Wszystko o (42/47)LV570S

and3k

New member
Hej. Proszę użytkowników w/w modelu o pisanie w tym temacie. :)

Ja zacznę ponieważ jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem modelu 42LV570S.
Pytania proszę pisać tutaj a postaram się odpowiedzieć.

Aktualne mankamenty których doświadczyłem w tym TV to:
- brak DTS (ale o tym wiedziałem przed zakupem)
- czasami po wyłączeniu TV nie widzi serwera DLNA uruchomionego na laptopie, aby to naprawić trzeba ponownie skonfigurować sieć w TV.
- niektórych filmów DivX nie można przewijać
- brak możliwości oglądania filmów 720p/1080p z YouTube (ale z tego co wiem, na samsungu też się nie da)

PS. Kupiłem go za 2509zł i z tego co widzę, cena poleciała nieco w górę. :)
 

and3k

New member
Obraz SD (z DVB-T) i HD "żyleta"! Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem jakości obrazu w tym TV. Do tej pory miałem CRT i sygnał analogowy ale żadnego śnieżenia i byłem zadowolony. A to co widzę teraz z sygnału DVB-T to po prostu szok!

W domu mam jeszcze Samsunga 32" HD Ready (nie pamiętam modelu) do którego jest podłączony polsat cyfrowy i najlepsze jest to, że ja mam lepszy obraz SD niż ten samsung HD z polsatu!. :)

Co do cloudingu to ja tego po prostu w filmach nie widzę. TV oglądam tylko wieczorem i na żadnym filmie SD czy HD nie dostrzegłem żadnych plam/przebarwień.

Oczywiście jeśli jest całkowicie czarna plansza na ekranie to widać w rogach białe plamy. Ale podczas oglądania filmów nic mi się nie rzuciło o oczy.
 

Picek_LBN

New member
A czy widzisz jakieś jasne pasy np podczas dynamicznych akcji? np podczas meczu? Przypadłość widoczna na LW5500 i LW4500. Zastanawia mnie jak to jest w LV570S i LV5500.

Jeszcze ciekawi mnie jaką posiadasz matycę IPS czy VA. Bo wyczytałem na avforums coś takiego
"Przy okazji nr seryjny z oznaczeniem AUSY odnosi się do S-IPS panele, AUSW odnosi się do H-IPS panele, zarówno firmy LG, i AUSD odnosi się do VA"
 
Ostatnia edycja:

luckd

Member
W moim 37LV5500 (AEUYLJG) nic takiego nie zaobserwowałem. Jedyne pasy jakie można zauważyć to strefowe wygaszenie matrycy w nocy przy zgaszonym świetle. Jest to widoczne tylko na czarnym tle a wygląda to tak że jeśli jest wyświetlany czarny ekran i np. jasne logo programu to wszystkie strefy zostają wygaszone z wyjątkiem tej na której jest logo. W wygaszonych miejscach ekran jest naprawdę czarny a w nie wygaszonych trochę jaśniejszy. Ogólnie obraz w tym tv jest bardzo dobry, SD powyżej oczekiwań, niezłe kąty jak na LCD i brak smużenia.
 

and3k

New member
Ja mam AEUYLJG i żadnych pasów nie widzę, żadnych zacięć czy pikseli podczas dynamicznych akcji. Nie wiem czy to dzięki True Motion 100mhz, ale podczas oglądania filmów 1080p obraz jest tak płyny, że jestem pod wielkim wrażeniem.

[...] Ogólnie obraz w tym tv jest bardzo dobry, SD powyżej oczekiwań, niezłe kąty jak na LCD i brak smużenia.

W 100% się zgadzam. U mnie jest tak samo.
 

Loszka

New member
Witam, ja zamówiłem ten model tv 42" bo w sklepie były tylko 2 sztuki powystawowe więc wolałem nowy. Jednak jeśli matryce są różne to może sprawdzić w 3 egzemplarzach oznaczenie? Ogólnie najbardziej boję się cloudingu.
 

mclarenik

New member
Witam

1) Możecie coś napisać na temat rozdzielczości dynamicznej 42LV570S w porównaniu z 42LW570s? Czy są porównywalne? Kurcze jakoś nie mogłem znaleźć takiej informacji na sieci.

2) Druga rzecz to odtwarzanie YouTube w 1080p - czy seria LV daje radę?

pzdr
 

and3k

New member
Jeśli chodzi o 1080p w YouTube to nie ma możliwość oglądania takich filmów. A w ogóle to chyba żaden TV tego nie potrafi bo to chyba ograniczenie z góry czyli od Google'a.

Poza tym jak dla mnie YouTube z tym TV to totalna porażka, nie wiem jak w innych TV ale to co jest w LG to ehm szkoda gadać. Lepiej mogli tego w ogóle nie dawać by się człowiek nie napalał na to i by TV dostał jednego minusa mniej. Ja ogólnie całe SmartTV traktuję jako dodatkowy ficzer a nie jako priorytet podczas zakupu TV.
 

Loszka

New member
and3k
A jak w tym modelu z płynnością obrazu no i czy te 100hz widać? naczytałem się, że ten model w full hd klatkuje i dziś w sklepie chyba już sobie to wmówiłem bo wydawało mi się, że są przeskoki klatek. Jutro przyjeżdza moj tv do sklepu a ja cięgle się waham czy ten będzie dobry.
 

sosik_15

New member
Witam

Podczepie sie pod ten temat.

Od pewnego czasu szukam tv 46-47 cali. Wybrałem ten model LV570S. Myslalem tez o modelu 3d ale czy jest sens doplacac okolo 600zł do 3d ??
Tv bedzie podpiety pod upc hd i oplaya. Myslicie ze bedzie to dobry wybor ?? A moze cos polecicie innego w tej cenie ? Mysle o kupieniu tv w saturnie bo maja 50 rat za 0%. A nie wiecie czy mozna te raty spłacic szybciej ??

Pozdrawiam
 

raivel

New member
Wg mnie TruMotion pracuje bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnego klatkowania nawet w FullHD. Jeśli komuś nie przeszkadza "efekt teatru" to będzie zadowolony.

Największą zaletą tego tv jest jego multimedialność: otwiera w zasadzie wszystko oprócz DTS, posiada dużo funkcji internetowych (pomijając kwestie ich funkcjonalności) i DLNA. Ma dużo opcji dotyczących wszelkich ustawień. Gadżeciarze będą zadowoleni.

Natomiast, nazwijmy to koneserzy - już mniej. Przede wszystkim jakość obrazu, według mnie, nie jest taka jak niektórzy tu się zachwycają. Nie jest zła, ale nikomu na jej widok szczęka nie opadnie. Jest po prostu poprawna, porównywalna z innymi LCD LED w tej cenie. W SD nie zachwycił mnie, szczególnie zwróciłem uwagę na nierówne krawędzie ale nie wiem czy to wina TV czy źródła. Jednak Panasonic E30 podobał mi się troszkę bardziej pod tym względem.

Natomiast w tej cenie, prawie każda plazma bije ten tv pod względem czerni, kontrastu, odwzorowania kolorów i płynności.
 

and3k

New member
and3k
A jak w tym modelu z płynnością obrazu no i czy te 100hz widać? naczytałem się, że ten model w full hd klatkuje i dziś w sklepie chyba już sobie to wmówiłem bo wydawało mi się, że są przeskoki klatek. Jutro przyjeżdza moj tv do sklepu a ja cięgle się waham czy ten będzie dobry.

U mnie nic nie klatkuje. Oglądałem filmy 1920x1080 i szło wszystko bez zacięcia (serio)! Ale jest jeden warunek, jeśli odpalasz taki film z pendrive'a to musi on mieć odczyt min. >3MB/s bo wtedy może klatkować, ale to nie z winy TV.

Co do TrueMotion szczerze mówiąc nie testowałem jeszcze tego. Sprawdzę, przetestuję i dam znać.
 

mclarenik

New member
Jeśli mielibyście brać pod uwagę tylko i wyłącznie jakość obrazu, to który TV wybralibyście: LV570S czy może LW4500? Wiem, że LW jest 3D i porównanie obu jest głupie ale ale interesuje mnie Wasza opinia: który byłby lepszy do 2D (sport z naziemnej cyfrówki + filmy SD i w HD przez HDMI z PC)?
 

ewoky

New member
Zastanawiam się pomiędzy LG LV570s a Panasonikiem e30. TV ma służyć także do grania na konsoli. Oba modele widziałem w Euro, ale leciał sygnał podłączony z ichniejszego komputera (jakaś reklama euro i nic to nie mówiło o jakości obrazu).

Który z tych 2 tv byście wybrali? Są w prawie identycznych cenach, z tym że Panasonic daje teraz 5-letnią gwarancję.
 
Do góry