Wszystko o 42 SL 9000

Rick1

New member
re

hmmm,pewnie masz racje ...ja porównywałem sl 9000 z sharpem le 700 który pewnie nie ma ,,local dimming"..ale zaletą tego telewizora jest nie tylko brak ramki i cienka budowa ale i doskonałe parametry (porównując ze zwykłym lcd) co można porównać na wielu stronach:)
A swoją drogą czy warto płacić 6500 zł za ,,local dimming" i nie kupić lepiej plazmy 42" za 2000 zł( ile to jeszcze kasy zostaje na prąd) chyba że ktoś nie ma co z kasą robić to jego wybór, ale to już inna bajka..;)
 

Rick1

New member
lg

Technologia edge-lit LED

"W tym rozwiązaniu diody LED zamiast znajdować się za panelem LCD zostały umieszczone na jego krawędziach. Dzięki temu producenci telewizorów mogą konstruować modele cechujące się wyjątkowo niewielką grubością. W przypadku tej technologii można jednak zaobserwować, że obraz jest jaśniejszy po bokach."

ja tego nie zauważyłem choć przyglądałem się ze wszystkich stron długo i dokładnie hmmm.......czas chyba jednak wybrać się do okulisty.:cool:
 

VANT

New member
Technologia edge-lit LED

"W tym rozwiązaniu diody LED zamiast znajdować się za panelem LCD zostały umieszczone na jego krawędziach. Dzięki temu producenci telewizorów mogą konstruować modele cechujące się wyjątkowo niewielką grubością. W przypadku tej technologii można jednak zaobserwować, że obraz jest jaśniejszy po bokach."

ja tego nie zauważyłem choć przyglądałem się ze wszystkich stron długo i dokładnie hmmm.......czas chyba jednak wybrać się do okulisty.:cool:
taki led różni się od LCDka z zimnymi katodami tylko mniejszym zużyciem prądu niczym więcej, ma też wszystkie mankamenty "zwykłych" LCDków czyli kąty i czerń.....
 

trupti

New member
42 sl 9000

Dzisiaj byłem o krok od zakupu właśnie tego tv ale jak zobaczyłem, że wszystko się w nim odbija jak w lustrze to zrezygnowałem. Do tej pory widziałem go tylko ustawionego nisko nad podłogą, kąt patrzenia był inny, a dzisiaj trafiłem na niego jak stał na wysokości oczu, porażka. Powinni zrobić jakąś powłokę antyrefleksową chociaż z drugiej strony jak to zrobić na szybie. Dla mnie to dyskwalifikuje ten telewizor. Szkoda, teraz chyba kupię samsunga :sad:
 

VANT

New member
Dzisiaj byłem o krok od zakupu właśnie tego tv ale jak zobaczyłem, że wszystko się w nim odbija jak w lustrze to zrezygnowałem. Do tej pory widziałem go tylko ustawionego nisko nad podłogą, kąt patrzenia był inny, a dzisiaj trafiłem na niego jak stał na wysokości oczu, porażka. Powinni zrobić jakąś powłokę antyrefleksową chociaż z drugiej strony jak to zrobić na szybie. Dla mnie to dyskwalifikuje ten telewizor. Szkoda, teraz chyba kupię samsunga :sad:
a myślisz że w samsungach jest inaczej :?:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj byłem o krok od zakupu właśnie tego tv ale jak zobaczyłem, że wszystko się w nim odbija jak w lustrze to zrezygnowałem. Do tej pory widziałem go tylko ustawionego nisko nad podłogą, kąt patrzenia był inny, a dzisiaj trafiłem na niego jak stał na wysokości oczu, porażka. Powinni zrobić jakąś powłokę antyrefleksową chociaż z drugiej strony jak to zrobić na szybie. Dla mnie to dyskwalifikuje ten telewizor. Szkoda, teraz chyba kupię samsunga :sad:


Dokładnie tak jak mój przedmówca napisal samsung ma tak samo żadna róznica u kolegi żona czasem modeluje włosy na odbiciu z samsunga B 7000 :) także kolego to wszystko jest to samo . Jedyna firma jaka sobie z tym radzi w cenach powiedzmy dostepnych jesli chodzi o lcd to philips bo oni stosuja matryce pólmatowe . A sam obraz to generalnei ludziom bardziej odpowiada lg jak samsung . Ale wybór do ciebie należy.
lolek
 

pabo

New member
LG 42SL9000 vs SAMSUNG 42UEB7000

mam ten sam dylemat ktory z tych dwoch telewizorow wybrac...

moze ktos porownywal bezposrednio oba modele?
z tego co sie doszukalem to LG ma gorsza reprodukcje czerni a reszta jest porownywalna.

a moze jednak cos na konwencjonalnym podswietleniu... tylko znow czy LG SL8000 czy SAMSUNG B650?

Prosze o opinie
 

Hartson

New member
Bez reklam
Test SL9000 jest w grudniowym numerze "Płaskie Ekrany" i w styczniowym "Audio Video". Generalnie LCD oceniono pozytywnie. "Przejechano" się tylko w obu wydawnictwach po jakości czerni tego telewizora.
W AV czerń dostała ocenę 2 pkt./6
 

pitsar

New member
lg42sl9000

Kupiłem go wczoraj ,biorąc wszystkie za i przeciw,jestem zadowolony ,nawet na sd obraz jak żyleta.Czy może ktoś sie orientuje,czy będzie działał na nim dysk zewnętrzny 500GB 3,5`
z własnym zasilaniem?
 

pabo

New member
Mozesz dac znac jak telewizor spisuje sie w domu. W sklepie zauwazylem ze patrzac nawet z najmniejszego kata obraz duzo traci na wartosci (wydaje sie jakby byl za mgla lekko przydymiony), czy w w arunkach domowych zjawisko tez wystepuje? Jak z poziomem czerni? Czy ta "niby" wedlug roznych recenzji slaba czern jest widoczna/uciazliwa wieczorem?
 

pitsar

New member
42sl9000

W domu obraz jest lepszy niż w sklepie,nie mam teraz czasu bawić się ustawieniami obrazu,opcji jest bardzo dużo,czerń jak na LCD na 4+ w 5 punktowej skali.
 
Ostatnia edycja:

PLUM

New member
różnica jest tylko wizualna:1. szyba przednia w 9500 jest trochę większa niż w 9000 (wystaje poza korpus po ok. 5 mm z każdej strony)2. w 9500 inna jest łapa mocująca korpus z podstawąi tylko tyle.....js
 

koleczek86

New member
Witam serdecznie.
Problem dotyczy napisow do filmow umieszczanych na pamieci usb. Napisy sa oczywiscie w tym samym folderze co film i nazywaja sie dokladnie jak film. Format napisow to oczywiscie .txt(tmplayer) zreszta probowalam wszelkich innych. Po wlozeniu usb do telewizora laduje sie wszysko prawidlowo, po otwrciu folderu z filmem i napisami telewizor nie widzi pliku txt, widoczny jest tylko plik z filmem. Po wlaczeniu filmu i nacisnieciu czerwonego przycisku menu kontekstowego mam NIE podswietlonejez. napisow ,synchr, pozycja, oraz jez. audio. Bardzo prosze opomoc w rozwiazaniu tego problemu. Agnieszka
 

LUPO78

Banned
Witam serdecznie.
Problem dotyczy napisow do filmow umieszczanych na pamieci usb. Napisy sa oczywiscie w tym samym folderze co film i nazywaja sie dokladnie jak film. Format napisow to oczywiscie .txt(tmplayer) zreszta probowalam wszelkich innych. Po wlozeniu usb do telewizora laduje sie wszysko prawidlowo, po otwrciu folderu z filmem i napisami telewizor nie widzi pliku txt, widoczny jest tylko plik z filmem. Po wlaczeniu filmu i nacisnieciu czerwonego przycisku menu kontekstowego mam NIE podswietlonejez. napisow ,synchr, pozycja, oraz jez. audio. Bardzo prosze opomoc w rozwiazaniu tego problemu. Agnieszka
ok a po odpaleniu filmu z usb czy film jest wyświetlany z napisami?
 
Do góry