Wrazenia z odsłuchu Klipsch, JBL , B&W

Krys202

New member
Witam. Byłem dzisiaj odsłuchać kilka kolumn, uznałem że moje wrażenia mogą się komuś przydać a szczególnie osobą które mają problem z odsłuchem.

Miejsce : Top-Audio Bielsko Biała (bardzo miła i profesjonalna obsługa polecam)
Kolumny : Klipsch F2 , JBL ES 80 , B&W 684
Wszystkie kolumny grały z H/K 3390

Moje subiektywne doznania : Najgorzej wypadł klipsch f2 w porównaniu z ES 80 gra trochę słabiej na dole a reszta to już kwestia gustu zależy od rodzaju muzyki. Klipsch grał lepiej w muzyce elektronicznej JBL w pop i soft rock.

B&W duża różnica w cenie i jakości dźwięku przede wszystkim. Grały bardzo szczegółowo i dynamicznie mimo niepozornego wyglądu. Wykonanie też inna klasa niż poprzednicy kawał solidnej roboty :) połączenie z subem od B&W nie pamiętam modelu to już pełnia szczęścia ale cena samego suba to 2 tys.

Niestety nie udało się odsłuchać Paradigm 9 v 6 na czym zależało mi najbardziej, zaintrygowały mnie również Mission m35i (głównie cena i design)
Na pewno udam się na ich odsłuch.

Jeśli chodzi o klipsch i jbl to skłaniał bym się do wyższych modeli kolejno f3 i es 90 .

I teraz mam duży kłopot ponieważ moje stereo ma się składać z H/K 3490 i kolumn w przedziale 2-3 tysiące zł a najbardziej przypadły mi do gustu B&W a są za drogie i sprawa kolumn cały czas jest otwarta. Jeśli macie jakieś rady co jeszcze można by było odsłuchać będę wdzięczny. Mam nadzieję że moja wypowiedź komuś się przyda. Pozdrawiam
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja od 8 miesięcy posiadam Missiony M35i i przed zakupem tez porównywałem (osłuchiwałem) je do B&W. Te drugie grału bardziej detalicznie i jakby łatwiej je było napędzić ampli podobnym do tego jaki ja używam ale... różnica nie była taka jak różnica w cenie (B&W) ok. 2.5 raza droższe w owym czasie. Ja obecnie jestem zadowolony z tych kolumn, którer mam. Byc może włączą się do wymiany zdań zwolennicy Paradigm'ów - ja nie znam tych kolumn więc milczę na ich temat.
 

mario1969

New member
Jeśli możesz to w MM odsłuchaj jeszcze magnatów quantum 605 lub 607 ( na pokój od 20m) razem z HK który powinni mieć na stanie, Do kupienia w okol.2k.
 

mkk1

New member
Do odsłuchu : Dali Ikon 5 , MA BR 5/6, AA Phoebe III, Dali Concept , widzę że na allegro są rs8 poniżej 3000. Dużo tego jest :) , a według mnie wszystko będzie lepsze od JBL, obojętnie czy ES80 czy ES90.
M
 

mario1969

New member
mat74 napisał:
to w "media markt" maja teraz pokoje do odsluchow ?! naprawde nie wiem-dawno nie bylem
we wrocku jest całkiem całkiem tak na oko 50m2 nawet nieżle wygłuszony jeśli sie nie mylę to nawet na scianach ma wykładzinę dywanową (dawno nie byłem w nim ) w legnicy niet
 

Krys202

New member
Seba_Fan napisał:
wydaj wiecej na kolumny niz mozesz, kolumny to podstawa, nawet kosztem wzmacniacza, ktory to mozesz kupic uzywany.


Takim myśleniem nic by się nie kupiło (ciągłe dozbierywanie kasy na coś lepszego) używki raczej nie wchodzą w grę, nie jestem przekonany do używanego sprzętu bo już 2 zestawy leżą na strychu z którymi się coś stało i nie opłaca się naprawiać. kwota 5 tysięcy to już ostateczność i z ciężkim sercem je oddam :)

W piątek kolejne odsłuchy. Tym razem Mission i MA może Magnata też posłucham, jednak odsłuch w media nie jest zbyt owocny ale zawsze da się coś usłyszeć. Jak się zdenerwuje to zamówię w ciemno Paradigma, chyba że ma ktoś na śląsku (do 50 km od Cieszyna) takie kolumny i mógł by udostępnić zestaw do odsłuchu ?

Zobaczę jak grają w.w kolumny może coś mi przypasuje lepiej niż b&w a nie koniecznie będzie kosztowało ponad 3 tys.
 

byku80

New member
Świetny sklep masz w Katowicach - Mega HZ. Mają jedną z najlepszych salek odsłuchowych jakie widziałem i duży asortyment. Warto się umówić i pofatygować, zwróci się w trakcie setek godzin słuchania nowego stereo. Ceny do negocjacji, jak wszędzie. W Bielsku też jakiś jest ale tam nie byłem.

Inna sprawa że jak ja słuchałem muzy z 3490 to miałem wrażenie że lepiej gra z monitorkami niż kolumnami podłogowymi. Ładniejszy efekt stereo, wyraźniej zarysowane pozorne źródła dźwięku. Sprawdź to bo to przecież oszczędniejsza wersja. Monitor Audio ma teraz nowe monitorki serii Rx z dużymi membramami (jeśli potrzebujesz dużo basu).
 

Krys202

New member
No więc jestem po kolejnym odsłuchu :) Miejsce j.w

Kolumny: Jamo 606, Mission M35i, B&W 684 po raz drugi dla porównania

Jamo na pewno ładne i dobrze wykonane kolumny, dźwięk: na dole nie najgorzej w reszcie pasma bez rewelacji (co nie znaczy że źle) dla mnie było słabo. Na pewno dobra propozycja do kina ale stereo raczej nie.

Mission; Kapitalny dół najlepszy z jakim miałem do czynienia moim zdaniem troszkę ocieplony i nie zbyt precyzyjny ale mi bardzo odpowiadał (bardzo nisko schodzący) średnie tony również fajnie ale słabiej w porównaniu z B&W to samo tyczy się wysokich tonów z tym że różnica jest już wyraźnie zauważalna. Za to Cena rekompensuje straty i kolumny stają się najlepszym stosunkiem jakość/cena (jak dla mnie). Podsumowując mission m35i grają bardzo dobrze na dole reszta pasma to klasa klipsch synenergy czy jbl ES oczywiście każda marka gra trochę inaczej dlatego tutaj tylko odsłuch i już własne odczucia.

Więc rozsądek wziął górę i teraz poluje na jakąś dobrą ofertę za ten zestaw... (hk 3490 / mission M35i) Mam nadzieje ze w moim 25m2 pokoju na poddaszu się sprawdzi i panele na suficie nie będą trzeszczały. Dziękuje za wszystkie rady i pozdrawiam :)
 

HILUX

New member
Jeżeli przypadły do gustu Missiony to polecam posłuchać ich z Cambridge Audio ... powinno polepszyć się to .. czego właśnie Ci brakuje .. czyli bardziej błyszcząca góra ... lepsza średnica ... aż szkoda nie przesłuchać.
 

Krys202

New member
Więc mam już zestaw w domu :) HK 3490 i Mission M35i .
Sprzęt od blackninja :) Na szczęście dotarł cały i zdrowy :)

Pierwsze wrażenia :) Więc w porównaniu do HK 3390 Kolumny mają jeszcze więcej niskich tonów ale i reszta pasma uległa nieznacznej poprawie. Jestem bardzo zadowolony Bo wszystko ładnie się wkomponowało i gra wyśmienicie (lepiej niż się spodziewałem) 3490 łatwiej napędza kolumny na razie nie podkręcałem za głośno ale już przy pierwszych dźwiękach słychać że zestaw ma duży potencjał.

Obejrzałem już film - niebo lepiej niż 5.1 które miałem wcześniej (sprzęt z dolnej półki) i jeszcze lepiej od starego zestawu stereo.

Ale jak to bywa nic nie może być idealne i mam jeden spory problem oraz kilka mniejszych. Mianowicie

1 - W miejscu odsłuchowym gdzie zawsze było troche mniej niskich tonów niż w reszcie pomieszczenia, teraz nie ma ich praktycznie wcale, za to w rogach i po bokach pokoju jest ich aż nadto. ustawiałem kolumny chyba już w każdej możliwej pozycji i nic. Dodam że pokój to prostokąt o wymiarach 4.20m / 6.50m ze skosami przy krótszych ścianach (na jednej z tych krótszych ścian są kolumny, ich rozmieszczenie to 2.5 m od siebie 65 cm od tylnej ściany i ok 45 cm od bocznych. Do miejsca odsłuchowego jest nie więcej niż 2.7 m od kolumn . Mam wrażenie ze basu nie ma właśnie w tym 2,5 metrowym pasmie między kolumnami dopiero na końcu pokoju jest juz wyczuwalny i głębszy bas. Jutro może wrzuce jakieś fotki pokoju jak opis nie obrazuje sytuacji.

2 - Chciałem podłączyć PS3 optykiem do HK i nic. dopiero przez multi scart się udało. Jak ustawić HK 3490 żeby jako źródło brał optyk ??

Już znam odpowiedź :) Szkoda że w instrukcji po polsku nic o tym nie piszą!

3 - Może trochę głupie :p Czy amplituner może być w półce do której na wysokość wchodzi prawie na styk ?? Od szyby do Amplitunera jest około centymetra i moje pytanie czy jak ustawie w tym miejscu amplituner nie będzie mieć problemów z wentylacją ?? po bokach jest już sporo miejsca ponad 10 cm z każdej strony.

Mam nadzieje że ktoś ma rade na główny problem nr 1 :)
 
Ostatnia edycja:

rami321

New member
Ustaw subwoofer w miejscu w którym normalnie siedzisz, włącz jakiś utwór z wyraźnym, regularnym basem i obejdź pokój mając głowę najlepiej na wysokości na jakiej byś miał siedząc. Tam, gdzie bas będzie najlepszy, ustaw subwoofer. Tak przynajmniej radzą specjaliści, powodzenia
 

Krys202

New member
rami321 napisał:
Ustaw subwoofer w miejscu w którym normalnie siedzisz, włącz jakiś utwór z wyraźnym, regularnym basem i obejdź pokój mając głowę najlepiej na wysokości na jakiej byś miał siedząc. Tam, gdzie bas będzie najlepszy, ustaw subwoofer. Tak przynajmniej radzą specjaliści, powodzenia


Ale to jest zestaw stereo :) podpiołem suba i gra basem wszędzie ale nie po to kupowałem takie kloce żeby teraz jeszcze w suba sie bawić. Poczekam aż sprzęt się wygrzeje jak się nic nie zmieni to zainwestuje w sub. Ale teraz w reszcie pokoju poza środkiem jest za dużo basu a co będzie jak jeszcze suba podepnę.

Może jest jakiś sposób żeby ten bas przekierować na środek ??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
obawiam sie ,ze twoje problemy zwiazane sa z "fizyka fal dzwiekowych" i pomoc moglaby jedynie zmiana miejsca odsluchowego
 

Krys202

New member
mat74 napisał:
obawiam sie ,ze twoje problemy zwiazane sa z "fizyka fal dzwiekowych" i pomoc moglaby jedynie zmiana miejsca odsluchowego
Myślisz że nic tu nie da wygrzanie czy np jakieś elementy poprawiające akustykę??

Zmienić miejsce odsłuchowe mogę ale wtedy nie siedzę centralnie między kolumnami i tracę scenę oraz dużo na jakości fal docierających do mnie.

Czy subwoofer zamieszczony po drugiej stronie pokoju w rogu jest w miarę dobrym rozwiązaniem ?? czy tez nic nie da i basu nie będzie.(muszę polatać po pokoju ze starym subem ale on tylko psuje brzmienie) Poza tym bas z mission jest kapitalny (subiektywne odczucie) i nie wiem czy jakiś tańszy sub zagra podobnie lub lepiej i czy nie zakłóci ładnie grających M35i ? W filmie czy grach na pewno się przyda ale głównie chodzi o muzykę.
 

harlow

New member
Ja mam od kilkunastu dni HK 3390 z MA BR5.
Ogólnie jest ok, ale ja mam nieco mniejsze pomieszczenie bo około 20m.
Bas jest bardzo dobry, równomiernie rozłożony w pomieszczeniu. Zauważyłem, że amplituner potrzebuje solidnego wygrzania, im dłużej gra tym lepiej brzmi :D
 
Do góry