Wybór amplitunera - do 1800 zł ?

Mzzyku

New member
Witam Szanowne Grono,

zastanawiam się nad wymianą dotychczasowego urządzenia grającego ... a mianowicie na chwilę obecną mam zestaw 2.1 oparty na Pianocraft MCR-750 z kolumnami które były w zestawie + sub SW030

Gra to przyzwoicie, ale chciałbym zmienić na już jednostkę na amplituner 5.1 przy pozostawieniu ww. kolumn. Docelowo będę chciał dokupić jakieś kolumny tylne + central i możliwe, że podmienić przody (dokładnie w takiej kolejności).

Zestaw do muzyki i filmów (50/50)

Pokój około 22mkw.

Budżet do 1800zł ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
chyba będę monotonny jak większość z tego forum , polecę Onkyo 656 :p i pewnie niewiele będziesz musiał dokładać ;-) jak podpytasz u naszego szanownego kolegi Blackninja

ale po kolei , na razie póki to co masz , potem kupujesz solidne fronty ( obecne dajesz na tył ) i centrala do kompletu

na koniec zmiana suba na coś "zdecydowanie" mocniejszego , choć jeśli w Onkyo 6.. dobrze wszystko poustawiasz i zakupisz solidne fronty to na początek z subem który masz też będzie OK w kinie , ale jak już napisałem kup dobre fronty
 

Mzzyku

New member
dzięki. Powiedz mi jeszcze, czy jest szansa na dobre fronty o budowie podstawkowej ?

Pytam z racji tego, że obecne wiszą na ścianie przy pomocy uchwytów Vogels VLB200 a żona i wykonane meble nie bardzo pozwolą mi na użycie frontów w wersji podłogowej.
 

mors111

Active member
Bez reklam
pewnie , że można zakupić solidne i mocne monitory np Monitor Audio Silver 2 , ale one kosztują ponad 2 koła za parę , małe monitory z basami po 20cm

i pewnie dużo takich znajdziesz , pytanie ile chcesz wydać , Monitor Silver 100 kosztują już pod 4 koła
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Pytanko: czy w obecnym czasie, warto przy takim budżecie, brać coś bez Dolby Atmos? Cosik ta akurat Yamaha tego nie ma.
 

janusz

New member
Bez reklam
pewnie , że można zakupić solidne i mocne monitory np Monitor Audio Silver 2 , ale one kosztują ponad 2 koła za parę , małe monitory z basami po 20cm

i pewnie dużo takich znajdziesz , pytanie ile chcesz wydać , Monitor Silver 100 kosztują już pod 4 koła

Brałbym Monitor Audio Bronze 2. Nie wiem tylko czemu takie drogie na ceneo prawie 1800 zł. Rok temu kupiłem w Nautilusie poprzedni model BX2 za 1100, ale zadzwonili, że mają tylko powystawoewe i zaproponowali nowe za 1300 zł (w/g ceneo były za 1600).
Teraz w Nautilusie BX2 jest za 1300, moim zdaniem to świetny model.
https://www.ceneo.pl/8504225#tab=reviews_scroll
 
Ostatnia edycja:
Do góry