Współpraca tunera C+, telewizji N z nagrywarką DVD(HDD)

Yugolek

New member
Przymierzam się do zakupu Cyfry + lub telewizji N. W tej chwili nie zdecydowałem się jeszcze, którą platformę cyfrową wybiorę. Najchętnie kupiłbym tuner, który pozwala na odbieranie kanałów HD.

Przymierzam się również do zakupu nagrywarki DVD z HDD. Z powodu małych możliwości programowania nagrań w tunerach satelitarnych z opcją nagrywania zdecydowałem się na zakup zewnętrznej nagrywarki. Zależy mi na tym aby nagrywarka miała możliwie jak największy dysk, więc pewnie zdecyduje się na model z 250 GB.

Nagrywarkę chciałbym wykorzystywać głównie do cyklicznego (cotygodniowego) nagrywania programów oraz seriali. Problem polega na tym, że źródłem sygnał będzie tuner cyfry + lub telewizji N.

W związku z tym mam do szanownych forumowiczów następujące pytania:

1) Czy znacie jakikolwiek model nagrywarki, który będzie w pełni współpracował z tunerem C+ lub Telewizji N?
Pisząc o pełnej współpracy mam na myśli cykliczne (np. cotygodniowe) samoczynne włączanie się tunera w określonym dniu o określonej godzinie i ustawienie się na określonym kanale. W grę wchodzi także sterowanie automatycznym włączaniem tunera poprzez nagrywarkę DVD. Bardzo zależy mi na tej funkcji bo tylko ona gwarantuje nagrywanie dużej ilości różnych programów na różnych kanałach :)

2) Czy istnieje jakikolwiek sposób gwarantujący możliwość nagrywania z wszystkich kanałów, także tych nadawanych w HD?

3) Co należałoby zrobić abym mógł nagrywać jeden program oglądając jednocześnie inny?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie w w/w tematach!

Pozdrawiam
Krzysztof
 

kp@

New member
Yugolek napisał:
Przymierzam się do zakupu Cyfry + lub telewizji N. W tej chwili nie zdecydowałem się jeszcze, którą platformę cyfrową wybiorę. Najchętnie kupiłbym tuner, który pozwala na odbieranie kanałów HD.


W związku z tym mam do szanownych forumowiczów następujące pytania:

1) Czy znacie jakikolwiek model nagrywarki, który będzie w pełni współpracował z tunerem C+ lub Telewizji N?
Pisząc o pełnej współpracy mam na myśli cykliczne (np. cotygodniowe) samoczynne włączanie się tunera w określonym dniu o określonej godzinie i ustawienie się na określonym kanale. W grę wchodzi także sterowanie automatycznym włączaniem tunera poprzez nagrywarkę DVD. Bardzo zależy mi na tej funkcji bo tylko ona gwarantuje nagrywanie dużej ilości różnych programów na różnych kanałach :)

2) Czy istnieje jakikolwiek sposób gwarantujący możliwość nagrywania z wszystkich kanałów, także tych nadawanych w HD?

3) Co należałoby zrobić abym mógł nagrywać jeden program oglądając jednocześnie inny?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie w w/w tematach!

Pozdrawiam
Krzysztof
ad.1 zawsze tuner steruje nagrywarką bo tam jest kalendarz nagrywania
ad.2 zapisywać na dysk można wszystko ale nagrywać na płytę już nie
ad.3 jest to na pewno mozliwe przy dwu głowicach w antenie TVSAT w innym przypadku są pewne ograniczenia
 

Pizzojad

New member
@kp
Chyba cos kolego namieszałeś
kp@ napisał:
ad.1 zawsze tuner steruje nagrywarką bo tam jest kalendarz nagrywania
Nie twierdzę że sterowanie nagrywarką nie jest technicznie możliwe, ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Napisz może który tuner tak potrafi i jaką nagrywarką on steruje a najlepiej jescze opisz w jaki sposób to jest realizowane. Tak czy inaczej uzycie słowa "zawsze" jest tu niewątpliwie nie na miejscu
kp@ napisał:
ad.2 zapisywać na dysk można wszystko ale nagrywać na płytę już nie
Strasznie niejasna ta twoja odpowiedź, mam nieodparte wrażenie że nie zrozumiałeś pytania kolegi. Wyjaśnij to może dokładniej, jak chcesz nagrywac HD na dysk nagrywarki DVD z HDD która z definicji nie obsługuje formatu HD? Dlaczego twoim zdaniem nie można skopiowac na płytę czegoś co już mamy w nagrywarce na HDD?
kp@ napisał:
ad.3 jest to na pewno mozliwe przy dwu głowicach w antenie TVSAT w innym przypadku są pewne ograniczenia
Ta odpowiedź to znów jakieś kompletne nieporozumienie. Wyjasnij może dokładnie jaki jest związek między "przy dwu głowicach w antenie TVSAT" (sic!) a wysylaniem jednego programu na zewnętrzną nagrywarkę i jednoczesnym ogladaniem innego programu?

Sorry że się czepiam ale uważam że "odpowiedzi" których udzieliłeś mają luźny związek z pytaniami które zadał kolega Yugolek i wprowadzają jedynie zamęt zamiast coś wyjaśnić.
 

Kubak

New member
...
2) Czy istnieje jakikolwiek sposób gwarantujący możliwość nagrywania z wszystkich kanałów, także tych nadawanych w HD?
...
Dekodery HD są lub wkrótce będą wyposażone w protokół ochrony praw autorskich HDCP. Producent dekodera czy też operator platformy satelitarnej ustala czy możliwy jest zapis na zewnętrznym nośniku (np. DVD) i z jakimi restrykcjami. Możliwe są następujące wartości:

- copy free - można wypalić płytę, którą następnie można dowolnie kopiować,
- copy once - można wypalić płytę, ale nie będzie możliwości jej potem skopiować,
- copy never - nie można wypalić płyty.

W praktyce to ograniczenie jest narzucone operatorom w kontraktach z wytwórniami (od których operatorzy kupują filmy). Należy się spodziewać copy once lub copy never w zależności od treści (hity VOD teoretycznie powinny być lepiej chronione niż inne nagrania). Być może dekodery HD kupowane na wolnym rynku (nie od platform satelitarnych) nie wprowadzą tego ograniczenia.

HDCP, o którym mówię występuje na wyjściu HDMI (lub DVI). Ale nie można zapominać, że w niektórych dekoderach mamy drugie wyjście wysokiej rozdzielczości - komponentowe (YPbPr). Tu na razie nie ma żadnej ochrony. Jeśli połączysz dekoder satelitarny z nagrywarką po komponenencie, to nie powinieneś mieć problemu z nagrywaniem filmów HD.
 
Do góry