Wszystko o kalibracji .....

Ben32

New member
Witam wszystkich w Nowym Roku i serdecznie pozdrawiam składając najserdeczniejsze życzenia.

Postanowiłem otworzyć nowy temat jako zbiór informacji o kalibracji, jej przebiegu, osiągniętych rezultatach, technikach amatorskich i profesjonalnych, a przede wszystkim Waszych opinii o słuszności tego zabiegu lub nie.

Mam nadzieję, że zebrane informację w jednym miejscu pozwolą użytkownikom obecnym i przyszłym osiągnąć zamierzony cel w postaci doskonałego obrazu na swoich wyświetlaczach.



Pozdrawiam i zapraszam do wpisów.

Ben32
 

Ben32

New member
Dzięki Kiki za link. Czyli teorię już mamy.

Teraz opinię tych, którzy się zdecydowali na ten zabieg.

Czyli - jaki model, przez kogo dokonana, mile będzie wiedzieć, za ile i najważniejsze - opinie po zabiegu.

Inaczej pisząc - wszystko w temacie kalibracji.
 

Ben32

New member
Jak widać spora ilość osób czytających ale konkretów brak.
Czyżby nikt z Was nie "poprawiał" producentów i pogodziliście się z faktem posiadania produktu o założonych parametrach ?
A może wbrew teorii z linku Kikiego, kalibracja indywidualna nie jest warta zachodu ?
 

Ben32

New member
No to można wyciągać wnnioski o tym forum.

Czytających i piszących cała masa, większość jednak to bzdety.

Jak przychodzi do konkretów to albo pseudofachowcy, których wszędzie pełno albo "głowa" w piasek.

Trudno !!!!!!
 

mp89

New member
ja swoją toshibę skalibrowałem tak że mojego szwagra szlag trafia z zazdrości - całkowity koszt to = 100 zł ( finlandia 0,7l, oliwki nadziewane anchovis, tatar z łososia) plus chwilę szperania po tym forum gdzie dobrzy ludzie dobrze doradzają, a nie tak jak piszesz głupio że chowają głowy w piasek, a poza tym to musiałeś kupić strasznego paścia że mu jest profesjonalna kalibracja potrzebna.
 

Ben32

New member
Profesjonalną kalibrację poleca wszystkim Kiki, ja natomiast do tej pory użytkuję starego CRT-eka. Może dokonam zakupu jakiegoś wyświetlacza - zobaczymy.

Chciałem aby, jak piszesz, dobrzy ludzie w jednym poście przekazali swoją wiedzę i podzielili się swoją opinią ci, którzy z tej wiedzy skorzystali.
 

jaroslawp

New member
Cena kalibracji ISF Przy użyciu "pająka", (a nie płyty DVD z planszami) to ok. 1000zł + koszty dojazdu (bo powinno się to robić w miejscu użytkowania tv).
Mało kto z użytkowników forum wyłożył takie pieniądze, więc nie ma kto napisać o efektach.
O ile pamiętam, to w dziale testów są zdjęcia tv przed i po kalibracji ISF. Jak będziesz "niebieski" i wejdziesz do strefy testów, to sam zobaczysz, i ocenisz czy warto poddać tv takiej kalibracji.

EDIT:
@mp89 po 0,7l to każdy obraz na tv jest cacy :D
 

mp89

New member
opcja szukaj , wpisujesz kalibracja, enter po czym parę sprawnych ruchów myszką a może gładzikiem? no i już można rozlewać trunek, trzymając w ręce pilota
 

lepp

New member
Bez reklam
Płacenie tysiąca zł za kalibrację projektora za 3,5 lub tv za 2,5 tys uznałem za przerost formy nad treścią. Kupiłem za 100zł płytkę do kalibracji i wykonałem ją samodzielnie, nieznaczna poprawa obrazu wystąpiła. Można też kupić urządzenie za 500zł i samemu przeprowadzić kalibrację.
Nawet profesjonalni fotografowie kalibrację monitorów przeprowadzają samodzielnie, również dlatego, że po pewnym czasie jest potrzebna kolejna.
Wg mnie lepiej wydać tysiąc zł na lepszy telewizor niż na kalibrację.
 
Do góry