Wybór 55'' do 5500 zł - gry/filmy/seriale/sporty amerykańskie

politan3

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Głównie na wprost, ale nie pogardzę dobrymi kątami
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Zależnie od TV jaki wybiorę.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z tyłu TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Leciwy LCD Samsunga 42''.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra czerń + kolory. Smart nie jest aż tak ważny.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Netflix 4K, filmy/seriale z Blu-Ray
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4 Pro + Xbox One X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy + koszykówka, baseball i futbol amerykański
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - 35-40% gierka - 60-65% seriale/filmy
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu i wyblakłe kolory :(
19. Preferencje co do marki ? Sony/Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Zdecydowanie nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5500 to max. jeśli jest coś taniej z dobrą jakością obrazu to też chętnie przyjmę :)

Siemka,
szukam TV, który spełni powyższe warunki. 5500 zł to kwota maksymalna, której nie przeskoczę, chętnie zobaczę również propozycję troszkę tańsze. Nie zależy mi bardzo na rozbudowanym systemie SmartTV.

Moim aktualnym faworytem jest Sony KD-55EX9005. Możecie polecić jeszcze jakieś dobre TV w tej klasie?
 

politan3

New member
A co sądzicie o Panasonicu 58EX780E? Widziałem go w sklepie i jestem pod wrażeniem jakości obrazu. Zastanawiam się też, czy dobrym pomysłem byłoby wzięcie tańszego Samsunga MU7002T - jakość obrazu była na wysokim poziomie a pomiędzy np. wspomnianym 58EX780E wielkich różnic gołym okiem nie było widać.
 

krzychooo

New member
Samsung to rozsądna propozycja z uwagi na jego cenę.
Panasonic ex780 i Sony xe9005 to praktycznie ta sama półka jakościowa. Wybór w zasadzie ogranicza się do tego który się bardziej spodoba pod kątem wyświetlanego obrazu. Trochę lepszy będzie Sony xe9305 ale tutaj już budżet przekroczysz. W Panasonicu zaś masz 3" więcej.
 

strazakp

Banned
Ja bym stawiał zdecydowanie na ex780. Osoby które kupiły ten tv są zadowolone. Pod względem jakości i płynności obrazu jeden z najlepszych w tym przedziale cenowym.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to według mnie kolejność jest następująca

SONY 55XE9005 lub nowszy 55XF9005 - matryca VA z podświetleniem DIRECT, a nie krawędziowym
PANAS 58EX780
PHILIPS 55PUS8602 - tutaj jedynym zagrożeniem jest wieszający się system,
 

politan3

New member
XF9005 to już 1000 zł ponad budżet :). A jeśli chodzi o XE9005 - jak to jest z tą "znikającą piłką" podczas oglądania sportu? Jest to jedyny TV, którego nie mam jak przetestować "na żywo" a z czytanych opinii widzę, że ludziki mają problem podczas oglądania np. piłki nożnej. Jeśli podczas tego typu meczy gdy piłka leci szybko są problemy z jej wyświetleniem to nie chcę myśleć co będzie przy meczach baseballa.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to według mnie kolejność jest następująca

SONY 55XE9005 lub nowszy 55XF9005 - matryca VA z podświetleniem DIRECT, a nie krawędziowym
PANAS 58EX780
PHILIPS 55PUS8602 - tutaj jedynym zagrożeniem jest wieszający się system,

55XE9005 - też jest Direct, XE93 jest Edge
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 4999 zł masz Philipsa PUS8602. I ten będzie extra !
A Oled 55B7 jest faktycznie w sumie poniżej 6 tyś zł.
 
Do góry