Wybór kamery do nagrywania rolek

Jargov

New member
Witam, na początku miałem zamiar kupić aparat z dobrą funkcją nagrywania filmów przypadł mi do gustu FujiFilm S2960 HD.
Po czym pomyślałem że mógłbym kupić kamerę stary aparat nie jest jeszcze taki zły :)
Od kamery lub aparatu potrzebuję:
-nagrywania filmów z jazdy na rolkach, łyżwach więc obraz nie może się rozmazywać, skakać
-nagrywania wypadów wakacyjnych
-HD
-do zabawy trybu makro
-jeśli miałby to być aparat to trybu manualnego do poeksperymentowania
Do wydania mam około 600-700zł

Mam też kilka typów kamer:
-Praktica różne modele 5.4 , 5.5 , 10.1
-Toshiba Camileo h20 , h30
-Benq?
-używany Canon HF100
-różne kamery ze sklepów typy Saturn :)
-kamery z tego przedziału cenowego na aukcjach http : // allegro.pl/listing.php/showcat?buy=2&distance=1&id=76284&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&order=p&p=3&price_to=&change_view=1
(usunąć spację)

A z aparatów
-Fuji S3300
-Fuji S2960 HD
-i inne Fuji z seri S
-Nikon l120b

Przez to już nie wiem co kupić :)
Kamera czy aparat?
Doradźdcie, może ktoś ma którąś z nich, lub którąś kamere lub aparat posiada?
Może jest coś lepszego za podobną cenę?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Do wydania mam około 600-700zł

.
Za te pieniadze niczego sensownego kupić sie nie da. :(

-Praktica różne modele 5.4 , 5.5 , 10.1
-Toshiba Camileo h20 , h30
-Benq?.
To zabawki dla dzieci, trudno tu mówić o jakości czy HD.
Jak sądzę wkrótce sie przekonasz, idź do sklepu Saturn lub MM, że wzglednie przyzwoita kamera HD kosztuje 2000zł lub więcej :confused:

Napewno nawet średnia kamera daje więcej mozliwosci filmowania niż aparat.
Aparat jako kamera to wersalka.

Ani nie obejrzysz wygodnie Tv, ani się nie prześpisz. Chyba że jesteś survivalowcem, wtedy tak, to rozwiązanie dla Ciebie.

Na tym forum, w zeszłym roku, kilka razy toczyła sie dyskusja aparat czy kamera.
Niczego sensownego nie wydyskutowano, ale mozesz przeczytać nieco starsze posty i wyciagnać wnioski.
Pamiętaj jenak, że aparat jako kamerę wybierali skrajni "fundamentalisci" pragnacy zaoszczędzić jak najwiecej.
Oszczędnosci są dla dusigroszy i ludzi którzy tak naprawdę kamery nie potrzebują

Wtedy Camileo to Twój typ.
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
Pamiętaj jenak, że aparat jako kamerę wybierali skrajni "fundamentalisci" pragnacy zaoszczędzić jak najwiecej.
Oszczędnosci są dla dusigroszy i ludzi którzy tak naprawdę kamery nie potrzebują

Trochę przesadzasz. Świadomie a nie w pogoni za modą aparat do filmowania (lustrzanka lub coś jak Panasonic GH2) wybierają ZAAWANSOWANI filmowcy, którym w kamerze brakuje przede wszystkim płytkiej głębi ostrości. Nie straszny im brak autofocusa bo na planie filmowym i tak się go nie używa, nie straszna im ergonomia bo i tak doposażają aparat w rigi i statywy, dokupują monitory podglądowe, rejestratory dźwięku i mikrofony i na pewno nie są to dusigrosze.
Moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś poważnie myśli o filmowaniu powinien mieć kamerę do szybkiej akcji i aparat do nazwijmy to kreatywnego filmowania. Jest jedno ale, sensowna kamera zaczyna się od 12tys.zł (Canon XF100) i nie chodzi tu tylko o jakość obrazu ale o ergonomię i sposób obsługi kamery (pierścień zoom, ostrości i przysłony a nie przyciski na dotykowym ekraniku), no i WIZJER którego próżno szukać w tanich kamerkach.
Z pozostałą częścią wypowiedzi się zgadzam, 700zł to za mało na sensowną kamerę HD.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... wybierają ZAAWANSOWANI filmowcy... ...

Nie przeginaj, tutaj takich filmowców jak widzisz nie ma. Tutaj są różne śmieszki, którzy chcą coś kupić za 200zł, a jak się znajdzie bogacz to za 600zł.

Ale mozesz mieć rację, że kolega który pytał, właśnie płytką GO preferuje i dlatego "zakupi" co za straszne słowo,
superkamerę Camileo. :krol::confused::p:p:p:hihi:
 

fransua

New member
Z filmujących aparatów to Canon, Panasonic i na razie nic więcej. Czekam co pokaże sony. Za 600 zł można kupić jakąś skałkę i nic więcej. Aparat to dość droga zabawka choć z początku koszty mogą wydawać się niskie. Za 600 zł nie kupimy dobrej kamery SD a co tu dopiero mówić o HD.
 

Jargov

New member
A opłaca się wziąść którąś z tych kamer?
http: //allegro.pl/kamera-canon-hf100-full-hd-i1931963082.html
http: //allegro.pl/sony-hdr-cx105-full-hd-okazja-i1920575061.html
 

Jargov

New member
Ok mam już kamerę Canon HF R16 i mam problem przy obróbce filmów w Sony Vegas.
Materiał jest 1920x1080 50i projekt też tylko nie wiem jak ustawić renderowanie aby była najlepsza jakość Full HD i bez pasków na ruszających się rzeczach i ludziach...
Jakie wybrać ustawienia projektu i renderowania pomóżcie.
 

fransua

New member
Ok mam już kamerę Canon HF R16 i mam problem przy obróbce filmów w Sony Vegas.
Materiał jest 1920x1080 50i projekt też tylko nie wiem jak ustawić renderowanie aby była najlepsza jakość Full HD i bez pasków na ruszających się rzeczach i ludziach...
Jakie wybrać ustawienia projektu i renderowania pomóżcie.
Poszukaj informacji co to jest przeplot / progresyw
- film na TV w twoim przypadku przeplot
- film na YT usuń przeplot a nagranie wyeksportuj jako progresywne
W instrukcji programu masz podpowiedzi jak ustawić eksport by było dobrze. Może nie jest to wybitne dzieło ale warto przeczytać.

ps. Kupiłeś Vegasa wersję PRO czy Movie ?
 
Do góry