Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

franzkru

New member
PS50B551 bzyczenie

Wczoraj zostałem właścicielem PS50B551 obraz fajny tylko chyba trafiłem na wersję z muchą w środku. Telewizor bzyczy tak ze przy poziomi głosu ustawionym na 10 słychać to wyraźnie.
Powiedzcie mi prosze kto z was ma tak w swoim modelu i czy np po jakimś czasie to bzyczenie znikało ?
Zastanawiam się czy nie oddać go do sklepu i wziąśc innego.
 

SULIx

Member
Nic nie ma prawa bzyczeć. REKLAMUJ !

Choć swoją drogą dźwięk powinno się jednak puszczać z dobrego nagłośnienia. Żadne tv nie może konkurować dźwiękiem z dobrym zestawem Kina D. + subwoofer albo dobrego zestawu nagłaśniającego. PS50B550/51 ma b.cienkie wewnętrzne głośniki.
 
Ostatnia edycja:

franzkru

New member
Nic nie ma prawa bzyczeć. REKLAMUJ !

Choć swoją drogą dźwięk powinno się jednak puszczać z dobrego nagłośnienia. Żadne tv nie może konkurować dźwiękiem z dobrym zestawem Kina D. + subwoofer albo dobrego zestawu nagłaśniającego. PS50B550/51 ma b.cienkie wewnętrzne głośniki.

Z tego co widze na forach dyskusyjnych to większośc plazm bzyczny przy czym z tego co mi powiedział człowiek z serwisu jedne ciszej drugie głosniej.

Dlatego moim głównym pytaniem bylo to jak głosno "może" bzyczeć ?
 

gopiter

New member
Mój również bzyczy ale o dziwo po powieszeniu na ścianie duzo mniej to bzyczenie słychać niż jak stał na podstawce.Aktualnie żeby usłyszeć to bzyczenie trzeba poziom głośności ustawić poniżej 10.Jak kupowałem TV to sprawdzałem też model wystawiony na sklepie i też bzyczał.Wydaje mi się że jak to wyżej zostało napisane wszystkie plazmy bzyczą jedne mniej drugie bardziej a część z nas po prostu tego nie słyszy;)
 

cor3k

New member
Stało się:) Po paru miesiącach wertowania netu kupiłem 550:) Decyzja ta była oparta o Wasze opinie (dzięki nim zaoszczędzone około 500PLN bo miałem kupować 650)Telewizor wisi kable podpięte, sprzęt podpięty, żona i dzieci zadowolone:) Parę funkcji wyłączonych, Kubica 2:), wszystko śmiga jak ta lala:) Na razie podłączony Polsat SD, ale przesiadkę robię chyba na Nkę (tylko czekam jeszcze na 3 mce wymówienia i wtedy chyba usiądę z otwartą jamą ustną) Także jeszcze raz składam serdeczne dzięki Wam Drodzy Forumowicze:) Opinie powiększę gdy bardziej zaznajomię się z telewizorem:)
 

adikox

New member
No i stało się :p 8.03.2010 przyjechała do mnie 550tka. Stoi i cieszy oko, N-ka podpięta kabelkiem z pozłacanymi końcówkami :p (a niech ma :D ) wszystko działa świetnie, obraz nawet w trybie Eco powala jakością, a mkv czy blue ray powalają na kolana. Mój model lekko buczy sobie słychać to jak TV jest bardzo ściszony tak na 8 i w dół, ale to nie przeszkadza w ogóle. Co do automatycznego przełączani źródeł to mi akurat to nie przeszkadza tak jak większość pisała w postach, tak samo miałem w philipsie, a automatycznie przełącza urządzenia podłączone przez EURO - ale jakość w porównaniu z hdmi tragedia ;). Za mojego dałem 3000zł w neo24 i gdybym miał 2 raz wybierać to znowu postawiłbym na tą 550 bo za tą cenę nie ma tak dużego TV z jakością obrazu droższych modeli. Zastanawiałem się nad 650, ale 500-600zł w kieszeni a do oglądania mkv czy BR nawet nie trzeba go odblokowywać w MS wystarczy podpiąć lapka i śmiga.
 

SULIx

Member
No cóż kto by chciał mieć automatyczne przełączanie źródła sygnału to zadziała ale w przypadku sprzętu Samsunga z anynet.. Jednak dekoder Samsunga DSB-H370G HDTV dedykowany do Polsatu podobno nie ma anynet.Ale reaguje na wspólnego pilota.
 

borysj5

Member
Jeszcze chwila i adapter WIFI SAMSUNG WIS09ABGN zejdzie ponizej 200 zł. Moze ktos sie już skusił na niego i powie jak działa??
W opisie ma podane że obsługuje TV z serii B więc nie powinno byc większych problemów.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie na tym Samem ale te 50 cali wydaje mi sie troche duże. Ogladam TV z odlegosci 2,3m (gdy siedze przy stoliku) lub 2,8m gdy leze na łóżku -tak ogladam czesciej :)
Źrodło sganlu to dekoder cyfry HD + odtwarzacz mkv. ALe wiadomo ze i tak w PL ciagle oglada sie glownie SD.
Żona gdy slyszy o TV wiekszym niz 42" robi sie czerwona :)
Teraz mam CRT 29cali i to byłby duzy szok, pewnie takze dla mnie.
CO myslicie?
Wolalbym chyba 46" ale SAMsung nie robi chyba takich plazm FHD, a Panasonici są za drogie.
 

rottary

New member
Zastanawiam sie na tym Samem ale te 50 cali wydaje mi sie troche duże. Ogladam TV z odlegosci 2,3m (gdy siedze przy stoliku) lub 2,8m gdy leze na łóżku -tak ogladam czesciej :)

Uwierz mi że będzie w sam raz a z czasem skurczy się
i 50 cali będzie mało. Oglądamy z rodzinką z podobnych
odległości. Spokojnie mogło by być 52 cale.
O mniejszym nawet nie myśl.
 

SULIx

Member
Przyłączam się do opinii, że 50 cali nie jest jakąś przesadą do oglądania nawet z niedużych odległości.
Ja mam wrażenie, że nawet większe telewizory można z powodzeniem oglądać z 2,5 - 3 metrów.Ja oglądam właśnie z ok.3 m.Oczywiście trzeba dostosować w danym momencie tv do oświetlenia zewnętrznego. Zmieniać tryb obrazu, parametry itd gdy tv włączone jest wieczorem.W tym tv gotowe ustawienia zmienia się jednym przyciskiem TOOLS./Dla mnie ocena celująca dla Samsunga za ergonomię i dostępność funkcji z pilota/ Każdy ekran kinowy proporcjonalnie do 50" tv wydaje się parę razy większy i jakoś nikt nie narzeka.Prawdą jest,że nawet "duży" telewizor maleje już po tygodniu oglądania.Bardzo szybko można się przyzwyczaić.
 

SULIx

Member
Jeszcze chwila i adapter WIFI SAMSUNG WIS09ABGN zejdzie ponizej 200 zł. Moze ktos sie już skusił na niego i powie jak działa??
W opisie ma podane że obsługuje TV z serii B więc nie powinno byc większych problemów.
Nie ryzykowałbym z przeglądaniem netu na żadnym plazmowcu.Jeśli przez nieuwagę, co się przecież zdarza, zostawisz statyczny obraz zbyt długo to możesz zepsuć matrycę. Na dzisiaj do netu TYLKO LCD.Do tv i filmu TYLKO PLAZMA.Myślę że większość nieortodoksyjnych wyznawców którejś z technologii powinno podzielać tą opinię.
 

Brynda

New member
chodzi mi o ten TV przeczytałem caly wątek o 550 ale cały czas mnie dręczy jedna rzecz. Chodzi mi o czerń . Byłem w sklepie saturn w Łodzi i tak na jakimś materiale promocyjnym czerń była nawet nie czarna jak to w starych LCD tzn. taka szara ta na tej plaźmie była jakby prawie żółta to nawet szare nie było i jak z tym jest ? A tak pozatym to cena 550 w saturnie w Łodzi 4399zł LOL :) I ostnie pytanko jak poprosze typa w sklepie żeby mi podłączył odtwarzacz BR to powiniem się zgodzić czy nie robią takich rzeczy .

pozdro
 

gopiter

New member
U mnie czarny jest czarny więc nie mogę potwierdzić iż ten tv ma problem z czarnym kolorem.Co do podłączania odtwarzacza w sklepie to mi nie chcieli podłączyć.Koleś powiedział że nie mogą robić takich rzeczy...ale spytaj może będziesz miał szczęście:)
 

Brynda

New member
Dzięki za odpowiedź :) pewno ten materiał puszczony na tym TV był totalnie gówniany ale to jest śmieszne że na takich tv puszczają takie coś powinno być zaj..... HD a nie material na poziomie lat 90
 
Do góry