Wszystko o modelu 9803

awujotka

New member
Bez reklam
Fragment z ulotki reklamowej:

Technologia Perfect Natural Motion
Firma Philips opracowała technologię Perfect Natural Motion, aby wyeliminować migotanie widoczne na ekranie podczas odtwarzania filmu. Technologia Perfect Natural Motion określa poziom ruchu w obrazie i koryguje zniekształcenia odtwarzania ruchu w programie i materiałach filmowych (takich jak płyta DVD i Blu-ray). Zapewnia ona jeszcze większą płynność ruchu i doskonałą ostrość obrazu. Technologia Perfect Natural Motion usuwa efekt migotania z obrazu SD i HD, w tym z obrazu o rozdzielczości 1080p i 24p True Cinema, zapewniając jakość obrazu lepszą niż w kinie!

http://www.consumer.philips.com/con...guage_pl/_productid_42PFL9803H_10_PL_CONSUMER

na dole strony widac pliki pdf do pobrania, i tam jest karta produktowa, zresztą sam znajdziesz...
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
lolek126 napisał:
Witam proszę mi pomóc jestem zainteresowany kupnem modelu 42 PFL 9803 tylko zaintrygowała mnie pewna uwaga na stronie Philipsa przeczytałem pytanie ( chodziło o ten właśnie model ) : "Z telewizora dochodzą krótkie odgłosy trzaskania w okolicach godziny 5:00 rano. Czy jest to normalne? " a odpwoiedz do tego pytania zabrzmiała: "Telewizor wydaje odgłosy trzaskania, gdy na krótki czas wybudza się z trybu gotowości w celu wykonania testu wewnętrznego i pobrania ewentualnych, koniecznych aktualizacji. Jest to zjawisko normalne."

Moje pytanie brzmi czy Wy coś zauważyliście mający ten model LCD bo ja starałem się dodzwonić na infolinię i do serwisu w Radomiu i powiem że za bardzo odpowiedzi to nie otrzymałem. Część z Was ma ten model LCD proszę napisać czy coś zauważyliście czy coś takiego jest i jak długo to buczenie i trzaski słychać jeśli w wogóle coś słychać i jak bardzo jest to uciążliwe i czy te trzaski potrafią wybudzić ze snu?.... :D bo to równie może być czyjaś fantazja. Dzwoniłem też do kilku sklepów i pytałem się o to i oni nic na ten temat nie słyszeli żeby coś takiego było w tym modelu. Pozdrawiam wszystkich gorąco i proszę o swoje spostrzeżenia tych wszystkich co mają ten model Philipsa. Dzięki :)
Lolek


Przetestowałem ten model ponad 3tygodnie w ramach promocji "30dni" i NIGDY nie zetknąłem się z objawami opisanymi powyżej!!!
A stał u mnie w sypialni i nigdy nie "hałasował" ABSOLUTNIE!!!!!!!

Jedyna stwierdzona wada to.....CENA powinien kosztować 5000-5500zł.

Po starannym dobraniu indywidualnych parametrów obrazu i dźwięku
sprawował się ZNAKOMICIE i w SD jak i HD z różnych źródeł sygnału .
Nie sprawdzałem jedynie pracy z PC i konsolami do gier.
W porównaniu do np. Sony , Panasonic lub Sharp o klasę lepszy!!!!!!
 

jurasick

New member
cacumen napisał:
Przetestowałem ten model ponad 3tygodnie w ramach promocji "30dni" i NIGDY nie zetknąłem się z objawami opisanymi powyżej!!!
A stał u mnie w sypialni i nigdy nie "hałasował" ABSOLUTNIE!!!!!!!

Jedyna stwierdzona wada to.....CENA powinien kosztować 5000-5500zł.

Po starannym dobraniu indywidualnych parametrów obrazu i dźwięku
sprawował się ZNAKOMICIE i w SD jak i HD z różnych źródeł sygnału .
Nie sprawdzałem jedynie pracy z PC i konsolami do gier.
W porównaniu do np. Sony , Panasonic lub Sharp o klasę lepszy!!!!!!

No to dlaczego go oddales? :) Wczesniej pisales o tym ze nawet po kalibracji obraz byl niezadowalajacy?
Ja swojego juz oddalem, jesli chodzi o obraz to jak wylaczylem wszystkie ulepszacze to przestawal mnie draznic, ale caly cos dziwnego sie dzialo w kontruach i jakby czasami obrobka obrazu nie wyrabiala sie z akcja na ekranie ciezko to wytlumaczyc. Z drugiej strony swiecil ladnie jak sie go ustawilo, generalnie jednak biore wiekszy bo na moje 28m2 okazal sie ciut za maly :) i pewnie skonczy sie na SONY 46Z4500
pozdrawiam
 

cacumen

Member
Bez reklam
jurasick napisał:
No to dlaczego go oddales? :) Wczesniej pisales o tym ze nawet po kalibracji obraz byl niezadowalajacy?
Ja swojego juz oddalem, jesli chodzi o obraz to jak wylaczylem wszystkie ulepszacze to przestawal mnie draznic, ale caly cos dziwnego sie dzialo w kontruach i jakby czasami obrobka obrazu nie wyrabiala sie z akcja na ekranie ciezko to wytlumaczyc. Z drugiej strony swiecil ladnie jak sie go ustawilo, generalnie jednak biore wiekszy bo na moje 28m2 okazal sie ciut za maly :) i pewnie skonczy sie na SONY 46Z4500
pozdrawiam

Ja porównywałem go z "Aureą" a to jednak klasa wyżej i nie da się tego przeskoczyć-stąd moja opinia...no i cierpliwość....trwało to kilkanaście dni zanim uzyskałem zaskakująco dobre rezultaty-trzeba poświęcić sporo czasu i
poradzić sobie w menu serwisowym.No i cena o czym już pisałem.

"Sony miałem krótko i model 40z4500 , ale od początku podstawowy problem
to słaba jakość programu w SD-trzy dni prób z tunera analogowego , anteny i jeszcze z Samsunga 'Polsat Cyfrowy" bez widocznej poprawy na różnych ustawieniach...ten model z 200Hz wyraźnie zooptymalizowany pod HD .
Mogę napisać , że przy cenie o 1500 zł mniejszej niż oferty internetowe
to jest kupno godne akceptacji.
W " Samsungu LE 40A856" za 4500 zł obraz był odczuwalnie lepszy!!!!
Podstawowe zapytanie jaki cele ma realizować kupowany LCD i w jakiej konfiguracji będzie użytkowany????
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do cacumena :)

ok dzięki za pomoc w sprawie 24 p true cinema dla Awujotki :), a w sprawie tych trzasków Cacumen napisał że testował i nic takiego nie słyszał, a ja na infolinni philipsa dzwoniłem raz jeszcze i Pan powiedział że nic takiego nie ma, gdyż w Polsce ten telewizor samoczynnie nic nie pobiera żadnej aktualizacji, że coś takiego to jest ale w Anglii że on sobie pobiera ale tez nie słyszał żeby coś trzeszczało komuś..... bo to się dzieje jeśli się ma tv cyfrową naziemną a u nas jak wiadomo na razie to raczkuje i z tąd też się bierze, że jeśli ktoś chce ściągnąć tv naziemną cyfrową to musi ustawić kraj Francję ale mówił gość że jak już to będzie wszystko hulało to będzie można ustawić w ustawieniach Polska i powinno być ok ewentualnie jakieś oprogramowanie się zmieni :), ale dzwoniłem do sklepu jednego i tam gościu ma taki tv i ma naziemna cyfrówkę i jemu nic tam nie trzeszczy więc diabli wiedzą skąd to sie komuś wzieło. A proszę powiedz mi ten cały amillight to fajny daje efekt w domu nawet jeśli tv nie będzie powieszony na ścianie, oczywiście chodzi mi o wieczór bo w dzień to wiadomo że efekt jest mizerny. I czy do tego pilota chodzi o to kółko to da sie przyzwyczaić że to nie jest zbyt precyzyjne urządzonko :) ? I napisałbyś jakie są najlepsze ustawienia dla tego LCD żeby oglądać tv cyfrową z kablówki i oczywiście oglądać z blureya czy tv HD.( kontrast , jasnośc , podświetlanie itp sprawy) A jak możesz to dałbyś jakiś namiar na siebie np. numer gg czy phone :)chętnie bym z tobą pogadał na temat philipsa 9803, a widzę że na temat sony z 4500 też coś wiesz czy samsunka 40 A seria 8 :) Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
lolek
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
lolek126 napisał:
ok dzięki za pomoc . A proszę powiedz mi ten cały amillight to fajny daje efekt w domu nawet jeśli tv nie będzie powieszony na ścianie, oczywiście chodzi mi o wieczór bo w dzień to wiadomo że efekt jest mizerny. I czy do tego pilota chodzi o to kółko to da sie przyzwyczaić że to nie jest zbyt precyzyjne urządzonko :) ? I napisałbyś jakie są najlepsze ustawienia dla tego LCD żeby oglądać tv cyfrową z kablówki i oczywiście oglądać z blureya czy tv HD.( kontrast , jasnośc , podświetlanie itp sprawy) A jak możesz to dałbyś jakiś namiar na siebie np. numer gg czy phone :)chętnie bym z tobą pogadał na temat philipsa 9803, a widzę że na temat sony z 4500 też coś wiesz czy samsunka 40 A seria 8 :) Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
lolek
Ambilight sprawdza się tylko przy powieszeniu na ścianie i niestety tak na prawdę w "Aurei" 9903h , ale to zbyt drogi dodatek , aby w niego inwestować.
Ustawiony na stoliku lub regale traci swój "czar"!!!!
Pilot działa dobrze tylko klawisze zwłaszcza w górnej części są za małe i
trzeba najlepiej paluszków dziecka do operowania przyciskami , ale można nabrać wprawy i też będzie działać-u mnie kółko działało bez większych zastrzeżeń.
Parametry obrazu i dźwięku zależą od osobistych upodobań , wielkości i
akustyki pomieszczenia oraz samego ustawienia telewizora.
Znakomicie sprawuje się czujnik światła w połączeniu z funkcją "Active Control"-nawet przy dużym świetle zewnętrznym obraz jest dobrze widoczny , chociaż przy większym kącie obserwacji staje się zamglony z różową poświatą.
Porównywałem z osławioną serią "Kuro" Pioneera -nie ma czego się wstydzić.
Podstawowy problem w tym Lcd i innych renomowanych marek to za wysoka cena w stosunku do podobnych produktów mniej szanowanych
firm jak np. Samsung czy Toshiba a dających zbliżone wrażenia z odbioru
przy zdecydowanie niższych kosztach.
Dla "Philipsa 9803 h" dla "desperatów" maksymalna cena to wg mnie 6000zł!!!!!!!!!!!!!!!
Nie sprawdzałem ani z Pc ani z konsolami..podobno są "hoody"

Radzę się przyjrzeć najnowszej serii Samsunga-"Luxia" zapowiada się
doskonale i może pomyśleć w tym "kierunku"???
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
cacumen napisał:
Ambilight sprawdza się tylko przy powieszeniu na ścianie i niestety tak na prawdę w "Aurei" 9903h , ale to zbyt drogi dodatek , aby w niego inwestować.
Ustawiony na stoliku lub regale traci swój "czar"!!!!
Pilot działa dobrze tylko klawisze zwłaszcza w górnej części są za małe i
trzeba najlepiej paluszków dziecka do operowania przyciskami , ale można nabrać wprawy i też będzie działać-u mnie kółko działało bez większych zastrzeżeń.
Parametry obrazu i dźwięku zależą od osobistych upodobań , wielkości i
akustyki pomieszczenia oraz samego ustawienia telewizora.
Znakomicie sprawuje się czujnik światła w połączeniu z funkcją "Active Control"-nawet przy dużym świetle zewnętrznym obraz jest dobrze widoczny , chociaż przy większym kącie obserwacji staje się zamglony z różową poświatą.
Porównywałem z osławioną serią "Kuro" Pioneera -nie ma czego się wstydzić.
Podstawowy problem w tym Lcd i innych renomowanych marek to za wysoka cena w stosunku do podobnych produktów mniej szanowanych
firm jak np. Samsung czy Toshiba a dających zbliżone wrażenia z odbioru
przy zdecydowanie niższych kosztach.
Dla "Philipsa 9803 h" dla "desperatów" maksymalna cena to wg mnie 6000zł!!!!!!!!!!!!!!!
Nie sprawdzałem ani z Pc ani z konsolami..podobno są "hoody"

Radzę się przyjrzeć najnowszej serii Samsunga-"Luxia" zapowiada się
doskonale i może pomyśleć w tym "kierunku"???


Witam Cię serdecznie dzięki za odpowiedź i co mówisz że ten cały ambilight nawet w nocy to na stoliku np za którym jest firana to mówisz że efektu nie będzie za bardzo mowa o porze wieczornej ? to wszystko się rozleci jeśli chodzi o to całe podświetlenie? czy jednak coś będzie widać i jakiś efekt tego będzie w końcu biała czy kremowa firana na niej też będzie to podświetlenie widoczne a przynajmniej mi tak się wydaje :)? A propo ceny to już teraz poniżej 8 tysiączków można kupić więc myślę że jeszcze troszkę i jeszcze taniej da radę go kupić . Apropo samsunga to też się zastanawiam nad serią 856 mówią że całkiem niezła jest , nad sonym też się zastanawiam jesli chodzi o Z 4500 ale philips ma diodowe podświetlanie i na tym mi zależy .... ( a jeśli chodzi o porównania to różne były porównania i całkiem nieźle wychodziła ta jego czerń w stosunku do plazm panasonica czy pioniera napewno pod tym względem nie ma ten model co sie wstydzić). A propo tej nowej serii samsunga LUXIA wiesz coś więcej kiedy to ma wyjść i czy 40 cali będzie podświetlany diodowo? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi jak zwykle :)
siemanko Lolek
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
lolek126 napisał:
Witam Cię serdecznie dzięki za odpowiedź i co mówisz że ten cały ambilight nawet w nocy to na stoliku np za którym jest firana to mówisz że efektu nie będzie za bardzo mowa o porze wieczornej ? to wszystko się rozleci jeśli chodzi o to całe podświetlenie? czy jednak coś będzie widać i jakiś efekt tego będzie w końcu biała czy kremowa firana na niej też będzie to podświetlenie widoczne a przynajmniej mi tak się wydaje :)? A propo ceny to już teraz poniżej 8 tysiączków można kupić więc myślę że jeszcze troszkę i jeszcze taniej da radę go kupić . Apropo samsunga to też się zastanawiam nad serią 856 mówią że całkiem niezła jest , nad sonym też się zastanawiam jesli chodzi o Z 4500 ale philips ma diodowe podświetlanie i na tym mi zależy .... ( a jeśli chodzi o porównania to różne były porównania i całkiem nieźle wychodziła ta jego czerń w stosunku do plazm panasonica czy pioniera napewno pod tym względem nie ma ten model co sie wstydzić). A propo tej nowej serii samsunga LUXIA wiesz coś więcej kiedy to ma wyjść i czy 40 cali będzie podświetlany diodowo? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi jak zwykle :)
siemanko Lolek
Po kolei:
Ambilight tylko na ścianie , bo inaczej traci to sens -sprawdzałem!!!
Teraz inne modele np. samsung
http://www.av.com.pl/index.php?art=724
a tutaj philips:
http://www.av.com.pl/index.php?art=711
a na koniec 'Luxia"
http://www.gizmosinsight.com/2009/0...-7000-and-6000-led-hdtvs-to-lead-in-2009.html
http://www.i4u.com/article22663.html
Pierwsze modele "Luxii" już na wiosnę , poczytaj dokładnie o tych telewizorach i jest z czego wybierać , ale jak powtarzam najistotniejsze
to z czym ma współpracować , w jakich warunkach i poza tym za ile ???
Jak pilny jest ten zakup???
 

dune2

New member
Bez reklam
Wiadomo moze kiedy wejdzie jakis nowy model Philipsa dzieki ktoremu 9803 stanieje ?
Bo 8 tys nie usmiecha mi sie poki co wydawac a nie ma nic rownie dobrego na rynku za rozsadniejsze pieniadze.
 

Felini

New member
Mam pytanie do posiadaczy modelu 9803, czy ktoś miał sposobność kupna tego TV fabrycznie zapakowanego, nie z półki sklepowej ani ze zwrotów z internetowych sklepów?
Jak wygląda oryginalne zamknięcie kartonu, czy górne skrzydła kartonu są spięte metalowymi klamrami, zaklejone taśmą?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Felini napisał:
Jak wygląda oryginalne zamknięcie kartonu, czy górne skrzydła kartonu są spięte metalowymi klamrami, zaklejone taśmą?
U mnie była taśma i stan techniczny opakowania bez zarzutu.
A co najważniejsze w środku było tak samo- a to "NAJWAŻNIEJSZE"!!!
 

dune2

New member
Bez reklam
Felini napisał:
Mam pytanie do posiadaczy modelu 9803, czy ktoś miał sposobność kupna tego TV fabrycznie zapakowanego, nie z półki sklepowej ani ze zwrotów z internetowych sklepów?
Jak wygląda oryginalne zamknięcie kartonu, czy górne skrzydła kartonu są spięte metalowymi klamrami, zaklejone taśmą?

W sklepach internetowych nigdy nie masz gwarancji jaki przyjdzie towar dlatego drogi sprzet lepiej kupuj w sklepach realnych a i tak sprawdz jakie jest opakowanie ale masz ta pewnosc ze zanim zaplacisz na miejscu to dokladnie obejrzysz a to co przyjdzie z netu to juz zagadka a trudno zapraszac kuriera na pare godzin i przy nim sprawdzac wszystko.

Poza tym w sklepach internetowych najczesciej sprzedawane sa towary z tzw. kategorii drugiej.Oczywiscie nie w kazdym sklepie ale trzeba na to uwazac a kto studiowal technologie produkcji to wie troche o tym ile grup towarow ma kazda firma i wprocesie produkcyjnym te lepsze i gorsze sa odzielane.Sklepy internetowe kupuja po najnizszych kosztach od producentow i z hurtowni i badzcie pewni ze malo kiedy sprzet kategorii pierweszej.

cacumen napisał:
Nie jest tak źle z tym wyborem a zapomniałeś zajrzeć tutaj , gdzie poprawiłem
dla CIEBIE link i propozycja:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30277&page=5

Moc pozdrowień dla "Philipsfana"

Moja propozycja jest taka bys pobawil sie pilotem od Samsunga i odczepil sie od ludzi chcacych myslec logicznie
pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

Felini

New member
W większości polskich sklepów internetowych 9803 jest obecnie niedostępny. Sprzedawca jednej z sieci sklepów RTV AGD powiedział, że ten model nie będzie produkowany a jego następca będzie miał już tradycyjne wzornictwo serii 9000 - czarną ramkę. Ten TV miał być zrobiony pod EISA a nie z myślą o seryjnej produkcji. Nie wiem, ile prawdy jest w wypowiedzi tego sprzedawcy.
 

mario_many

New member
To jesli to jakas prawda w tym co piszesz to dla mnie delikatna załamka bo czekam na ten telewizor w wersji 47 cala i delikatnie nizszej cenie,ale chyba sie juz nie doczekam.A najgorsze jest to ,ze nie widze dla niego rozsadnej alternatywy:sony x4500 za drogi,a samsung A956 za bardzo sie dla mnie błyszczy .Zaczynam pomału myslec o plazmie panasonica choc wolałbym jednak dobrego lcd-ka na LEDach ,no i kto ma poza philipsem ten ambilight,piekny srebrny design,i super obraz.Jak cos znacie ,bo moze w ostatnim czasie sie pojawiło bo nie siedze teraz mocno w temacie to dajcie cyne na jakis model dobry do sygnału z n.Moze kto cos wie o nowych philipsach na wiosne .
 

Jump

New member
mario_many napisał:
To jesli to jakas prawda w tym co piszesz to dla mnie delikatna załamka bo czekam na ten telewizor w wersji 47 cala i delikatnie nizszej cenie,ale chyba sie juz nie doczekam.A najgorsze jest to ,ze nie widze dla niego rozsadnej alternatywy:sony x4500 za drogi,a samsung A956 za bardzo sie dla mnie błyszczy .Zaczynam pomału myslec o plazmie panasonica choc wolałbym jednak dobrego lcd-ka na LEDach ,no i kto ma poza philipsem ten ambilight,piekny srebrny design,i super obraz.Jak cos znacie ,bo moze w ostatnim czasie sie pojawiło bo nie siedze teraz mocno w temacie to dajcie cyne na jakis model dobry do sygnału z n.Moze kto cos wie o nowych philipsach na wiosne .
Wstrzymaj się, wstrzymaj... :cool:
 

pilifs

New member
W zeszły piątek kupiłem 9803 w promocji bez-vat w MM. Jestem bardzo zadowolony. SD oglądane z 3 m jest równie dobre, jeżeli nie lepsze niż w moim starym CRT 29 SONY WEGA. Tak jak pisał w teście KIKI - zwykłe DVD robi ogromne wrażenie. Długo szukałem i pewnie gdyby nie ta promocja w MM, dalej bym na coś czekał - jakościowo, cenowo, nowego...

Pozdrawiam
 
Do góry