Wybór amplitunera

Marcin SF

New member
Cześć,

wertuję wasze forum już od jakiegoś czasu, niestety nie wszystkie moje wątpliwości zostały do tej pory rozwiane. Poszukuję sprzętu grającego do pokoju około 25 m kw. Rozkład kwadratu. Obecnie w 70 % słucham muzyki, blues, jazz, chillout a 30% to oglądanie filmów ... niekoniecznie kino akcji ;). Muzyki słucham z radia, płyt, ale też z mp3, z laptopa bądź mp3playera. Kino to też nie zawsze DVD choć dosyć często puszczane z laptopa.

zależy mi na dość przyzwoitym nagłośnieniu. W przyszłości planuję dokupić do tego zestawu kino domowe. Audiofilem nie jestem, ale też słoń mi na ucho nie nadepnął. Żona z kolei ucho ma nieco bardziej wyczulone ode mnie. Problemem odnośnie sprzętu jest jak zwykle budżet. Pierwotnie zakładany był na poziomie 2000 PLN ale już wiem że będzie ciężko się zmieścić.

Aktualnie co do głośników właściwie podjąłem decyzję (Jamo S 606) nie mogę się natomiast totalnie zdecydować na amplituner, nie wiem który będzie lepszy do moich zastosowań, który będzie miał fajną linię basu (raczej nie planuje zakupu Suba) wstępnie skłaniam się do:

Pioneer VSX-520 K lub Denon AVR 1611BK

co prawda wolałbym coś nieco tańszego :(

będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jakby udalo ci sie kupic gdzies Denona Avr 1910 bylbys zadowolony. To model juz nie produkowany ale jeden z lepszych, mialem Harmana i szybko wymienilem go na denona. Harman ma swoj styl grania i nie pozwala za bardzo w niego ingerowac. W denonie masz dosc szeroki zakres ustawienia brzmienia poprzez EQ, loudness itd. Mnie bardziej przypasowal, w stereo bardzo dobry ma kopa i duzo basu w 5.1 tez sobie swietnie radzi.
 

ndo

New member
1611 nie da ci nic wiecej. mialem pionka z magnatami jest oki z Jamo jest zle :/ mocno zle. Zdecydowanie yamaha tutaj wchdozi w gre albo Onkyo 578. A jako glosiki Quadrale 5000 lub Koda lub wharfedale Vardus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli więcej do muzyki to rzeczywiście Harman AVR 255 , jeśli bariera nie przekraczalna to Denon 1611.
 

Marcin SF

New member
Kiki, mam jeszcze pytanie do Ciebie jedno, jak się ma Denon Avr 1910 do Harman AVR 255 i do Denon AVR 1611. Znalazłem denona 1910 wystawowego w "prawie" akceptowalnej cenie natomiast wtedy Harman byłby tylko 250 PLN droższy.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


EDIT

jeszcze trochę pomęczę, w tematacie o kolumnach Jamo 606 został wspomniany amplituner pioniera Pioneer VSX-820 który nie jest może hitem sezonu, ale można go kupić za całkiem rozsądną cenę. Jak on się ma do denona AVR 1611? Różnica w cenie jest niewielka, Harmana powoli jednak odpuszczam bo jest po za zasięgiem cenowym :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry