Wybor AMPA do 2,5kzł (Yamaha RX-V773, Denon AVR-2113, inne?)

Miczq

New member
Witam,


W ramach szybkiego wstępu, do KD obecnie posiadam cały zestaw Wafli:

Fronty: Wharfedale Diamond 9.5
Tyly: Wharfedale Diamond 9 DFS (Bipole)
Centralny: Wharfedale Diamond 9 CS
Subwoofer: Wharfedale SPC-10


Jak widać brakuje już tylko Amplitunera AV, z jego wyborem mam nie lada problem, jest tyle możliwość, i tak ogromna rozpiętość finansowa.

Zdaje sobie sprawę że mój obecny sprzęt jest skromny, dlatego nie chciałbym kupić sprzętu na wyrost.

Do wydania mam 1,5k-2zl do maks uzasadnionych 2,5kzl (2500zl) Przeznaczenie 100% filmy

Dobrze gdyby miał:


1. Odbiór dźwięku po HDMI przez Amp AV (czytałem że, niektóre tańsze mają tylko przełącznik wejść HDMI, i są problemy z przesyłaniem dźwięku do dalszych obwodów amplitunera)

2. Dekoder DTS-HD Master Audio

3. Bezproblemowy odbiór dźwięku po optyku z PC (pewnie downmix, bo optyk raczej nie przepuści DTS-HD) a w przyszłości pełne DTS-HD Master Audio z HDMI (Obecna grafika ma tylko DVI)

4. Ustawienie do każdego głośnika oddzielnie Frequency (będzie ciężko, bo większość ampów ma ustawianie ale do wszystkich tak samo)

5. Tutaj może się wydawać dziwne
icon12.gif
na pilocie źródła muszą być osobno, nie wybierane jednym przyciskiem.



Rozważam wybór miedzy Yamaha RX-V773 (ewentualnie tańszy model 667) a Denon AVR-2113. Czyli przedział między 1800-2500 zł (może być tańszy)


Byłem mocno napalony na Onkyo TX-NR616, ale przez jego ostatnią awaryjność nie biore pod uwage w ogóle tego producenta.


Yamahy - boje się trochę przez powtarzający się w recenzjach, zarówno prywatnych jak i profesjonalnych, spokój i zdyscyplinowany bass. (gdzie nie gdzie nawet o jego małej ilości) dodatkowo boli brak Audysseya.

Denona - boje się bo ma opinie ciepłego i za mało detalicznego do kina.


Czytając tutaj: http://audio.com.pl/testy/denon--avr-2113:13 o Denonie, wygląda na dobrego towarzysza diamentów, które same graj podobnie jak Yamaha czyli spokojnie i bardzo neutralnie, można by było nawet stwierdzić że brakuje im trochę blasku, ale jeżeli denon jest Ciepły to może wyjść z polaczeniem z Diamondami 9,5 taka nie fajna klucha :(

Wydaje mi się, że przydałby się jasno grający amplituner, z mocnym i dobrze kontrolowanym bassem.



Pytanie ekstra, zaporzyczone z innego forum:

"niektórzy na forach piszą że odcięcie LFE powinno się ustawiać tylko w ampli, a sub powinien być rozkręcony na maks. Ja uważam że powinno się po kalibracji na subie skręcić do wartości ustawionej w ampli aby sub niepotrzebnie nie zbierał śmieci... Dobrze myślę"



Uff dużo tego napisałem, mam nadziej że wszystko było jasne, w duchu chciałbym otrzymać chociaż małe nakierowanie.

Wirtualne piwo za doczytanie do końca, a za przydatną pomoc prawdziwe we Wro
icon12.gif


Zapomniałem, zastanawiam się też czy dało by coś podpięcie obecnego wzmaka zintegrowanego (Denon PMA-350se) do ampa?

Nie wiem czy technicznie się da, podobno można by było łącząc ampa przez pre-out do złącza aux we wzmacniaczu.

Fronty oczywiście do wzmaka a reszta amp, bo wzmacniacz solidny i dobrze grający jak na swoja wartość, a żal oddawać za grosze, dodatkowo na pewno było by lepiej w stereo, chociaż do stereo używam głownie wzmacniacza słuchawkowego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja mimo wszystko polecam Onkyo 616. Kupiłem, zaktualizowałem soft, wsadziłem trochę lepszy kabel HDMI i problem z brakiem sygnału w TV się skończył. Po prostu pierwszy soft był do d... i do tego jest wysoka czułość na jakość kabli HDMI ale uwaga - to tylko w przypadku gorszych sprzętów - np. dekoder UPC "Cisco" (który swego czasu nie dogadywał się po HDMI nawet z moim TV), bo już np. PS3 nie przeszkadza nawet kabel za 20 zł.

Reasumując: soft w wersji "400" i dowolny kabel lepszy, niż darmówki od operatorów sieci kablowych. Efekt: działanie w 100%. Póki przetestowałem telewizję UPC, PS3, Blu-ray, radio FM, odtwarzanie plików FLAC z USB (nawet tych w jakości 24/192). Mam zestaw 5.0 i wszystko działa jak trzeba. Pozostało sprawdzenie internetu, tzn.: radio internetowe i DLNA. Ale zakładam, że nie będzie problemu.

Mam nadzieję, że nie będziesz zły, iż mimo wyraźnego komunikatu "nie chcę Onkyo", napisałem jednak kilka argumentów "za". Osobiście jestem zadowolony w więcej, niż 100%. :) Lepiej mięć wiedzę pełną i aktualną :) Tym bardziej, że jak mówią "w kinie przede wszystkim Onkyo". Ja nie porównywałem, więc tylko powtarzam co piszą inni.

Inna sprawa, że jak masz już wzmak Denon i jesteś do marki przekonany, to z Denona też pewnie będziesz się cieszył.
 

Miczq

New member
[Raccoon] - Znam temat 616, bo jak pisałem byłem na nią mocno napalony, jednak problemem Onkyo jest słaba jakośc płytki hdmi, nie wytrzymuje zwyczajnie próby czasu, ciągnie się za tą firmą ten problem od dawna w różnych modelach, niestety mimo wielu tematów na jeszcze większej ilości stron, firma ignoruje problem zwyczajnie olewając swoich klientów.

Problemów jest znacznie więcej, wystarczy wczytać się w fora zagraniczne. (np avsforum)

Oczywiście są też zadowoleni ludzie, bo jak widać są lepsze jak i gorsze egzemplaże, ale to niestety loteria, zawiniła oszczędność + słaba kontrola jakości.

Nie zaryzykuje, bo tych złych opinii jest za dużo. (nawet z najnowszym firmware)


Wracając do mojego wyboru, to po wczytaniu w temat: YPAO vs Audyssey, wychodzi że ten drugi robi to znacznie lepiej, rhh szkoda że Yamaha jak zwykle chce robić wszystko sama.

Denon zły Yamaha zła Onkyo awaryjne, idzie zwariować.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy Waflach bez odsluchu sie nie obedzie, nie od dzis wiadomo ze Wafle czesto zeni sie z Marantzem lub Denonem. Gorzej ze u Ciebie tylko filmy (100%)
Jak dla mnie najlepsze polaczenie Diamond to swojego czasu byl Marantz 6005. Teraz mozesz faktycznie pokusic sie o odsluch Onkyo ale nie wiem jaki bedzie efekt na tych Waflach. Gdybym mial kupowac w ciemno na bazie doswiadczen to do tych Wafli zainteresowalbym sie sr5006.
Jak chcesz Oknyo to najlepiej niech ktos sie wypowie kto podlaczal do seri Diamond.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja swoją yamahe kalibrowałem za pomocą yapo do tego ręczna korekta bez której w żadnej kalibracji ani rusz i śmiga aż miło, z takim podejściem to nic nie kupisz hehe :)
 

grzela8

New member
ktos moze mi napisac,czy yamaha rx-v773 i rx-673 ,maja taki sam zasilacz (330W)? pozydzilem do rx-a820 a tu chyba wyglada to znacznie lepiej.
drugie pytanie to czy wiekszy zasilacz ma duze znaczenie jesli chodzi o jakosc dzwieku( rx-v773 vs rx-a820), kolumny to MA bx6
 
Ostatnia edycja:

Sławo

New member
moc zasilacza a brzmienie....

Zasadniczy wpływ na potęgę brzmienia/moc, przestrzeń, radzenie sobie z kolumnami w tak rozbudowanym systemie jak 7.1,2 itp ma ZASILACZ, a raczej prąd/ampery jakie pompuje w sytem. Generalnie Yamaha z zasilaczem poniżej 500W jest średniutka, powiem więcej-cieniutka. Niestety ale musiałem się przejechać na twarzy osobiście żeby to pojąć.... Te całe 160W (i 330/ a nawet 400W zasilania) na niby kanał to taka ściemka zwana żonglerką cyfrową, bo wystarczy zapiąć starszy model, który ma tylko 120W na kanał ale 500, 600W zasilacz i w zasadzie nie ma o czym rozmawiać. Różnice usłyszy nawet artylerzysta spod Kurska.
Niechętnie:oops: ale muszę zrobić ukłony dla Starej Gwardii, która słusznie powtarza, że z roku na rok sprzęt jest coraz cieńszy. Ma coraz więcej zbędnych bajerów i coraz słabiej gra. Nowe Yamahy w stosunku do starszych modeli nie grają tylko szeleszczą. Kastrowane są z mocy bo gdzieś trzeba zaoszczędzić jak się napakowało cudów na kiju do środka.......
Osobiście gdybymn kupował kolejny raz sprzęt rozważyłbym dwie możliwości. Duża kasa-model flagowy, albo mniejsza kasa-model starszy ale również górna półka. Amplitunery KD są dobre ale raczej do KD; do stero to nie ta bajka. Tu kłania się wzmacniacz, ale do tego najlepiej dojść samemu metodą zdobywania doświadczeń. Od czegoś trzeba w końcu zacząć. Słuchaj się "starych" dobrze radzą bo siedzą w temacie od lat.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
KD to nie stereo :). Co do mocy to wszyscy walą ściemę, mniejszą większą ale walą hehe. Flagowce zawsze będą się wyróżniać, szczególnie lepszym stereo, co dla mnie i tak to nic nie wnosi bo do stereo jest wzmacniacz. Starszy flagowy na pewno lepiej zagra lepiej w stereo od nowego budżetowego bez dwóch zdań:). w kinie nowe ampli radzą sobie bardzo dobrze i nawet lepiej od starych. Stereo nigdy nie będzie na bardzo wysokim poziomie w ampli, bo co to był by za biznes. To co jest do wszystkiego jest do niczego. Porównując starszy odpowiednik nowego, to ja słyszę różnicę na plus w nowym :). duży zasilacz nie zawsze przekłada się na lepszą jakość dźwięku, na głośność owszem, ale nie zawsze na jakość:). Wszystkie ampli z tej samej półki są do siebie bardzo podobne i w KD ciężko wychwycić jakieś różnice, a stare w nich jak to stereo w ampli czyli pseudo stereo. Do stereo tylko wzmak bez względu na to jaki to super ampli:):p. Co do yamahy kupując swoją liczyłem się z tym że nie jest super w stereo, ale za to są w tej kwestii gorsze ampli, a w KD dała mi więcej niż niektóre inne ampli w tym przedziale :). Jak ktoś ma zamiar posiadać do stereo wzmak, to niech nie patrzy tylko pod względem jak sobie będzie radzić dany ampli w stereo tylko jak sobie radzi w KD i co może nam taki klocek zaoferować w wyposażeniu :)

Ja do KD na pewno bym nie kupił starszego modelu. Brak dekoderów. A kupowanie starszego modelu wyłącznie dla lepszego stereo to też chore. Bo jeśli chce mieć dobre stereo to lepiej kupić średniej klasy wzmak kilkuletni. A do KD coś nowego z średniej półi bo przynajmniej ma wszystko na czasie i w niczym nie ogranicza, a dźwiękowo w KD wypada bardzo dobrze niczym nie ustępując starszemu :)

Jeszcze jedno porównując średnia półkę do flagowej to trochę dziwne. Bo to wiadomo że jest różnica hehe. I to się tyczy do wszystkich marek. To tak samo jak porównać yamahe z seri 4.., 5.. do serii 7.. hehe. I tak samo jest z innymi markami a seria yamahy 7.., w porównaniu do tej samej półki z innych marek, jest na tym samym poziomie. w czymś jest słabsza w czymś lepsza, a na pewno nie jest na ostatnim miejscu :). Wybierając ampli słuchałem parę klocków z tej samej półki i nie słyszałem że by była słabiutka, w końcu u mnie wylądował ten klocek. Przyznaję się, że w stereo trochę lepiej wypadł denon, marantz, ale za to onkyo i pionek słabiej. W kinie to praktycznie nie wyłapałem różnic było niemal wszystko na tym samym poziomie. Nie kierowałem się jak wypada stere, tylko jak wypada KD, jaką daje ampli funkcjonalność i wyposażenie i tu yamaha przeważyła o swoim wyborze :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry