wybór amplitunera

Który amplituner ?


  • Total voters
    0

wszorstki

New member
Witam

Przymierzam się do zakupu amplitunera i mam dylemat miedzy dwoma modelami a mianowicie
Yamaha RX-V675 oraz Onkyo TX-NR626
Jeżeli chodzi o głośniki aktualnie mam Tonsnil Altus 200 ale planuje je wymienić w najbliższym czasie na coś bardziej odpowiedniego w cenie do 3000-3500 zł także kwestie doboru głośników zostawię na czas późniejszy
Co do pomieszczenia to 4x4 m
przeznaczenie - 60-70% to muzyka, reszta to filmy i od czasu do czasu gry

Proszę o jakieś informacje który z tych amplitunerów wybrać.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zarówno jeden jak i drugi nie gra wybitnie w stereo. To raczej kinowe klocki, aczkolwiek na tym polu sprawdzają się swietnie. Do muzyki bym szukał czegoś pokroju Marantz 5007/5008, HK 270/370, Denon X2000. Jeżeli chcesz miec dobrą jakość w muzyce, to tylko wzmak stereo. Jeżeli również kiedyś chcesz rozbudować swój zestaw o w/w wzmak i nie mieć problemu z podłączeniem go do amplitunera KD i jednej pary kolumn to szukaj ampli z pre-out. Pre-out posiadają Marantz 5007/5008, HK 370, Yamaha 773/775.
 

wszorstki

New member
Dziękuje za poradę
amplituner i zestaw głośników w późniejszym terminie to raczej wszystko w co zamierzam zainwestować. poza tym nie zamierzam wydać więcej jak 2000 zł za amplituner.
dodatkowo może pokaże z czego w przybliżeniu (ponieważ moja wersja jest bardziej rozbudowana ale wszystkie wejścia i wyjścia jakie posiada to DIN) "rezygnuje" na rzecz nowszej technologii :) -

(za mało postów wiec w takiej formie)
http vintage-audio-laser.com/photofo/hornman/continental-edison--pa-9806-01.jpg

także cokolwiek wybiorę będzie na pewno dużo lepiej grało :)
głownie chodziło mi o to czy warto dołożyć 300 zł do yamahy dodam ze wifi czy bluetooth nie ma dla mnie znaczenia.
 

wszorstki

New member
No i jak to zawsze bywa do zabawy doszedł następny konkurent (a miało być tak prosto)
a mianowicie Denon AVR-X2000.
Z tym ze ewentualność w tej chwili jest taka
Onkyo albo Denon

Proszę o opinie.
 

waldi198

Member
ja proponuje od siebie Yamaha RX-V773 i do tego za jakiś czas wzmacniacz będziesz miał ampli które da kopa w kinie i dobrze wyposażony :)
 
Do góry