wybór głośników podstawkowych, jako głównych stereo

klata69

New member
Mam nadzieję, że nie zostanę przez Was rozszarpany, ale potrzebuję rady odnośnie sprzętu...
Miałem zamiar kupić kino domowe z głośnikami Quadral Quintas 5000, ale po przeanalizowaniu ilości czasu, które spędzam na oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki doszedłem do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie zakup dobrych głośników podstawkowych 2.0 z amplitunerem 5.1 i być może w przyszłości dokupienie satelitów.

Potrzebuję głośników:
- do 1000pln za parę,
- kolumny podstawkowe (żona nie zgodzi się na stojące kolumbryny, nawet QQ5000 są za duże),
- słuchamy muzyki raczej cicho (dzieci, sąsiedzi),
- słuchamy głównie rocka, popu, bluesa, muzyki klasycznej (Bach, Mozart, Grieg),
- pokój 18m2.

- zastanawiam się nad:
1) Koda Harmony K-2000B
2) Jbl ES 30
3) ???
...jakie podstawki?

...będą grały z amplitunerem. Koniecznie chcę kupić amplituner z radiem internetowym i możliwością oglądania filmów z dysku zewnętrznego.... czyli onkyo NR509, lub jakaś alternatywa dla niego.


p.s. nie jesteśmy audiofilami :) Nigel Kennedy, Blues Brothers, Glenn Miller, Soyka, Tori Amos, Nick Cave, PJ Harvey, Tom Waits, Aga Zaryan, Norah Jones, Sting, Eva Cassidy, bob Marley, Kazik, Bach, Mozart, Grieg, itp, itd
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A przypomnij jaką masz wielkość pokoju ?
Do jakiej kwoty mają być podstawki ?
 

klata69

New member
pokój 18m2 (4m x 4,5m), typowy pokój w bloku z wielkiej płyty :)

zakładałem dodatkowy zakup podstawek w granicach 200-300pln/szt

Nie słuchamy z żoną głośno muzyki (wiadomo - dzieci wieczorem muszą spać, a i sąsiedzi mogliby mieć inne zdanie na temat naszych upodobań muzycznych).

Co można doradzić w naszej sytuacji odnośnie głośników (w ostateczności stojące, ale jak najmniejsze) i amplitunera (radio internetowe, 5.1, wejście HDD)....NR509?, coś innego?
 

klata69

New member
dzięki za błyskawiczną odpoweidź :)

Obok JBL ES30 zaciekawiły mnie Monitor Audio BX2. Podobno jednak MA wymagają dobrego wzmacniacza.

Czy Onkyo NR509 da radę?

Jeśli nie, to coś w podobnym przedziale cenowym i dostępnym w'kikishop'? (z radiem interentowym, bo ew. wejście HDD mogę też spróbować przez odpowiedni odtwarzacz BD).
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Sprawdź jeszcze Dali Concept 1 (co prawda podrożały, bo ze dwa lata temu, jak uzupełniałem tyły w KD były po jakieś 350PLN/szt), ale warto je także posłuchać (chyba, że możesz dołożyć do Lektorów 1)... Nie wymagają super wzmacniacza i nadają się do wspomnianej przez Ciebie muzyki.
 

klata69

New member
Mógłbym kupić Dali Lektor 1 (cena w zasadzie taka sama, jak za MA BX2. Tylko JBL 30ES jest tańszy od dwóch powyższych o jakieś 150pln na sztuce). Zastanawiam się jednak, czy aż takie nieduże głośniki (zwłaszcza w porównaniu z JBL) sprawdzą się jako jedyne głośniki w stereo.... niepokoję się o brak basów :-(

BTW: czy jest jakaś alternatywa dla onkyo NR509 ?

Panowie!
Znalazłem amplituner, który bardzo mi się podoba - Marantz NR1602. Cena - 2099pln.... To nowość.
Które głośniki pasowały by bardziej do marantza: JBL 30ES, MA BX2, czy Dali Lektor1 ?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak mają byc w takim pomieszczeniu jakieś basy to dużego wyboru nie masz i trzeba zapodać duże monitory jakimi są ES30.
 
Do góry