Wybór kabla d-sub oraz dźwięk

jarek1810

New member
Witam . Chciałbym połączyć laptopa z TV oraz z kinem domowym , aby cieszyć się jak najlepszą jakością obrazu oraz dźwięku .

Laptop Sattelite A200 , brak HDMI oraz DVI , więc pozostaje mi d-sub
karta graficzna radeon HD 2600

Telewizor Panasonic 42g20e (posiada d-sub)

kino samsung ht5550 (posiada digital audio in)

Moje pytanie to w jak drogi kabel warto zainwestować i czy faktycznie będzie między nimi zauważalna różnica na sprzęcie jakim dysponuję . Interesuje mnie długość maks 3m (może być 2m lub 1.8m) Jak orientowałem się to ceny wahają się od 20zł do 150zł za taki kabelek.

Druga sprawa to kwestia dźwięku , chciałbym uzyskać 5.1 oglądając filmy na laptopie. Czy to będzie najprostsze rozwiązanie jeżeli dokupię do laptopa coś takiego jak zewnętrzną kartę pod usb , na przykład "creative soundblaster x fi surround 5.1 pro (usb), a następnie połącze optykiem z kinem domowym?

z góry dzięki za podpowiedzi
 

jarek1810

New member
Jeszcze jedna sprawa. Właśnie podłączyłem dysk zewnętrzny pod kino domowe (USB) i chodzi bez problemu , w takim razie czy będzie z różnica w jakości : laptop podłączony przez d-sub oraz optica , czy dysk zewnętrzny pod usb do kina? Bo jeżeli to samo , to nie będę musiał kupować dodatkowych kabli , ani zewnętrznej karty graficznej do laptopa .

A co jeżeli chodzi o filmy HD? dysk zewnętrzny mam o pojemności 1TB więc spokojnie mogę sobie na nim przechowywać parę filmów , będzie różnica między podpiętym laptopem , a dyskiem?
 

jarek1810

New member
tak , kino domowe jest połączone z tv hdmi . Cyfra również. Teraz chodzi mi o jak najlepsze połączenie laptopa bądź właśnie dysku zewnętrznego
 
Do góry