Wszystko o 42 SL 9000

LUPO78

Banned
Niestety nie. Gdyby odtwarzał z napisami to nie przeszkadzałoby mi to ze go nie widzi. Dla scislosci nazwy wygladaja np tak: Film-aaaa.avi Napisy-aaaa.txt
to dla ścisłości zapisz film aaaa bez dopisku avi i napisy aaaa bez dopisku txt i wtedy spróbuj :) i wrzuć w jeden folder-odp czy działa
 
Ostatnia edycja:

satowiec1

New member
nazwy plików powinny byc takie
nazwa_filmu.avi - plik z filmem
nazwa_filmu.txt - plik z napisami
obydwa pliki oczywiscie w jedny katalogu

a z innej beczki
czy któres LG mają DLNA ( czyli podłaczenie do sieci LAN)
Bo niestety w SL9000 i 9500 nie ma gniazda LAN
Jest w ogóle sens zwracac uwagę na taki brak?

i jeszce jedna ciekawostka
Ostatnio jak była promocja w eurortv.. na sl9500 to na półce z wystawionymi tv miał najgorszy obraz
 

LUPO78

Banned
nazwy plików powinny byc takie
nazwa_filmu.avi - plik z filmem
nazwa_filmu.txt - plik z napisami
obydwa pliki oczywiscie w jedny katalogu

a z innej beczki
czy któres LG mają DLNA ( czyli podłaczenie do sieci LAN) z tego co mi wiadomo to nie,a czy jest sens ?jak kogoś podnieca net w tv :)
Bo niestety w SL9000 i 9500 nie ma gniazda LAN
Jest w ogóle sens zwracac uwagę na taki brak?

i jeszce jedna ciekawostka
Ostatnio jak była promocja w eurortv.. na sl9500 to na półce z wystawionymi tv miał najgorszy obraz
zapytałeś się czemu jest taki do d..py? bo ja widziałem też raz taki obraz,ale na innym tv i się zdziwiłem bo wcześniej widziałem na takim samym ale lepszy-co się okazało to kabel antenowy nie miał wtyczki tylko sam drut od kabla był wetknięty :) w gniazdo antenowe
 

Bocianos81

New member
Witam wszystkich!

Chcę wrócić do problemu z napisami w filmach przez USB. Mam podobny problem:( Powiem że jeden film odpalił mi napisy (jakoś specjalnie się nie nazywał) ale napisy się spóźniały. Potem już żaden film nie czytał napisów. Nazwa taka sama jak film i w tym samym katalogu czyli np. w katalogu "Wakacje 2009" mam film Wakacje 2009 z rozszerzeniem avi i napisy Wakacje 2009 z rozszerzeniem txt i lipa:(

Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić?

Może coś w ustawieniach?

Pozdrawiam
 

Bochenende

New member
Jeśli chodzi o napisy znalazłem rozwiązanie. Napisy w formacie txt należy przekonwertować programem Subtitle Tool na format str.

A teraz mój problem. Gdy odtwarzam cokolwiek z usb nie mam dźwięku w kolumnach podłączonych do TV. Dzwięk z satelity (wzmacniacz podlaczony w tym przypadku do dekodera) chodzi poprawnie. Jak zrobić aby dźwięk z usb odtwarzany był na kolumnach?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Prośba do właścicieli SL 9000 , lub 8000 czy możecie podać jaki jest rozstaw ( poziom , pion) otworów przygotowanych do zamocowania uchwytu ściennego.
 

robi444422

New member
47SL8000 vs LG 47SL9000 który wybrać

Witam Mam prośbę aby mi doradzono, który z powyższych telewizorów wybrać bo chcę kupić któryś z w/w tv. finanse to zakres 3.5 do 5000tyś zł. Telewizor będzie stał w salonie 30m, odległość z jakiej będzie oglądany to 3,5m. przede wszystkim oglądanie będzie z satelity, Blu-ray, filmy z pena. Interesuje mnie jakość obrazu. Być może w przyszłości konsola ps3. Nie wiem czy do dobry wybór bo dużo obecnie niepochlebnych recenzji sie pojawia dotyczących tych tv, więc chciałbym aby problemy z tymi tv tez były ujawniane na forum. Przepraszam za ewentualne błędy w opisie. proszę o wypowiedzi osób które juz posiadają w/w tv wraz z opisem ich uzytkowania w tym wad lub zalet.
Dzięki za pomoc.
 

Bocianos81

New member
Nie wystarczy zmienić rozszerzenia z txt na srt. Trzeba to zrobić programem np. Subtitle Tool wczytując napisy i od razu je zapisując (automatycznie ustawione na srt) i śmiga. U mnie jak dotąd wszystkie napisy tak idą.

A teraz mam pytanie do POSIADACZY tychże modeli. Nie wiem czy u każdego z was tak się dzieje ale jak ściszę tv do 1-4 to słyszać szumy w dźwięku (korzystam z kablówki analogowej więc może to przez to?) I druga kwestia co do dźwięku. Jak połącze tv z laptopem (Samsung R560) kablem HDMI (Belkin z pozłacanymi końcówkami) i odpalę jakiś plik z dźwiękiem (mp3, avi) to też słychać szumy w dźwięku. Najgorzej jak w filmie jest cisza to u mnie nie bardzo:( Jak zrobię pause to jeszcze jakieś 5 sekund poszumi i przestaje. W Xbox360 (podłączony componentem) tego nie słychać. W plikach przez USB też tego nie słychać. Czego to może być wina? Mam reklamować tv? Pozdrawiam
 

jacek46

New member
Co do LG 42 SL 9000 , dziś kupiłem. Ze szyba z przodu ekranu to wiadomo , ale odbicia są tylko przy wyłączonym LCD, obraz z cyfrowego polsatu super, wszystko działa prawidłowo, a kąty jak źródło dobre to w porządku. Dziś oglądałem w sklepie obraz z Blu -ray super.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Panie i Panowie czy jest wśród Was osoba która ; powiesiła ; tego LG na ścianie . Proszę o odpowiedz jaki ma on rozstaw otworów do których mocujemy wieszak ( a może Ktoś ma 47 '' ).
 

Rick1

New member
napisy

chciałbym wrócić jeszcze do tematu napisów ,wypróbowałem wszystkie opisane tu metody i tylko jedna okazała się skuteczna a mianowicie tytuł filmu np. abc i plik z napisami dokładnie to samo abc bez żadnych dodatków .txt i bez żadnych konwersji na plik srt bo to nie działa.Mam natomiast inny problem :czasami napisy pojawiają się zbyt wcześnie tzn. nie są zsynchronizowane z mową ,da się coś ztym zrobić?
 

Bocianos81

New member
To że nazwy muszą być te same to oczywiste co do zamiany na srt to nie wiem czemu nie działa gdyż u mnie działa wszystko. Odpalamy Subtitle Tool. Następnie Open i wczytujemy plik z napisami ABC.txt. Potem już tylko save i OK i mamy oprócz pliku ABC.txt w tymże katalogu plik ABC.srt i tylko ten zostawiamy. Wrzucamy na pendrive'a katalog ABC w którym mamy film ABC.avi i napisy ABC.srt. Powinno działać jeśli nie to polecam reset wszystkich ustawień fabrycznych tv. Acha kiedy film już się odpali można sprawdzić czy napisy w ogóle załadował (naciskając czerwony guzik na pilocie - jeśli są podświetlone to wszystko gra). Ale szczerze odradzam oglądanie filmów przez USB (no chyba że są to filmy HD). Lepsza opcja to połączyć kablem HDMI lapka z tv (jeśli się ma w lapku takie wejście:) ) i wówczas np. takim playerem jak Neuview możemy polepszyć obraz wyświetlanego "mleka" :) zwiększając jego ostrość i kontast czy dodając kolory. Pamiętajmy że jak już coś zapuścimy przez USB nie mamy możliwości operowania takimi rzeczami bezpośrednio więc lipa straszna! Pod HDMI wszystkie menu działają.
Ja wracam natomiast do mojego problemu a mianowicie szumów dźwięku na kablówce analogowej na samych głośnikach tv (kina domowego nie mam więc nie wiem jak by na tym grało) oraz szumów w dźwięku w połączeniu lapka z tv przez kabel HDMI przy odpalaniu mp3, avi itp. (kabel dobry, pozłacany). Ma ktoś podobne objawy?
 

jack 53

New member
Kupiłem właśnie lgsl9500 i tragedia. Kto wymyślił tę przednią szybę? W sklepie i w całkowicie ciemnym pokoju wszystko jest ok. Natomiast w dzień nie da się oglądać, szczególnie ciemnych scen, wszystko odbija się jak w lustrze.Wystarczy trochę ciemniejszych kolorów i w telewizorze widzę swoje odbicie, ścianę za mną i wiszące na niej obrazy. Co z tym zrobić?
 

jack 53

New member
Dzisiaj byłem o krok od zakupu właśnie tego tv ale jak zobaczyłem, że wszystko się w nim odbija jak w lustrze to zrezygnowałem. Do tej pory widziałem go tylko ustawionego nisko nad podłogą, kąt patrzenia był inny, a dzisiaj trafiłem na niego jak stał na wysokości oczu, porażka. Powinni zrobić jakąś powłokę antyrefleksową chociaż z drugiej strony jak to zrobić na szybie. Dla mnie to dyskwalifikuje ten telewizor. Szkoda, teraz chyba kupię samsunga :sad:
Kupiłem właśnie lgsl9500 i tragedia. Kto wymyślił tę przednią szybę? W sklepie i w całkowicie ciemnym pokoju wszystko jest ok. Natomiast w dzień nie da się oglądać, szczególnie ciemnych scen, wszystko odbija się jak w lustrze.Wystarczy trochę ciemniejszych kolorów i w telewizorze widzę swoje odbicie, ścianę za mną i wiszące na niej obrazy. Co z tym zrobić?
 

Bocianos81

New member
Kupiłem właśnie lgsl9500 i tragedia. Kto wymyślił tę przednią szybę? W sklepie i w całkowicie ciemnym pokoju wszystko jest ok. Natomiast w dzień nie da się oglądać, szczególnie ciemnych scen, wszystko odbija się jak w lustrze.Wystarczy trochę ciemniejszych kolorów i w telewizorze widzę swoje odbicie, ścianę za mną i wiszące na niej obrazy. Co z tym zrobić?

Po pierwsze nie spamuj po drugie nie zadawaj głupich pytań. Czy oczekujesz że ktoś tu napisze Ci "odklej sobie szybę"? Jakbyś uważnie śledził temat to byś wiedział że w Samsungach jest to samo. Wystarczy ustawić tak tv żeby nie odbijał światła. U mnie tk jest i wszystko ok. Poza tym ta szyba ma sprawiać że tv staje się jeszcze bardziej elegancki i ma być to element różniący ten tv od innych. Jak się nie podoba to trzeba było sobie kupić jakiegoś LCD grubasa Sony czy innego starszego Samsunga jak wszyscy (wszyscy Ci także jeżdżą VW czy innym szlagierem, gadają przez Nokię i grają w GTA czy inną Fifę - a to nudne:) ) i byłoby ok! Nie każdy kupuje tv żeby obraz był ok czy dla 20-stu portów HDMI. Dzisiaj niektóre tv są piękne także z zewnątrz więc ta szyba Panie szanowny daje tv tyle uroku co nadwozie F430 podwozu tegoż Ferrari:)
 

jack 53

New member
Telewizor został wymyślony i służy przede wszystkim do oglądania programów. I to jest jego podstawowe zadanie. Jeśli chciałbym oglądać swoje odbicie na kanapie to bym wstawił sobie do pokoju lustro a dla podniesienia wrażeń artystycznych obraz zamiast telewizora IG SL 9500!
 

omaszek

New member
kolego decydujac sie na ten tv trzeba bylo wzasc to pod uwage. W sklepie widac obicia na ekranie wiec wiedziales co kupujesz wiec w tym wypaku nie osmieszaj sie mowiac cos takiego co z tym masz zrobic. po za tym jak spora liczba uzytkownikow wylacz funkcje eco ktora sciemnia obraz. Ten TV gdy jest dobrze ustawiony swieci jak latarnia morska ;]
 

hadetefał

New member
... Jak się nie podoba to trzeba było sobie kupić jakiegoś LCD grubasa Sony czy innego starszego Samsunga jak wszyscy (wszyscy Ci także jeżdżą VW czy innym szlagierem, gadają przez Nokię i grają w GTA czy inną Fifę - a to nudne:) ) i byłoby ok! Nie każdy kupuje tv żeby obraz był ok czy dla 20-stu portów HDMI. Dzisiaj niektóre tv są piękne także z zewnątrz więc ta szyba Panie szanowny daje tv tyle uroku co nadwozie F430 podwozu tegoż Ferrari:)


Nowe sony maja szyby - toshiba też a czy są one aż tak bardzo pospolite w porównaniu do LG mam mieszane uczucia.
Kiepskie porównanie - nadwozie w ferrari współgra z resztą i jest naprawdę dla wybranych więc do LG ma się jak maybach do fiata a tak już zupełnie serio - to prawda, że szyba może bardzo przeszkadzać ale jest też druga prawda mianowicie jest sporo modeli matowych i trzeba dobrze wybrać a nie narzekać jak ktoś jeszcze wcześniej.
Wybieram model z szybą - wiem, że będą odbicia ale telewizor z wyglądu faktycznie ładniejszy w nowoczesnym wnętrzu. Wybieram matowy, mniej urokliwy u nie rzucający się w oczy ale o odbiciach nie pomyslę nigdy - każdy ma wybór - jest tyle for i grup gdzie wszystkie modele są prześwietlone na wskroś, że mądry wybór jest znacznie łatwiejszy jak przed dobą internetu.
Nie wiem jak Ty ale ja jednak wybieram tv przede wszystkim aby obraz był ok pod jak największą ilością parametrów dla widza - ale z pewnością należę do tej szarej większości ludzkości i stąd ta wada. ;)
 
Ostatnia edycja:

asusek

New member
42 sl9500

A powiedzcie jaki jest sposób na menu serwisowe w tych modelach?, bo menu z pilota i odbiornika nie działa. Chce poprostu sprawdzic ile godzin ma już wyświetlone. I jeszcze jedna uwaga z update gdzie znajde?, na oficjalnej stronie nie ma takich rzeczy (w erze tym bardziej;) )
 
Do góry