Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

pepis2008

New member
Witam,ja czekam na Philipsa 47PFL9603, jutro maja przywiezc,kupiony w EuroRtvAgd, podpiety bedzie pod kablowke z UPC, z czasem cyfrowa UPC, takze zdam relacje jak sprawuje sie tv. Poprzedni tv tez philips z ambilight. Mysle,ze jak raz sie kupi tv z ambilight to pozniej juz zawsze bedzie sie taki kupowalo:-D
 

maryna

New member
Witam,

Moze troche nie do tego forum bo o 9803h, ale nie moge sie powstrzymac. Nie wiem jak 97 i 96, ale 98 to po prostu rewelacja. Ja wlasnie wrocilem z USA gdzie bylem posiadaczem SONY XBR5. Ale to co prezentuje soba Philips 9803 to wrecz brak porownania. Jakosc wykonania, odbioru i slawetna czern;-) to niebo a ziemia. Liga futbolu amerykanskiego jest nawet tu w Polsce jak zywa;-) Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tych telewizorow oraz swietnego forum, ktore mnie przekonalo do tych LCD i zycze niezapomnianych wrazen. Jedno co jest tylko lepsze w USA to jakosc sygnalu. Ja mam UPC i niektore sa wrecz nie do zaakceptowania. Ale nie ma co narzekac.
 

Misiekle

New member
Wejście w ustawienia serwisowe

xw9 napisał:
KOD SERWISOWY: 062596 "INFO".

Czy do wejścia w ustawienia serwisowe potrzebny jest specjalny pilot, czy można użyć zwykłego pilota dołączonego do telewizora stosując jakąś kombinację klawiszy ?

Pozdrawiam - Michał
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Misiekle napisał:
Czy do wejścia w ustawienia serwisowe potrzebny jest specjalny pilot, czy można użyć zwykłego pilota dołączonego do telewizora stosując jakąś kombinację klawiszy ?

Pozdrawiam - Michał

Włączasz telewizor np na 1 zaprogramowany kanał, zapamiętujesz kod i wciskasz spokojnie kolejno cyfry kodu z klawiatury pilota telewizora, nie za szybko, starając się zachować jednakowe czasy między kolejnymi cyframi. Na ekranie wyświetli się ostrzeżenie i jeśli chcemy tam wejść to wciskamy czerwony przycisk na pilocie. Na pewno to się uda (ja przed chwilą próbowałem i weszłem za 1 razem w modelu 9603). Przestawianie czegokolwiek w tym menu może skończyć się wizytą telewizora w serwisie.
 

Misiekle

New member
xw9 napisał:
Włączasz telewizor np na 1 zaprogramowany kanał, zapamiętujesz kod i wciskasz spokojnie kolejno cyfry kodu z klawiatury pilota telewizora, nie za szybko, starając się zachować jednakowe czasy między kolejnymi cyframi. Na ekranie wyświetli się ostrzeżenie i jeśli chcemy tam wejść to wciskamy czerwony przycisk na pilocie. Na pewno to się uda (ja przed chwilą próbowałem i weszłem za 1 razem w modelu 9603). Przestawianie czegokolwiek w tym menu może skończyć się wizytą telewizora w serwisie.

Bardzo mi przykro, ale u mnie to nie działa. Telewizor przez cały czas próbuje wybrać dwucyfrowy kanał. Próbowałem, jak radzisz, wielokrotnie z różną szybkością, ale nic z tego, może dlatego, że to nie jest najnowszy model i wchodzi się jakoś inaczej. Mimo to dzięki za dobre chęci.

Pozdrawiam - Michał
 

wlodpe

New member
Misiekle napisał:
Bardzo mi przykro, ale u mnie to nie działa. Telewizor przez cały czas próbuje wybrać dwucyfrowy kanał. Próbowałem, jak radzisz, wielokrotnie z różną szybkością, ale nic z tego, może dlatego, że to nie jest najnowszy model i wchodzi się jakoś inaczej. Mimo to dzięki za dobre chęci.

Pozdrawiam - Michał

Sorry, ale u mnie ten sposób wprowadzania kodu w 32PFL9603 też nie działa. Może trzeba coś przytrzymać dodatkowo???
Pozdrówka,
Wlodpe
 

pRzeKop

New member
problem z

U mnie menu działa. TV działa kilkadziesiąt godzin - czyli nówka.

Mam za to problem z Playstation3 - po przejścu sygnału z HDMI przez Philipsa na kinie Sony DAV-DZ260 podłączonym Coaxialem mam stereo. :confused:
Konsola sama wykrywa jakie kodeki obsługuje TV i chyba w takich koduje. Obawiam się że kino obsługuje inne. Nie wiem gdzie jest problem.

Dziś spróbuje wypuścić audio po SPDIF bezpośredni z PS3 na kino.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
KOD SERWISOWY: 062596 "INFO".
Przycisk "INFO" jest ostatnim znakiem kodu. Kod składa się z 7 elementów, czyli 6 cyfr i przycisku "info".
 

TUSIO

New member
Kod Serwisowy

a czy Panowie wiedzą ze po wpisaniu kodu i zaakceptowaniu traci sie gwarancje o czym informuje napis na ekranie??

ja nie ryzykuje, mam 4 lata gwarancji i sprzet kupilem oryfginalnie zapakowany pachnący.......


pozdro.

ps nie wiem jak ustawic zegar w TV, moze ktos podpowie :)


t
 

desmo71

New member
4 lata na philipsa?

4 lata gwarancji na philipsa? a kto był tak łaskaw? czy też opłaciłeś dodatkowe lata (ponad standardowe 2 )z własnej krwawicy...
 

Agrescik

New member
Nie trzeba...

desmo71 napisał:
4 lata gwarancji na philipsa? a kto był tak łaskaw? czy też opłaciłeś dodatkowe lata (ponad standardowe 2 )z własnej krwawicy...
/// wystrczylo kupic TV do konca czerwca :) Mistrzostwa Pilki Noznej :)
I dwa lata byly gratis :)

A co do kodu dziala. Jednak wole nic nie grzebac :)
 

tmi

New member
Witam,
Ja również dołączam do grupy szczęsliwych posiadaczy 9703 :D
Na razie telewizorek spisuje się super!! Obraz rewelka !!
Mam jeden mały problem i może ktoś z użytkowników mi coś poradzi.
Podłączyłen recorder N przez HDMI i pojawia się czasami komunikat "Problem HDCP....". Pani w infolinii N poinformowała mnie że tak może być i żeby podłączyć recorder przez Component. Zakupiłem kabelek i podłączyłem obraz tragedia zamglony itp. Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale maiałem wtedy podłączony zarówno Component jak i HDMI.
Zostawiłem więc wsztskie kable podłączone i odbierałem przez HDMI, podłączam komputer przez VGA a tu snieży, generalnie awaria, dopiero jak odłączyłem Component od telwizora działa dobrze.
Z góry dziekuję za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam
tmi
 

coroner-666

New member
te typy tak maja. tzn wejscie component i vga "pracuje na jednym kanale" (sa podlaczone fizycznie pod ten sam ext) i jezeli beda oba podpiete to beda sie gryzly nawet jak urzadzenia beda w stanie "standby". ja zrobilem tylko test na vga majac podlaczone dvd za pomoca kabelkow component. nie korzystalem z dvd (standby) ale kable caly czas byly podpiete, podlaczajac do komputera kabel vga ...... masakra. dopiero wylaczenie dvd wylacznikiem sieciowym (odciecie kabli component) pozwolilo uzyskac normalny obraz. czy to jest wada? teoretycznie wyglada to w ten sam sposob jak podlaczenie 2 euro zlaczy do jednego rozdzielacza euro - efekt jest podobny. ale nie nalezy tez zapominac ze oprogramowanie jakie posiadaja te telewizory jest caly czas rozbudowywane i na dzien dzisiejszy zawiera sporo bugów ktore jednym przeszkadzaja mniej lub wiecej. trzeba miec nadzieje ze bedzie lepiej:) lub samemu zaczac pisac alternatywne oprogramowanie (np dorobic funkcje podgladu 2 kanalu w tle) itd.........
pozdrawiam
 

kabanos

New member
jak wspólpracuje philips 9703 z ps3

mam pytanie czy ktoś może powiedzieć jak działa ps3 na tym lcd chodzi mi o smużenie i tak zwany input lag ,jestem zainteresowany tym lcd ale właśnie interesuje mnie jak się zachowuje z ps3
 

pRzeKop

New member
Mój 9603 działa świetnie z Play'akiem. Obraz jest żyleta.
Mam kilka różnych gier i nie zauważyłem smużenia. Inputlag jest spory jeśli nie wyłączysz polepszaczy. Bez nich nie ma problemu.
Mam tylko problem z dźwiękiem - musi być podpięty SPDIFem bezpośrednio do kina. Przez TV tracę 5.1.

Planuje zakup N i smucą mnie poniższe wiadomości o N recorderze. Nikomu nie udało się podłączyć go po HDMI? :confused:
 

radgal1

New member
pRzeKop napisał:
Planuje zakup N i smucą mnie poniższe wiadomości o N recorderze. Nikomu nie udało się podłączyć go po HDMI? :confused:

radgal1 napisał:
Innym rozwiązaniem problemu jest podłączenie tunera po HDMI z TV, a następnie wyjściem coaxialnym puszczenie cyfrowo audio z TV do ampli...= zero opóźnień:)
Niestety rozwiązanie to działa w przypadku tunera n-ki, a CP już nie... sprawdzałem na "starym" sofcie 58.8

soft 58.8 dla 37pfl9603 mogę podesłać na maila podanego na pw.
mam jeszcze 58.11 i 58.15...
 

Tadzio65

New member
Witam Wszystkich! Mój pierwszy post na forum ;)
Jeżeli pisze w nie odpowiednim dzialę to przepraszam i mnie poprawcie ;)

Mam tv 37" 9603 i szukałem cyfrówki naziemnej.Czytałem o tym i wystarczyło abym włączył "DVB-T' Coś w tym stylu. Wchodziłem w oprogramowanie Tv wpisując kod w pilocie 062596. Włączyłem "DVB-T" i Tv nadal działał, znalazłem również kanały tv cyfrowej ale bez wizji, nie było poprostu obrazu a dzwięk było słychać. Postanowiłem włączyć MPEG-4. Wszedłem w oprogramowanie tv i znalazłem mpeg4 i nacisnąlem na 'preset' wyszedłem z opcji i zapisałem ustawienie na pamięci. Gdy wyłączyłem tv i ponownie go włączyłem uruchomił sie na jakies 5 sekund po czym odrazu się wyłączył i nie było żadnego kontaktu prócz tej diody na dole. Mruga dwa razy. Jest może jakiś kod w pilcoie na przywrocenie ustawień fabrycznych? Bądź jakiś inny sposob na naprawę tego?
 

zdzichux356

New member
Tadzio65 napisał:
Witam Wszystkich! Mój pierwszy post na forum ;)
Jeżeli pisze w nie odpowiednim dzialę to przepraszam i mnie poprawcie ;)

Mam tv 37" 9603 i szukałem cyfrówki naziemnej.Czytałem o tym i wystarczyło abym włączył "DVB-T' Coś w tym stylu. Wchodziłem w oprogramowanie Tv wpisując kod w pilocie 062596. Włączyłem "DVB-T" i Tv nadal działał, znalazłem również kanały tv cyfrowej ale bez wizji, nie było poprostu obrazu a dzwięk było słychać. Postanowiłem włączyć MPEG-4. Wszedłem w oprogramowanie tv i znalazłem mpeg4 i nacisnąlem na 'preset' wyszedłem z opcji i zapisałem ustawienie na pamięci. Gdy wyłączyłem tv i ponownie go włączyłem uruchomił sie na jakies 5 sekund po czym odrazu się wyłączył i nie było żadnego kontaktu prócz tej diody na dole. Mruga dwa razy. Jest może jakiś kod w pilcoie na przywrocenie ustawień fabrycznych? Bądź jakiś inny sposob na naprawę tego?
masz pecha kolego pozostaje ci tylko serwis mój kolega namieszał tak jak ty w menu serwisowym i telewizor pojechał do serwisu
 
Do góry