Wybór amplitunera i głośników

j3drek

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zatem witam wszystkich bardzo serdecznie.

Stoję przed wyborem amplitunera i głośników do niego.

Może najpierw krótko o tym do czego ma służyć i w jakim pokoju będzie to funkcjonować.
Otóż tak naprawdę do wszystkiego po trochu ma być ten zestaw. Konsola PS3 (granie + filmy bluray), cyfrowa Vectra (głównie sport - F1, liga angielska w piłkę kopaną), odtwarzacz multimedialny z XBMC (filmy, seriale, muzyka). PS3, dekoder Vectry oraz odtwarzacz multimedialny zapiąć chcę po HDMI, bo raczej nie widzę sensu aby podpinać obraz po HDMI osobno i optyką puszczać osobno dźwięk (czy jest jednak różnica? w końcu tak i tak już cyfrowo leci).

Pokój to prawie 16 metrów kwadratowych, w postaci prostokąta (3,58x4,37). Wysokość to prawie 3 metry. 2,95 m dokładnie.

Co do samych głośników ro raczej już jestem zdecydowany na Jamo S606 HCS3. Dodam, że mam już zakupiony z wcześniejszych lat sub Jamo. Jaki to dokładnie model to nie pamiętam. Ale daje radę przy obecnym nędznym kinie Sony. Także jestem z niego mega zadowolony. Zatem do kompletu chciałbym te głośniczki. Czy w tym przedziale cenowym są to dobre głośniki? Czy polecicie jednak coś innego? Ważne jest też aby miały podobny kolor do tych Jamo ze względu na estetykę i kolorystykę pokoju ;-)

No i teraz amplituner... tutaj stoję przed takim wyborem:
Harman/Kardon AVR155
Pionier VSX-820-K
Denon AVR-1611
Yamaha RX-V 567
Onkyo TX-SR578

Których z wymienionych amplitunerów sprawdzi się najlepiej do wymienionych przeze mnie wyżej rzeczy? W zasadzie musi być uniwersalny. Nie jestem audiofilem ale cenię sobie dobre brzmienie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Z tych ampli to Denon 1911. Najbardziej rozbudowany i chyba z nich najwszechstronniejszy. A kolumny w tej cenie dużo lepsze kupisz jeśli kupisz Tonsil Maestro II 180. Osobiście nie słuchałem co prawda Jamo ale jak poczytasz większość postów to obojętnie jakie warunki i do czego kolumny to najczęściej przewija się Jamo. Dla mnie akurat jest to argument na nie. Bo jak mówią jak coś jest do wszystkiego to jest do ...
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
mniej czytaj wiecej testuj/sam odsluchuj - tutaj ostatnio coraz wiecej "gofno" ;d amatorow/naganiaczy- jak lubisz czytac to zerknij na inne fora o podobnej tematyce- bedzie duzo o firmie tonsil ....;p
 

killpit

New member
1911??? nie widzę w jego liście.
155 raczej odpuść z powodu braku dekoderów itp...
1611 tak jak i 567 nie poradzą sobie z Jamo 606 tzn. będzie to grało , lecz by je dobrze wysterować potrzebują coś znacznie mocniejszego czyli:
Onkyo 608,Denon 1911,H/K-260
Osobiście polecam odsłuchać H/K i Onkyo zdecydowanie pełniejsze brzmienie i świetna dynamika
Jamo są to dobre i nie drogie głośniki których warto odsłuchać polecam również Dali Concpety 6,Klipsch F1,Tannoy Mercury V,QQ6000 koniecznie poświęć czas ,aby odsłuchać sprzęcik :)
 

j3drek

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.

Zrobiłem wczoraj tak jak kolega pisał. Poszedłem na "odsłuch" ;-)
Wybór padł na: Pioneer VSX-820-K - zdecydowanie najbardziej jego brzmienie mi się spodobało.
Wałkowaliśmy z Panem różne kolumny, ale, że budżet jaki mam taki mam (jak bym więcej przeznaczył to kobieta by mnie kastracji poddała ;D), to wybór padł na kolumny: Koda CV-65F/C/S (zestaw). Jamo to jakieś plastikowe brzmienie miało pod prawie wszystkimi ampli... natomiast te Kody to pokazały pazura w muzyce jak i w kinie domowym. Miód malina po prostu.

Pozdrawiam.
 

gpw2008

New member
1911??? nie widzę w jego liście.

1611 tak jak i 567 nie poradzą sobie z Jamo 606 tzn. będzie to grało , lecz by je dobrze wysterować potrzebują coś znacznie mocniejszego czyli:
Onkyo 608,Denon 1911,H/K-260


Tak czytam czasem co koledzy polecają i tak w tym poście nie wiem co o tym myśleć. Niby to Denon 1611 nie da rady z Jamo a już Denon 1911 da radę skoro różnica między nimi w stereo to ok 4W na kanał. Stosunek 96W/100W (1611/1911)

Bazuję na informacjach podanych po testach :
Denon 1610 (zakładam że moc będzie ta sama co 1611 bo w torze wzamcniacza niewiele się zmieniło)

audio.com.pl/testy/denon--avr-1610:13

Denon 1911

audio.com.pl/testy/denon-avr-1911:13

tu w testach wyszło nawet ciutkę więcej dla Denona 1611:

audiostereo.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=165734

Denon 1611 to ampli 5.1 (moc zasilacza 360 W) Denon 1911 7.1 (zasilacz 460W) czyli różnice w wysterowaniu 5 kanałów też nie będą jakieś mocno rozbieżne

Denon 1911 ma dodany pełny skaler obrazu (jeśli komuś potrzebny), wspomniane 7.1 oraz obsługę Ipod/Mp3 z USB

Co do mocy tych ampli to chyba niewielka różnica

Sorki za brak działających linków (za mało mam postów na forum) należy skopiować linki do przeglądarki

Pozdrawiam
 

mr-butcher

New member
Ale w 1911 można zastosować Bi-Amping

Co da 2x więcej mocy na fronty - tak mnie się wydaje - poprawcie mnie jeżeli coś pokręciłem.
 

gpw2008

New member
O Bi-ampingu był ostatni cały wątek.
Bi-amping zastosowany w obrębie jednego Ampli niewiele zmieni (ten sam zasilacz) moc wtedy musi być rozłożona zamiast na 2 to na 4 kanały czyli spadek mocy na każdy kanał.
Do tego Amplitunery takie jak Denon nie maja możliwości wydziału pasma dla poszczególnych końcówek tak więc cały sygnał będzie pchany przez 4 końcówki mocy i będzie odpowiednio odcinany dopiero na zwrotnicach w kolumnach.

Co innego zastosowanie 2 wzamcniaczy stereo (w układzie pionowym lub poziomym) i odpowiedniego rozdziału pasma na przedwzamcniaczu.
 
Do góry