Wybór "budżetowego" amplitunera kina domowego - opinie użytkowników

doktorHD

New member
Witam!

Zwracam się z prośbą o podzielenie się swoimi opiniami, doświadczeniami w użytkowaniu tzw. "budżetowych" modeli amlitunerów Kina Domowego wszystkich dostępnych na rynku producentów (np. Denon, Onkyo, Yamaha, Harman Kardon, Pioneer itp.)


Podejrzewam że nie jestem jedynym, który ma problem z podjęciem decyzji o zakupie taniego amplitunera (KD) który będzie spełniał wymogi tzw. nowych formatów/systemów typu: obsługa 3D, Full HD itd. i spokojnie da sobie radę z powieżchnią do ok. 20-30 m2 Oczywiście byłoby super gdyby jeszcze odsłuch muzyki w stereo był powiedzmy to "akceptowalny". Chodź zdaję sobie sprawę (jako zdecydowanie "zielony" w temacie) że do słuchania muzyki w dobrej jakości wymyślono stereofoniczne wzmacniacze.

Oczywiście zastanawiałem się nad zakupem sprzętu z wyższej półki na tzw. "rynku wtórnym" za taką samą kwotę jak zakup nowego "budźetowego" modelu.
Na tą chwilę coraz bardziej skłaniam się do tego by wybrać opcję zakupu nowego produktu, z gwarancją oraz wszystkimi aktualnie potrzebnymi systemami (np. wspomniane wyżej 3D, full HD itd.) Oczywiście zdaję sobie sprawę że kilkuletni model z górnej półki będzie zdecydowanie lepiej wykonany, ale np. brak możliwości obsługi w/w systemów skłania mnie do podjęcia decyzji o wykluczeniu takiej możliwości.

Podam konkretny przykład: mam teraz możliwość zakupić (za prawie taką samą kwotę) np. klikuletniego
Pioneera VSX-AX2AS (pierwszy właściciel, kpl. dokumentów, opakowań, sprzęt bardzo zadbany) i np. nowe Onkyo TX-SR309 , Pioneera VSX-521, Yamahę RX-V371 lub Sony STRDH820 - wszystkie wymienione nowe modele z długą (w opcji nawet 5-letnią) gwarancją.

Dodam jeszcze że aktualnie posiadam zestaw 5,0 firmy JBL (kpl. 4 x XTi-60 oraz XTi-10 Center) ale chciałbym żeby nie odnosić się tylko do takiego zestawienia, ponieważ moim celem przy założeniu tego wątku jest udzielenie pomocy/wsparcia dla wszystkich zaglądających na nasze forum którzy mają podobny dylemat.

Z góry bardzo dziękuję za rzeczowe wpisy i podzielenie się swoją wiedzą przez bardziej doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego Dobrego w Nowym 2012 Roku! :eek:k:

 

doktorHD

New member
Przedział cenowy określiłem "dość precyzyjnie" wymieniając w/w modele. w grę wchodzi zakup w okolicach 1 tyś pln. (+ max. 2oo-3oo zł)

Chciałbym żeby w tym wątku odnosić się konkretnie do wspomnianych wyżej "budźetowych" modeli.

p.s. Oczywiście zdaję sobie sprawę że np. Onkyo TX-SR309 i TX-SR609 może dzielić przepaść w porównaniu do różnicy w cenie, ale tak jak napisałem powyżej: watek ma służyć "budżetowym" produktom.

kiki - Pozdrawiam i Dzięki za zainteresowanie
 

armi

New member
Bez reklam
ale temat wałkowany w co 5 poście
jeden woli nowy z bajerami, a drugi stary ale z lepszym brzmieniem itd

tu nie ma niestety złotej recepty
 

doktorHD

New member
armi czy uważasz że próba uporządkowania tego zagadnienia w jednym wątku a co za tym idzie pomocy potencjalnie zainteresowanym jest od razu skazana na porażkę?

Natępna kwestia (...)"jeden woli nowy z bajerami"(...) czy uważasz że posiadając np. TV-3D zainteresowanie amplitunerem obsługującym ten format można nazwać "wybieraniem bajerów"?

Co zaś się tyczy ewentualnego brzmienia oraz innych istotnych w użytkowaniu cech amplitunera "KD" temu w założeniu miał służyć ten wątek.

p.s. armi jeżeli masz jakieś doświadczenia w temacie to bardzo proszę - podziel się nimi.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tv 3D nie jest potrzebny ampli 3D. W większości wypadków można to ominą podłączając obraz do tv a dźwięk po HDMI do ampli.
Szkoda takich kolumn do taniego amplitunera, będą się marnować.
 

Ralf58

New member
Blackninja - czyli nie mając ampli ze złączem hdmi 1.4 da radę go tak podłączyć, żeby na tv był obraz 3d i dźwięk puszczony z ampli i żeby nie było żadnych strat? Jak to zrobić? Mówimy tu np o podłączeniu htpc, cyfry, ampli i tv.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak coś ma dwa wyjścia HDMI jak blu pansa BDT310 to sprawa jest prosta jedno do tv drugie do ampli.

Gdy mamy jedno hdmi jak np w nce itp. to obraz podłączamy po hdmi do tv a dźwięk złączem cyfrowym coaxial lub toslink do ampli. W/w tuner nie wypuszczają dźwięku w nowych kodekach typu DTShd więc o stratach nie ma mowy.
A jak maja to można skorzystać z konwertowania do PCM lub zaopatrzyć powyższe problematyczne urządzenie w spliter HDMI i po problemie.
 

Ralf58

New member
Czyli jak rozumiem takie połączenie wymaga większej ilości kabli, ale efekt jest ten sam co jakby podłączyć wszystko do ampli a z niego jednym kablem hdmi puścić sygnał do TV? W Twoim połączeniu nie ma potrzeby podłączać ampli z tv bezpośrednio?
 

doktorHD

New member
Trochę mnie nie było...dlatego odpisuję po dość długiej przerwie.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Trochę szkoda, że nie było więcej wpisów od zadowolonych lub niezadowolonych użytkowników poszczególnych budźetowych modeli.

blackninja wziąłem sobie chyba twoje słowa z postu #6 "do serca" i jakiś czas temu zmieniłem zdanie. Nie zdecydowałem się na zakup niskiego (budżetowego) modelu amplitunera KD. Poczekam na "lepsze czasy" w mojej kieszeni i najprawdopodobniej zakupie Onkyo TX-NR609. Tym bardziej że cena wspomnianego modelu jest coraz niższa.

Dodam tylko, że oczekując na lepsze czasy (w kieszeni) zakupiłem coś co aktualnie "załatwia" moje potrzeby odsłuchu muzyki w stereo i dość dobrze współpracuje z moim odtwarzaczem "harman/kardon" DMC250 i "JBL" XTi-60. Dość okazjonalnie (faktyczny stan tzw. "igła") udało mi się odkupić od pewnego "audiophila" "NAD'a" C 320BEE.
Przyznam się, że nie spodziewałem się aż tak dobrego dźwięku z tego sprzętu. Gorąco polecam ten model.

Mimo mojej decyzji o zakupie "Onkyo" TX-NR609, nadal zwracam się do użytkowników budżetowych modeli amplitunerów KD do dzielenia się w tym wątku swoimi opiniami. Mam nadzieję że pomoże to innym osobom zaglądającym do tego forum w podjęciu właściwej dla siebie decyzji.
Z góry dziękuję i Pozdrawiam ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

doktorHD

New member
FFooXX5 - dzięki za podpowiedź.

Osobiście już nie jestem zainteresowany zakupem budźetowego modelu amplitunera KD. Podjąłem decyzję że rozdzielam temat stereo i KD. Zakupiłem już amplituner do stereo (napisałem o tym wyżej). Teraz czekam na dobry moment (zdolność finansowa) i na tą chwilę planuję zakupić do KD "Onkyo" TX-NR609.

Zwracając się do użytkowników w celu dalszych "porad" miałem na myśli pomoc innym osobom zaglądającym na to forum. Dlatego proszę również o bardziej rozwinięte podpowiedzi. Szczególnie od użytkowników danych modeli.

Jeszcze raz dzięki i Pozdro
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
onkyo do kina bedzie dobrym rozwiązaniem do stereo nie lepiej było kupić wzmacniacza stereo? podobno ampli stereo i tak nie daje tego co wzmak
 

doktorHD

New member
FFooXX5 - słuszna uwaga! ;]

Chyba za bardzo moją uwagę zajął temat amplitunera KD, że zamiast napisać amplifier stereo napisałem amplituner stereo!

Dzięki i Pozdro
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to teraz spraw sobie kd tylko do kina i będziesz zadowolony maksymalnie z stereo i KD mając oddzielne sprzęty :) ja teraz myślę nad wzmakiem, moja yamaha świetnie daje rade w stereo ale wzmak to wzmak
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
doktorze, przestan dodwac nowe posty jeden pod drugim, bo admin cie wywali. Przeczytaj regulamin. uzyj edycji, a nie dodania nowego. Masz na to ponad 16 godzin od napisania.
 
Ostatnia edycja:

doktorHD

New member
krzysztofradio zaglądam na to forum sporadycznie, dlatego przyznaję że znajomość panujących tu zasad nie jest moją mocną stroną. Dzięki za informacje.
Pozdrawiam.

Przy okazji zapraszam do dzielenia się opiniami o budżetowych modelach amplitunerów kina domowego.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Radzę posłuchać rad kolegi i poszukać czegoś z Yamahy. Chyba że lubisz sprzęt, który więcej czasu spędza w serwisie a nie w domu to bierz Onkyo. Jak może zauważyłeś w moim podpisie nie jestem osobą która zachwala to co posiada, ja po prostu na Onkyo bardzo się zawiodłem. Amplituner posiada wadę fabryczną (dotyczy nie tylko tego modelu) a przedstawiciel (EIC) ma to gdzieś.
 
Do góry