Wszystko o 42 SL 9000

piter-07

New member
moim zdaniem to żonie powinieneś dać wybrać czy chce na obiad kupić ziemniaki czy kartofle niby forum o elektronice a tutaj ramka za gruba albo design nie ten a faktycznie zwracasz na to uwagę przez dwa trzy dni a naprawdę najważniejszy w lcd jest obraz i jego jak najlepsza jakość bo w to się wgapiamy a nie w ramki czy bok .model LH w domowych warunkach szczególnie wieczorem przy ciemnych scenach powala SLkę no ale ramka cienka no i ta grubość napewno spodoba się znajomym :rolleyes: . A co do oceny tych modeli to są dostępne do obejżenia obok siebie na tym samym sygnale w Saturnie w Jankach i nawet w warunkach sklepowych widać różnicę .ps. i ta obudowa w SL masakra jakaś tandetny plastik . To są tylko moje odczucia a każdy może mieć inne zdanie .;)
 
Ostatnia edycja:

Rick1

New member
?

hmm,MAGiKDTV pisał że widział te telewizory LH i LS obok siebie i nie zauważył szczególnej różnicy a ty piszesz że zauważyłeś od razu ? mógłbyś napisać konkretnie co ?? czy one były na tych samych ustawieniach? też widziałem dziś 42 SL 9000 w Media na początku był na ustawienich GRA potem na moją prośbę zmienił na Normalne!! - 100% lepszy obraz .Mogłem tylko porównać do innych lcd które tam stały i to dopiero widać było różnice np.w bieli i tu była prawdziwa a na zwykłych z odcieniem szarości.Ciekawy jestem jak się ogląda filmy przez Usb i czy ktoś z użytkowników sprawdzał chodzi o HD ,napisy itp. ,bardzo proszę o opinie.
 

piter-07

New member
Ja wstępnie także kupiłem SL bo dostałem info że jest full led z miejscowym wygaszaniem co okazało się nie zgodne z prawdą i wymieniłem go LH dlatego piszę o różnicach w obrazie i pamiętaj że przy porównaniu w sklepie trzeba ustawić najpierw najlepiej w menu ustawienia na DOM no i nie będe wspominał o oswietleniu w sklepach w SL obraz jest za mgiełką no i kolory robią się przez to mydlane ale to kwestia pseudoszyby która w tym przypadku nie poprawiło i nie wygładziło obrazu . No i kolory i czerń w LH naprawdę dają radę zapas kontrastu ogromny choć oczywiście są minusy mianowicie w ciemnym pomieszczeniu jak oglądasz pod lekkim kontem to widać sławetny efekt halo w okół ciemnych elementów wyświetlanych na jasnym ekranie naszczęście na wprost jest to tylko lekko zauważalne .A co do filmów przez USb to wszystko działa ok co do napisów wystarczy nagrać je w katalogu razem z filmem i muszą mieć tylko tą samą nazwę jak ma film i samo idzie jeszcze lepiej wygląda sytuacja w Samsungo serii B mam go w pokoju dziecka jest podłączony do routera i filmy z Laptopa wyświetla bezprzewodowo wybierane są za pomocą pilota z kompa .
A wracając do różnic tych dwóch modeli to na zdrowy rozum podświetlenie full led plus strefowe wygaszanie są porównywane z podświetleniem krawędziowym i jeśli ktos nie widzi różnicy to lepiej niech zostanie przy LCD za 1500 z tesco .;)
 

leoo

New member
nie no oczywiście, masz rację dlatego seria SL jest tańsza od np. LH90 z full Led-em a różnica w jakości jest zauważalna. A jeżeli chodzi o Divx z textem, trzeba tekst przerabiać na srt czy odrazu txt czyta ? Nigdzie to nie jest napisane a w gruncie ważne bo jak do srt to często trzeba je SubtitleWorkshop synchronizować z video ;)
 

piter-07

New member
W napisach nic nie trzeba przerabiać ściągasz napisy do wersji filmu np. z napi i ewentualnie jak pisałem trzeba zmienić nazwę na identyczną którą ma pilk z filmem i wszystko idzie samo .
:popcorn:
 

Rick1

New member
piter-07 napisał:
Ja wstępnie także kupiłem SL bo dostałem info że jest full led z miejscowym wygaszaniem co okazało się nie zgodne z prawdą i wymieniłem go LH dlatego piszę o różnicach w obrazie i pamiętaj że przy porównaniu w sklepie trzeba ustawić najpierw najlepiej w menu ustawienia na DOM no i nie będe wspominał o oswietleniu w sklepach w SL obraz jest za mgiełką no i kolory robią się przez to mydlane ale to kwestia pseudoszyby która w tym przypadku nie poprawiło i nie wygładziło obrazu . No i kolory i czerń w LH naprawdę dają radę zapas kontrastu ogromny choć oczywiście są minusy mianowicie w ciemnym pomieszczeniu jak oglądasz pod lekkim kontem to widać sławetny efekt halo w okół ciemnych elementów wyświetlanych na jasnym ekranie naszczęście na wprost jest to tylko lekko zauważalne .A co do filmów przez USb to wszystko działa ok co do napisów wystarczy nagrać je w katalogu razem z filmem i muszą mieć tylko tą samą nazwę jak ma film i samo idzie jeszcze lepiej wygląda sytuacja w Samsungo serii B mam go w pokoju dziecka jest podłączony do routera i filmy z Laptopa wyświetla bezprzewodowo wybierane są za pomocą pilota z kompa .
A wracając do różnic tych dwóch modeli to na zdrowy rozum podświetlenie full led plus strefowe wygaszanie są porównywane z podświetleniem krawędziowym i jeśli ktos nie widzi różnicy to lepiej niech zostanie przy LCD za 1500 z tesco .;)
hmmm,czytałem kilka razy ostatnie zdanie i muszę stwierdzić że nie rozumiem o co w nim chodzi? mógłbyś to jeszcze raz przetłumaczyć?
i pytanie: sugerujesz że SL z podświetleniem krawędziowym ma gorszy obraz od LH a jak się to ma w odniesieniu do np. Samsunga B7000 który też ma chyba podświetlenie krawędziowe a obraz jak ,,żyletka"
i jeszcze jedno pytanko -czy przez usb da sie oglądac też filmy HD oczywiście w Lg?
 

biochip

New member
leoo napisał:
Szkoda tylko, że pomiędzy Sl9000 i LH9000 jest dosyć duża różnica cenowa :/
Ale widziałem tego LG z serii SL w porównaniu do Samsunga z krawędziowymi LEDami i rzeczywiście, LG miał lepszą jakość obrazu, co do dźwięku - tragedii nie ma, w dużym pomieszczeniu średnio ale w małym jest wiele lepiej.

Ja dziś oglądałem go w MM w porównaniu z samsungiem ue46b7000 i wrażenie jest takie że niestety samsung ma ładniejszy obraz, szczególnie czerń, LG nadrabia wyglądem. Zastanawiam się teraz, którego kupić
 

Rick1

New member
a

MAGikDTP napisał:
Dzisiaj kupilem, rozpakowalem, podlaczylem, podziwiam.
:)

na pierwszy rzut oka (ucha) dzwiek pozostawia sporo do zyczenia. Na szczescie wszystko idzie przez dekoder kablowki podlaczony do amplitunerka - a wtedy jest super.
Obraz - moim skromnym zdaniem bez zarzutu (czernie i katy o wiele lepsze niz w Samsungach z krawedziowymi LEDami) z kanalami SD radzi sobie zupelnie przyzwoicie. Kupilem w zestawie z odtwarzaczem BD - tam to juz jakosc powala.

Jak wszystko dokladniej posprawdzam, to chetnie podziele sie spostrzezeniami.
hmmm, MAGikDTP napisał coś wręcz przeciwnego o Samsungach ,no i komu tu wierzyć:confused: .MAGikDTP może napiszesz coś z perspektywy czasu o tym telewizorku jeśli jeszcze tu zaglądasz:wink:
 

daw33

New member
Witam,Panowie kiedy będzie jaki test? Zastanawiam się nad LG47sl9000 albo Samsung46B7000,może ktoś podpowie który lepszy,jakieś za i przeciw,czekam na uwagi,pozdrawiam.
 

BitTornado

New member
Rick1 napisał:
ale pod jakim względem?

ma zajefajny obraz,super kolorki,czern jest ok,jeden minus to jak sie zboku oglada to obraz traci ostrosc itd, ale na wprost jest super, wyglad tez jest ok jak dla mnie,niewiem jak jest z glosem ale podobno w tych ciekich led jest kiepsko.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Zgadzam się, to faktycznie LCD, który robi dobre wrażenie. Bardzo dobre kolory i czerń (jak na warunki sklepowe), widziałem go przedwczoraj w MM.
Porównywałem z Toshibą SV685. Jedyne co mi się udało zauważyć na korzyść Tośki, to że ma tylko niewielką przewagę w skalowaniu SD (w zasadzie minimalną). Generalnie oba LCD godne polecenia.
 

ARNIex

New member
Sl9000

Ja go wczoraj kupiłem i odrazu podpaadła mi niska jakość obrazu.
Oglądam na nim N w hdtv.
Po godzinie wszystkich bolały oczy i głowa.
Próbowałem wszystkich możliwych ustawien ale kombinacji jest ok 500.
Nie wiem czy nie powinienem go oddać ???
może mi ktoś doradzi co mam zrobić
 

plejak

Banned
Lg

Nic dziwnego firma słynie z oszustw.wpierw podano że nie ma ramki , pózniej okazało się ze jest , czas reakcji matrycy mia;-) ł byc 2 ms a dziś na zmodyfikowanej stronie lg podaja ze jest 5 .Subtelna różnica.Kupujac led edge popełniasz błąd - jest niedokładnie poświetlona matryca - trzeba było kupić ewentualnie nie tak cienki ale ful led model Lh9000.
Ale to nie powód by sklep ci go przyjął.
 

Rick1

New member
re

Drogi kolego plejak
nie siej paniki,po pierwsze na nowej stronie lg jest napisane czas reakcji 2.4 ms po drugie jak ten telewizor ma ramkę to ją namacaj ( nie zrozumiałes o co chodzi) po trzecie nie wiem gdzie sie naczytałeś albo słyszałeś o podświetleniu krawędziowym takich bzdur ale nie masz racji.Powiem tyle że na własne oczy widziałem obok siebie 2 telewizory w Media Exp. Lg 42" sl 9000 i Sharp 40"le 700 na tym samym sygnale (i prawdopodobnie ustawieniach) i możesz wierzyć albo nie ale Lg miał lepszy obraz (lepszy kontrast i postacie się nie ,,rozmywały").Jeśli ktoś używa telewizora do oglądania! programów telewizyjnych to nie sądzę żeby zauważył różnicę w podświetleniu telewizorów wszystko to chwyty reklamowe.odpowiadając na ewentualną twoją odpowiedź zapewniam że wzrok mam dobry i nie noszę okularów.:)
 

plejak

Banned
Lg

Telewizor nie kupujem ze względu na cienką ramkę i supercienką obudowę
http://hdtv.idg.pl/news/351297/Cala.prawda.o.telewizorach.z.podswietleniem.LED.html

Dwa rodzaje podświetlenia

Wyświetlacz LCD z tradycyjnym podświetleniem CCFL Początkowo bazujące na technologii LED wyświetlacze korzystały z podświetlenia w postaci umieszczanej za panelem LCD matrycy złożonej z diod świecących. Jednakże, aby móc konstruować coraz cieńsze odbiorniki, inżynierowie zaprojektowali podświetlenie typu edge-lit LED.

Podświetlenie matrycą diod LED

Obecnie prawie wszystkie telewizory LED LCD korzystające z takiego rozwiązania wyposażane są w technologię "Local Dimming". Dzięki niej urządzenie potrafi wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu, gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz. Pozwala to na uzyskanie wysokiego kontrastu oraz znaczną poprawę głębi czerni - parametru, który stanowił do tej pory piętę achillesową telewizorów LCD. Tym samym najwydajniejsze modele odbiorników zbliżają do poziomu wcześniej zarezerwowanego dla plazm (oraz dopiero raczkujących na rynku OLED-ów).

Trzeba też wspomnieć o pewnym mankamencie takiej technologii. Podświetlenie stworzone jest z sekcji składających się z kilku diod (np. 3 x 3). W związku z tym, jeżeli na ekranie wyświetlane jest np. niewielkie jasne koło, telewizor decyduje o podświetleniu kilku takich sekcji "za nim" oraz wygaszeniu sekcji znajdujących się naokoło.

Wyświetlacz LCD z matrycą złożona z diod LED (źródło: Sharp Electonics) Wówczas ciekłe kryształy odpowiedzialne za wyświetlanie obiektu przepuszczają światło, natomiast pozostałe, które również umiejscowione są przed świecącym sektorem, je blokują. Niestety często czynią to z lepszym lub gorszym skutkiem (dlatego uzyskiwana na standardowym ekranie monitora LCD czerń nie jest zbyt głęboka), w wyniku czego wspomniane jasne koło otoczone jest kolorem bardziej zbliżonym do szarego niż czarnego. W niektórych modelach jest to bardziej widoczne, w innych - mniej.

Aby zminimalizować ten efekt, producenci muszą stosować podświetlenie składające się z jak największej liczby wygaszanych sekcji. Idealnym (i raczej mało realnym) rozwiązaniem byłoby, aby za każdym subpikselem znajdowała się oddzielna dioda LED.

Technologia edge-lit LED

W tym rozwiązaniu diody LED zamiast znajdować się za panelem LCD zostały umieszczone na jego krawędziach. Dzięki temu producenci telewizorów mogą konstruować modele cechujące się wyjątkowo niewielką grubością. W przypadku tej technologii można jednak zaobserwować, że obraz jest jaśniejszy po bokach.


zaręczam ci że edgeled jest znacznie gorsze.
Czas reakcji matrycy lg wkólko zmienia teraz wróciło do 2,4

Porównaj ten telewizor sl z stojacym obok lh (pełne podświetlenie) to zobaczysz inna czerń i lepsze podświetlenie równomierne
cena 3700 a 6100 to subtelna róznica
http://www.skapiec.pl/site/cat/99/filtr/_36674_0_0_0_0_0_0_0_0_0

Ja mam wzrok słaby bo noszę okulary i zauważyłem róznicę.Pozdrawiam:shock:
 
Do góry