Wybór kamery HD

fazuch

New member
Witam,
forum czytuję od dłuższego czasu, lecz dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i zapostować. Od kilku miesięcy wertuję różne fora w poszukiwaniu sobie odpowiedniej kamery i nie mogę się zdecydować co kupić. Wyjazd na wakacje zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba poczynić działania w tym kierunku ;).

Potrzebuję kamery do kręcenia wyjazdów, spotkań rodzinnych, ze znajomymi etc... poza tym mój zawód wiąże się z programem After Effects, lecz nie za często mam możliwość obróbki nagranego obrazu, dlatego kamera byłaby dla mnie kolejnym krokiem w przód.
Nie chciałbym zapłacić za kamerę zbyt dużo(3000 max, lecz wolałbym zmieścić się w przedziale 2000-2500 ;)), chociaż będę kupować prawdopodobnie na raty. Na początku myślałem o kamerze miniDV/HDV, lecz doszedłem do wniosku, że równie dobrze może być na karty pamięci.

Do tej pory moje typy kamer to:
Samsung VP-HMX20C
Panasonic HDC-SD9
Canon HV30/HF100

Moim typem od dłuższego czasu jest HV30 ze względu na pozytywne opinie użytkowników oraz możliwość nagrywania w SD oraz HD, przez co nie będę musiał tracić czasu na konwertowanie z HD do SD niektórych rzeczy, lecz jej cena jest trochę wygórowana jak na moją kieszeń dlatego szukam dalej.

Podobne tematy były wałkowane setki razy, ale w nich nie znalazłem dla siebie ostatecznej odpowiedzi, dlatego postanowiłem zapostować.
Prosiłbym o waszą pomoc przy wyborze jednej z kamer, które wymieniłem, chyba, że polecilibyście jakąś inna.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

ellah

New member
Samsung wypuścił nowy model na ten rok z wbudowana superszybką pamięcią SSD 32GB. HMX-H105 - zbiera bardzo pochlebne recenzje na zagranicznych forach.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Canon HV30 to b. dobra kamera na taśmę miniDV a nie na kartę pamięci.

Weź próbkę materiału AVCHD prosto z kamery i sprawdź czy twój system to pociągnie.
 

fazuch

New member
Nigdzie nie napisałem, że HV30 jest na karty ;). W domu mam raczej słaby sprzęt, który AVCHD nie pociągnie napewno (po wakacjach planuje zmieniać), lecz puki co w pracy pracuje na potworze, który AVCHD pociągnie bez problemu, więc format nie jest dla mnie problemem.

Zacząłem czytać o Samsungu HMX-H105, o którym napisał Ellah. Wydaje się naprawde ciekawą propozycją, ale z kupnem kamery czekam do nastepnego tygodnia, puki co dalej wertuje fora ;).
 

wyzel8007

New member
Też dołączam się do tematu. Interesuje mnie kamera w identycznym przedziale cenowym. W sierpniu rodzi mi się córka więc chciał bym ponagrywać początki nowego życia. Też wpadł mi w oko kilka dni temu Samsungu HMX-H105 tylko żadnych opinii nie mogę znaleźć na jego temat na polskich stronach. Posiadam telewizor 42" Panasonic HD-Redy.
Nie wydam tyle pieniędzy do puki mi ktoś czegoś godnego i sprawdzonego nie poleci w przedziale 2000 - 2500zł
 

hrabiak

New member
witam ja również obecnie szukam kamery i wacham się pomiędzy
PANASONIC HDC-SD200 a
Panasonic HDC-HS100
i moje pytanie czy warto dopłacić ok 300zł do wyższego modelu panasonica, z różnic zauważonych przeze mnie to sd 200 jest bez dysku ale ma większą matrycę
proszę o odpowiedż na kamerę mam ok +-3.5k
 
D

djrobus

Guest
Tak jak napisał kolega Vivaldi b.dobrym wyborem jest HV30.
Obraz na manualu można bajecznie wykreować, czego sam z przyjemnością doświadczam. Próbki tego co kamera potrafi znajdziecie w serwisie vimeo.com,
w wyszukiwarce wpiszcie "hv30".
Ponadto format przyjaźniejszy w obróbce na słabszych komputerach (hdv,mpeg2)
 

egon12

New member
czy HG21 ma podobne mozliwosci jak hv30 ? pomijajac fakt "nosnikow"
chodzi mi o zabawe "obrazem" optyke, efekty, itp - jak te dwie kamery maja sie do krecenia w trudnych warunkach / malo swiatla
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Kolega djrobus ma konsumpcyjny stosunek do życia i sztuki filmowej.
Cóż widzimy w tej etiudzie:

- ciasta w dużej ilości
- wędliny w jeszcze większej ilości
- szparagi
- krótki wypad do ciepłych krajów
- pogaduchy przy kawce
- talerz cukierków w kolorze i czarno białe

Wartość tego filmu ratuje tylko finał: STOP konsumpcji (jak rozumiem).
 

WiruSSS

New member
...co nie zmienia faktu że obraz bajeczka :) ...na jakich ustaweiniach kręciłeś w almie ..i czy w ostatniej scenie głębię ostrości uzyskałeś za pomocą gołego obiektywu czy masz jakiś DoF adapter?

ogóleni fajnie by bylo gdybyś mniej więcej napisał jakich ustawień użyłeś przy danych scenach. :cool:
 
D

djrobus

Guest
viValdi napisał:
- ciasta w dużej ilości

Nie mów, że nie lubisz makowca albo faworków;)

Co do ustawień, w każdej scenie tryb filmowy, w Almie dodatkowo 25. W pokoju wieczorem rejestracja obrazu na TV "miejsca w cieniu", "barwy żywe". W dzień "barwy naturalne", "słoneczny dzień".
Wszystko za pomocą gołego obiektywu, adapter może kiedyś.

Aha, zmiksowane za pomocą Power Director 7.0
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry