Wybór 32 cale tylko HD ready

yareku

New member
Jestem posiadaczem JVC 32" A80. Mam potrzebę kupienia drugiego telewizora do tym razem mojego pokoju. Obecnie jestem zadowolony z HD ready i w takiej rozdziałce chcę pozostać. Świetnie wyglądają na niej filmy z kompa w 720p i gry z xbox i ps3.
Widzę, że obecnie już hd ready to raczej niskie modele. Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu, naturalności kolorów.
Mój budżet to 1700zł.
Znalazłem kilka modeli i nie wiem, który lepiej gra:

1. JVC 32 A90 (na stronie dobre parametry) kontrast 1500:1 i 6.5 ms - ale czy to prawda? Jest droższy i trochę starszy, brak dvb-t ale dla jakości obrazu mogę to darować.

2. Toshiba 32 AV635. Świetne wyposażenie. 4 hdmi i dvb-t. Tyle że niby ma 1200:1 i 8 ms, czyli takie parametry jak mój 2 letni JVC. Bardzo atrakcyjna cena 1500zł.

3. Jest jeszcze Sharp DH500. Tylko 2 hdmi i brak podania dokładnej specyfikacji.
Może Samsung 32 B460 ale nie ma wyjścia słuchawkowego na którym mi zależy.
4. Panasonic TX-L32X10Y też nieźle się prezentuje. Matryca IPS. Tylko dlaczego nie podano czasu reakcji matrycy?
Jestem otwarty na propozycje. Proszę też o opinie jeśli ktoś ma któryś z powyższych lub są inne lepsze. Matryce odblaskowe odpadają.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Osobiście wybrałbym z Twoich propozycji Toshibę 32AV 635.a tym czasem reakcji aż tak sobie głowy nie zawracał,gdyż dużo ma jeszcze telewizorów taki czas reakcji matrycy.
 

Mr.T

New member
A ja tam polecam Funaia LH7. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych telewizorów HD Ready (świetne parametry) a przy tym jest tani i z gwarancją na 5 dłuuugich lat :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mylisz pojęcia . Do gier musisz sięgać po telewizor full hd.
Będziesz przecież siedział bliżej ekranu i zobaczysz większą kratkę na ekranie.
Wybierzesz co chcesz -ale do gier szukaj full hd.
 

yareku

New member
Pisałem przecież powyżej, że mam już w domu HD ready (JVC A80) i gram na nim na PS3 i Xbox 360. Obraz jest żyletka i jestem b. zadowolony. Obraz z konsol jest najlepszym jaki widziałem na tym TV. Ja nie siedzę blisko podczas grania. Przecież obecnie są bezprzewodowe pady. Dodam, że czasem podłączę też ps2.

Szala powoli się przechyba ku Toshibie, która ma wszystko i jest na dodatek tańsza od JVC o 250zł. Martwią mnie tylko parametry matrycy. Niestety nie mogę porównać obu fizycznie co z chęcią bym zrobił, więc szukam porady u znawców i będę zamawiał ze sklepu internetowego.
JVC a90 1500:1 6.5ms vs Toshiba 1200:1 8 ms. Mój obecny JVC A80 ma 8 ms i trochę smuży, choć bardziej to podchodzi pod rozmazanie w czasie ruchu. Niższy czas mile widziany. Choć być może to tylko ściema pomiarowa i różnic nie ma. LG podaje że ma w takim 2010 5ms, taa na pewno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz jest trochę inaczej - bo przyśpieszenie otrzymuje się dzięki szybkim procesorom ruchu oraz specjalnie zaprogramowanym algorytmom. A tu Toshiba jest bardzo dobra.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

k0val

New member
Jeśli chodzi o samsunga 32B450 jest tani i całkiem dobry ma tuner,3 HDMI,dobry dźwięk i jest prawie FULL HD ponieważ przyjmuje ten sygnał ale wyświetla w rozdzielczości która mu bardziej pasuje lecz jest trochę niższa od 1080p ale za to wyższa niż 720p.Posiada także specjalny tryb do gier.Do tego ma całkiem fajny wygląd.
 
Ostatnia edycja:

yareku

New member
Już jedną nogą kupiłem Toshibę

Miałem już zamawiać Toshibę, gdy natrafiłem na wątek o gwarancji Toshiby i serwisie. Przyznam, że zmroziło mnie nieco. Matryce się sypią i do tego nie są zbyt przyjemni. Mój JVC też był w serwisie i na głupią naprawę czekałem 3 tygodnie ale byli przez telefon przyjemni i wysyłka do serwisu poszła na ich koszt.
Raz już miałem awarię i wiem, że coś takiego się może zdarzyć. Muszę to przemyśleć. Być może na forum trafili się jacyś frustraci, choć o jakości matryc coś świadczy ten wątek.

Od strony kikiego dowiedziałem się, że serwis funkcjonuje już lepiej i chyba zdecyduję się na ten telewizor. Jak dostanę go w swoje ręce to napiszę swoją recenzję. Stanowczo za mało recenzji i opinii o różnych modelach na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

yareku

New member
Właśnie zakupiłem Toshibę 32AV635 i niestety moja radość trwała 10 sekund. Od razu zauważyłem że coś mi nie gra. Na środku przez całą długość przebiega ciemniejsza smuga. Jest ledwo widoczna ale strasznie denerwująca. Czy takie coś ma szanse na rozpatrzenie w serwisie? Może cud się zdarzy, gdy panel się wygrzeje. Istnieje coś takiego?

Poza tym.
Kolory, dosyć naturalne. Szczególnie odcienie twarzy lepsze niż na moim JVC A80. Dźwięk jest gorszy. Tony średnie i wysokie bardzo dziwne.
Czas reakcji - standard. Panel ma 8 ms. Nie do sportu. Ale ja nie oglądam raczej.
Włącza się dłużej od JVC ale w normie. JVC startuje w 3 sekundy.
Niewygodne przełączanie formatowania, do tego telewizor uparcie wraca do swojego domyślnego. Tutaj wg mnie porażka ale może ja się nie znam.
Cicho buczy podczas pracy. Ujdzie.
Dobre jest to, że telewizor zapamiętuje oddzielnie ustawienia obrazu dla każdego źródła.
Filmów HD nie mogę w tej chwili przetestować bo nie mam jak.
Czerń typowa, wiadomo świecąca ale w normie.
Telewizor byłby w porządku ale podświetlenie matrycy i ta smuga powodują, że nie wiem co z tym zrobić. Lepiej serwis czy reklamować w Agito?
 

Mr.T

New member
A przecież mówiłem ci żebyś brał Funaia :D Trzeba było się mnie posłuchać, nie byłbyś teraz rozgoryczony. No cóż, stało się...
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Właśnie zakupiłem Toshibę 32AV635 i niestety moja radość trwała 10 sekund. Od razu zauważyłem że coś mi nie gra. Na środku przez całą długość przebiega ciemniejsza smuga. Jest ledwo widoczna ale strasznie denerwująca. Czy takie coś ma szanse na rozpatrzenie w serwisie? Może cud się zdarzy, gdy panel się wygrzeje. Istnieje coś takiego?

Poza tym.
Kolory, dosyć naturalne. Szczególnie odcienie twarzy lepsze niż na moim JVC A80. Dźwięk jest gorszy. Tony średnie i wysokie bardzo dziwne.
Czas reakcji - standard. Panel ma 8 ms. Nie do sportu. Ale ja nie oglądam raczej.
Włącza się dłużej od JVC ale w normie. JVC startuje w 3 sekundy.
Niewygodne przełączanie formatowania, do tego telewizor uparcie wraca do swojego domyślnego. Tutaj wg mnie porażka ale może ja się nie znam.
Cicho buczy podczas pracy. Ujdzie.
Dobre jest to, że telewizor zapamiętuje oddzielnie ustawienia obrazu dla każdego źródła.
Filmów HD nie mogę w tej chwili przetestować bo nie mam jak.
Czerń typowa, wiadomo świecąca ale w normie.
Telewizor byłby w porządku ale podświetlenie matrycy i ta smuga powodują, że nie wiem co z tym zrobić. Lepiej serwis czy reklamować w Agito?

Zwróć go,gdyż masz prawo zwrotu do sklepu i nie musisz koniecznie go wymienić na inny tylko możesz poprosić o zwrot gotówki. nie napisałeś czy telewizor wyglądał na nowy czy było już widać ślady użytkowania,gdyż sklepy internetowe również wciskają telewizory ze zwrotu nowym kupującym.:x
 

yareku

New member
nowy

Telewizor na pewno był nowy. Wszędzie miał idealnie nałożone folie, które sam zrywałem. Karton miał fabryczną taśmę Toshiby. Telewizor ma dobre parametry, jakość obrazu też jest dobra, tyle że ma tą wadę, co raczej nie jest do zaakceptowania. W reklamacje w sklepie nie bardzo mi się chce bawić, długo to trwa. Najpierw sami myślą, oddają do serwisu na ekspertyzę i dopiero. Zadzwonię do serwisu i zobaczę co powiedzą. Mam dosyć blisko do Płockiego. Same problemu. Bardzo mi zależało by mieć sprawny telewizor na koniec lutego i w marcu.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Na Twoim miejscu zwrócił bym go do sklepu z prośbą o wymianę na nowy i nie bawił bym się w wysyłanie go do serwisu,gdyż serwis może uznać że nic nie poradzi w tej wadzie matrycy i nie naprawi Ci go,a jak wymienisz telewizor na nowy to masz szansę dostać egzemplarz bez tej wady na matrycy.
 

yareku

New member
smuga

Już przecież kupiłem Toshibę. Wolę 720p i tyle. Full HD kupię sobie za kilka lat jak wejdzie oled i playstation 4. Obecnie 90% gier w tym wszystkie hity chodzą tylko w 720p. A jak nawet gra obsługuję full HD to spada antyaliasing krawędzi co wygląda bardzo źle. Gram sporo, również na gry PC puszczam na TV. Przy telewizorze full HD trzeba stosować natywną rozdzielczość 1920x1080 co bardzo obciąża kartę graficzną i spada liczba klatek. 1366x768 nie jest na dzisiejsze czasy wysoką rozdzielczością i gry śmigają. Już to pisałem.
Tak wygląda wada podświetlenia u mnie. Przez środek ekranu przebiega pionowa lekko ciemniejsza linia. Naprawdę zastanawiam się co z tym zrobić jest to tak subtelna sprawa, że obawiam się, że oni nic nie zauważą. Poniżej fotki. Dodam, że na czarnym tle podświetlenie jest idealne. Nigdzie nie ma jaśniejszego punktu.
Widzę, że to jakaś wada. Znalazłem w inny wątku podobne pasy. Ja mam tylko jeden słabo widoczny a tu ktoś ma więcej. Ewidetnie to samo tyle że w większej ilości i nasyceniu. http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/33792-47wlg66-ciemne-plamy-na-matrycy.html
so5ca20e6fb326cc0b46a24515c51c5f99.jpg

so6f01b28efcacf927b095136b70c70036.jpg
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Rzeczywiście ta linia jest mało widoczna i nie rzuca się aż tak bardzo w oczy,trzeba się trochę wpatrzyć żeby ją dostrzec,ale mimo wszystko uważam to za wadę matrycy która nie powinna mieć miejsca i raczej ja osobiście oddałbym telewizor do zwrotu.

Ale jeżeli mnie pamięć nie myli to już gdzieś czytałem na forum Toshiby o przebiegających pionowych kreskach na matrycy.

Może jeszcze kiki przeczyta Twój post i Ci doradzi co z tym problemem zrobić.
 
Ostatnia edycja:

yareku

New member
Zadzwoniłem do serwisu centralnego i potem do lokalnego a pan od razu przyjął zgłoszenie i przyjadą do mnie obejrzeć. Przynajmniej jak na miejscu ocenią, że się kwalifikuje na gwarancję to od razu będę wiedział. Będą w środę, teraz wszystko zależy od życzliwości i profesjonalizmu panów. Dam znać jak się to potoczy.
 

yareku

New member
Update
Byli u mnie sympatyczni panowie z serwisu z Płocka. Po chwili zauważyli smugę i stwierdzili, że nie jest to normalne i tak nie powinno być. Zabrali telewizor. Najprawdopodobniej wada matrycy. Toshiba nie zaleca rozbiórki telewizora i matrycy i jest szansa, że dostanę nowy egzemplarz. Już w przyszłym tygodniu powinienem mieć u siebie sprawny model. Na razie mogę tylko pochwalić serwis.
 
Do góry