choćby przez plastik, ale czy z takimi 'paramterami' na pewno będzie na złym poziomie?
Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Sony to już nie jest ten sony co kiedyś. A poza tym plastikowy Sony to już na pewno nie jest dobry sprzęt. Takie jest moje zdanie. Jak już to bierz Yamahę - ew. pomyśl nad RX-V467.
 

Rosanne

New member
Dziękuję. Powiem szczerze, że trochę mi szkoda, bo estetycznie zdecydowanie bardziej podoba mi się Sony, w dodatku kusząca jest ta nagrywarka. Ciekawe tylko jest to, że w zestawie jest nagrywarka, a cena to 2400... Czy to nie aby czasem kosztem jakości dźwięku. Zresztą, model dostępny jest tylko w jednym sklepie, to chyba powód do obaw.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony nie jest firmą specjalizującą się w sprzęcie audio. To tak jakbym zapytał Cię jaka jest różnica pomiędzy perfumami Chanel nr5 a Czar Podlasia .
Podałem Ci wielokrotnie lepszą jakość dźwięku w modelach specjalistów dźwięku w audio.
Rozumiem też że kobiety wybierają wygląd a nie jakość.
Ale to Twój wybór
 

blackbrother

New member
równiez przychyle sie do wypowiedzi Kikiego sony to juz nie to co kiedys a jezeli chodzi ci o kinko do 3000 tys. to proponowałbym onkyo 308 + qq5000 rewelacja :)
 

Rosanne

New member
Dziękuję za odpowiedzi!
Porównanie do Chanel do Czaru Podlasia jest świetne :) Przekonałeś mnie, liczy się jakość. :)
Teraz tylko jest taki problem... Przeanalizowałam Twoje propozycje, niestety Pioneer vsx 519 dv 420 jest dostępny tylko w zestawie z głośnikami, które nie zostały mi zasugerowane. W związku z tym mam pytanie... Czy taki zestaw będzie także dobry? VSX-519 + DVD-420 K-5300 + SW-5300. Cena powalająca, 3600, ale cóż... Teraz moje pytanie, czy na pewno warto? Czy takie połączenie na pewno da mi dźwięk wysokiej jakości? Nie chcę wyrzucić tych pieniędzy w błoto.
Będę bardzo wdzięczna wszystkim za porady.
 

Rosanne

New member
Bardzo proszę o odpowiedź. :) Bo szczerze mówiąc, cena trochę mnie jednak przeraża... No, ale jeśli warto. Doradźcie, proszę.
 
D

Deleted member 141725

Guest
W Kinie powinno zagrać dosyć dobrze, a w stereo przynajmniej poprawnie. Ale najbardziej co polecam to wziąć swoją ulubioną płytkę, pojechać do sklepu i posłuchać. Jeżeli jest taka możliwość to będzie najlepsza ocena i odpowiedź na pytanie czy warto.
 

Rosanne

New member
Niestety takiej możliwości nie ma, bo kino jest dostępne w innym mieście.
Szczerze mówiąc, słysząc 'poprawnie' za takie pieniądze, nie wiem czy nie zdecydować się na tańszy zestaw. Widać za bardzo dobrą jakość trzeba zapłacić dużo więcej :) Więc taka inwestycja chyba mija się z celem na tę chwilę.
 

killpit

New member
Pewna jakość przy dobrej cenie to zdecydowanie tak jak koledzy wyżej napisali Onkyo 308 lub 538 a głośniki QQ5000 co do ceny zapytaj KiKi on ci zrobi na pewno lepszą cene niż te markowe markety :)
 

Rosanne

New member
Bardzo dziękuję... :)
Mam tylko takie pytanie... Jaki odtwarzacz/nagrywarkę DVD mogłabym kupić, by wszystko dobrze się zgrało? W sklepach widzę tylko amplitunery. Chyba, że coś przeoczyłam. I jaki Subwoofer? Bardzo mi na nim zależy :)

Edit.
Widzę, że takie łączenie wyjdzie jeszcze drożej... To może już lepiej zainwestować w ten powyższy za 3600? Czy to naprawdę złe zestawienie?

Edit 2.

Znalazłam amplituner Onkyo ht-r 538 (za 1200), Q5000 (za 1200) i nagrywarkę DVD Sony RDR HX780 (za 1300). Czy ta nagrywarka zgra się ze sprzętem? Szkoda, że bez subwoofera, ale przynajmniej reszta dobrej jakości... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry