Wybór 46ex720 na koszt 46x3000

wave98

New member
Witam od 2008 roku jestem posiadaczem modelu KDL-46x3000(również 3500 różnica w kolorze ramki) Temu Lcd nie można było zarzucić świetnego wyglądu oraz również dobrego obrazu. Jednak w ciągu tych 3 lat 2x był wymieniany panel teraz miał być wymieniany po raz trzeci. Jednak po rozmowie z Sony została zaproponowana wymiana na KDl-46EX720 moim zdaniem wyglądem odbiega od mojego starego modelu (ta ramka robi super robote), ten nowy model na pewno wizualnie robi gorsze wrażenie(wydaje się zdecydowanie mniejszy). Moje pytania są takie czy warto przystać na warunki wymiany na ten model czy próbować jeszcze zaproponować jakieś inne modele(lepsze) wiem że mam taką możliwość ale czy zostanie spełniona to się okaże na pewno nie może to być 2x droższy model niż ex720, co byście polecili, o co warto zawalczyć i jest lepsze od EX720 i zadowoli użytkownika 46x3000?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
46NX720 co najmniej, albo walcz o 46HX820, możesz użyć argumentu ceny jaką dałeś za X (to był kiedyś model topowy!) obecnie EX720 to najprostszy led 3D z 200XR, netem internet video, skype itp. co do obrazu to.....przeciętniak. Ew walcz o zwrot kasy! No chyba, że zaproponują HX920... Z własnego doświadczenia wiem, ze z sony trzeba walczyć do końca. Musisz być wytrwały i zdecydowany. Sprawa będzie się przeciągać.

Możesz doczepi się wszystkiego:
panel 10-bitowy,
procesor Bravia Engine pro (jego odpowiednik stosowany dopiero w HX920)
głośniki 2X11W (gorszy dźwięk w nowych modelach)
gorsze wykonanie uchwytów do wieszania,
MOTIONFLOW 100 Hz (w tych obecnych jest 200/400 XR)
waga, pilot, wygląd, design itp.
 
Ostatnia edycja:

wave98

New member
W 2008 r dałem za x3000 7,5 tys, przedstawiciel Sony mówił jednak że trzeba policzyć jakieś odsetki i to wychodzi mniej i że i tak powinienem być zadowolony z tego że zaproponowali model 46ex720
 

damian820927

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że minimum to 46HX820 obraz X z procesorem Bravia Engine pro nadal nie odbiega od nowych modeli a nawet je przewyższa dopiero 920 może konkurować.
 

wave98

New member
Podejmę walkę o model 46HX920 ewentualnie zwrot pieniędzy dlatego że w momencie zakupu KDL-46x3000 był to model z najwyższej półki(temu lcd mógł tylko dorównać Kuro Pioneera) Więc dlaczego mam dostać jakiś tani lcd(ex720) z kiepskim internetem,3d(melodią przyszłości) i innymi bajerami które mnie nie interesują na 1 miejscu jest u mnie jakość obrazu to przecież nie moja wina że 3 razy panel został uszkodzony, więc dlaczego mam być na tym stratny i dostać jakiś zamiennik który znajduje się jakieś 2 półki niżej niż mój x3000
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dokładnie, walcz! Ciekawe o jakich odsetkach ono mówią?! To, że sprzęt się zepsuł to nie Twoja wina, kupiłeś dobry tv i chcesz taki dostać.
 

wave98

New member
Witam niestety dano mi do zrozumienia że nie mam co marzyć o 46HX920. Podejmuję kolejną próbę i mam zamiar podać HX820 i HX900(tego modelu nie jestem pewien jeśli możecie to napiszcie czy o niego warto się bić czy nie lepszy jest 820) ponieważ Sony upiera się że powinienem być zadowolony z zaproponowanego EX720 lub zawsze mogą wymienić mi po raz 3 panel:(
 

wave98

New member
Wyszło ostatecznie na to że dajemy jeszcze jedną szanse x3000 czyli po raz 3 będzie wymieniony panel. Sony na infolinii nie zgodziło się na zwrot pieniędzy a nawet na wymianę na hx820 a co dopiero 900 czy 920 według ich stanowiska odpowiednikiem naszego modelu jest ex720 i tylko to mogą nam zaoferować, brak słów ręce opadają cała sprawa trwała miesiąc i nic nie dało się ugrać...
 
Do góry