Wybór 32" Full HD do 2500 PLN

mchmiel21

New member
Witam wszystkich ... przyszła kolej na nowy LCD do małego pokoju odległoć to max 2m stąd biorę 32" oczywićie musi być FullHD. Zaznacze że jestem posiadaczem 46" Sharpa X20e i pomimo poczatkowego problemu seris Sharpa wywiązał się śpiewająco dając mi nowy telewizor w ciągu 2 tygodni ... dodam że uszkodzenie dotyczyło matrycy. Sharp sprawuje się bardzo dobrze ... jednak wybierając 2 telewizor... myślę o wzięciu nie koniecznie tej samej serii ... jakaś odmiana dobrze może mizrobic. Pomagałem koledze kupić 46" samsunga 6 serii i moim zdaniem moj lepeij odwzorowywal ruch ale to subiektywne spostrzezenie. Teraz jednak przechodze do sedna ... chce 32" czy uwazacie ze 6 lub 7 seria to dobry wybór... jakie sa ich podstawowe zalety dodam ze w matrycach 32 i 37 z reguly sa slabsze komponenty wkladane wiec spodziewm sie gorszych wefektow... a moze Toshiba?
 

OLRO

New member
Też się zastanawiam nad podobnym wyborem. Gdyby szukać wśród Samsungów to interesującą propozycją wydaje się być chyba LE32A756.

Czy ktoś może już ten telewizor ma lub go testował i może go polecić lub odradzić jego zakup?
:confused:Postawowy problem, który zauważyłem w dotychczasowych opiniach o tym modelu, to brak pewności, czy jest on faktycznie z matrycą 100 Hz (w specyfikacji niby jest, że tak) oraz czy posiada tuner naziemnej telewizji cyfrowej z dekoderem MPEG4 (brak oficjalnych danych na ten temat, choć pojawiają się opinie od sprzedawców, że LE32A756 obsługuje już ten standard).
 

fotokis

New member
OLRO napisał:
..., czy jest on faktycznie z matrycą 100 Hz (w specyfikacji niby jest, że tak) oraz czy posiada tuner naziemnej telewizji cyfrowej z dekoderem MPEG4 (brak oficjalnych danych na ten temat, choć pojawiają się opinie od sprzedawców, że LE32A756 obsługuje już ten standard).
Co do 100 Hz, to na stronie Samsunga w specyfikacji już zmienili i pisze: LCD 100Hz - Nie. Czyli nie ma, ale przy 32 calach ja bym się tym nie przejmował. Nie zauważysz różnicy, chyba że masz tak selektywne oko ;)

Sam jestem na kupnie LCD-ka i to w takiej mniej więcej cenie. Zostały mi już tylko 3 modele do wyboru.

LE32A756 - ładne kolory, powiedziałbym że lepsze niż w 656 i większa głębia
LE37A656 - w jakości obrazu niewiele ustępuje 756 i ma ten sam design (mi się podoba) :)
LE37A551 - tu się zastanawiam :roll:, czy nie zaoszczędzić trochę grosza, bo jak porównywałem na sklepie z 656 to odniosłem wrażenie, że obraz jest porównywalny, a 7 może 8 stówek zostaje w kieszeni.

Jedno pytanie - Czy 551 ma Ultra Clear Panel? - bo nie wiem, czy to gra światła na sklepie, czy miał trochę "jaśniejszą czerń" niż 656.
 

geo78

New member
A551 nie jest aż o tyle tańszy od A656, normlana różnica to koło 400 zł
a ekran jest matowy, w porównaniu do poprzedniego monitora 226BW czerń jest lepsza, ale zauważyłem "duszki" jakie zostają na jasnym tle (np. ruch myszką na białym tle zostawia przez chwilkę jej ślad)
 

fotokis

New member
geo78 napisał:
A551 nie jest aż o tyle tańszy od A656, normlana różnica to koło 400 zł
...
Nie wiem jakie masz ceny, bo ja 656 mogę mieć w cenie 2790,- a 551 za 2050,-. Jak widzisz dla mnie to trochę większa różnica niż 400 zł ;)

W 551 jest matowy ekran ????? - no to muszę się mu jeszcze raz przyglądnąć. Dałbym głowę, że jak były zgaszone te telewizory (a stały wtedy obok siebie 656 i 551) to nie widziałem wyraźnego matu, ale przyznaję że na to nie zwracałem uwagi.
 
Ostatnia edycja:

geo78

New member
no może faktycznie nie jest aż tak matowy ;)
ale na pewno nie jest tez taki "szklany"
a co do ceny to nawet w komputroniku różnica wynosi 350 zł
 

fotokis

New member
geo78 napisał:
no może faktycznie nie jest aż tak matowy ;)
ale na pewno nie jest tez taki "szklany"
a co do ceny to nawet w komputroniku różnica wynosi 350 zł
Dziwne. Patrzę na stronę komputronika a tam:
37'' Samsung A656 - 3069,-
37'' Samsugn A551 - 2289,-
Jak na moją matematykę, to tu jest trochę więcej jak 350 zł różnicy :-D
A jak sobie doliczę jeszcze koszty transportu, to się to ni jak nie ma do cen które podałem wcześniej :)

Ale czekać na 32A756, czy brać 37A656? - "O to jest pytanie"
 

geo78

New member
fotokis napisał:
Dziwne. Patrzę na stronę komputronika a tam:
37'' Samsung A656 - 3069,-
37'' Samsugn A551 - 2289,-
Jak na moją matematykę, to tu jest trochę więcej jak 350 zł różnicy :-D
A jak sobie doliczę jeszcze koszty transportu, to się to ni jak nie ma do cen które podałem wcześniej :)

Ale czekać na 32A756, czy brać 37A656? - "O to jest pytanie"

Sorki, nie zauważyłem, że chodzi o 37" ;) cały czas pisałem o 32" stąd te różnice :)
 
Do góry