Włamanie do Playstation Network!!

pav3l

New member
Bez reklam
post wyzej, podajesz po przekierowaniu....
Kur....a,
ludzie korzystaja z kalkulatora albo z liczydel do zawierania transakcji na necie, a potem sie dziwia. A wpadles na pomysl, ze przegladarka jest tak skonfigurowana, ze po fak apie nie przekieruje cie na jakas lewa stronke? W zyciu bym nie wpadl na pomysl zeby robic transakcje z uzyciem karty przez playstation....(tam po prostu nie widac przekierowania na niebezpieczna stronke)
PS.
dobra, ja juz nie mam sil, jutro daleka droga cya.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Szczerze to nie pamiętam czy przy dodawaniu karty w psn trzeba było podać cvv2. Ja wyzerowałem limit na transakcje internetowe i jak ktos sobie będzie chciał gratis zakupic to nic z tego a ja dostane sms'a o tym fakcie. Dodatkowo zamówiłem sobie nowa kartę, więc jak przyjdzie to stara idzie do kosza.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
post wyzej, podajesz po przekierowaniu....
Kur....a,
ludzie korzystaja z kalkulatora albo z liczydel do zawierania transakcji na necie, a potem sie dziwia. A wpadles na pomysl, ze przegladarka jest tak skonfigurowana, ze po fak apie nie przekieruje cie na jakas lewa stronke? W zyciu bym nie wpadl na pomysl zeby robic transakcje z uzyciem karty przez playstation....(tam po prostu nie widac przekierowania na niebezpieczna stronke)
PS.
dobra, ja juz nie mam sil, jutro daleka droga cya.
No i gdzie mnie to PS3 przekierowuje? Nigdzie. Podajesz w sklepie kod i tyle.
I o jakim fak apie piszesz? Przecież Sony miało świetnie zabezpieczony system.
Już prędzej mnie przeglądarka w PC gdzieś przekieruje niż przy kupowaniu bezpośrednio na PSS.
Ty byś nie wpadł, ale 99% z tych choćby 2.2 miliona, których dane są na sprzedaż wpadło na taki pomsył - całkiem normalny zresztą.
Na tym m. in. polega mega fail Sony, miliony im zaufało a Sony ich tak wyruchało - już chyba teraz zaczynasz rozumieć skalę problemu... Po prostu nie wiedziałeś jak to działa i mądrzyłeś się w postach wyżej.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
panowie kod cvv oczywiscie że jest zapisany w psn - ja mam karte zapisana na stałe i miałem podany kod bo jest potrzebny do weryfikacji - ale mam karte debetową walutowa nie połączoną z niczym innym i mam tam 10 dolarow i jak chce wiecej to wpłacam na nią - to jest najlepsze rozwiazanie do netu, mam ja w paypalu też i nie ma problemu - niedlugo dostane nową bo mimo wszystko ją zastrzegłem - a co do sony to moźe i dali ciała że nie szyfrowali ale to ktoś ich sprzedał więc nawet jakby szyfrowali to by dostali i klucze - bo to solidna robota była hyhyh
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zgadza się.
Ale też inaczej by świat na nich patrzył, zrobili co mogli ale ich obrobili - trudno się mówi, każdemu się może zdarzyć.
Ale w tym przypadku to brak słów po prostu.

Pozdrawiam,
 

vasyndrom

New member
poki co masta sam sie rowniez madrzysz siejesz panike podajac linki do kolejnych newsow czesto z palca wyssanych.

czy jestem zly za niepowodzenie sony? nie raczej lekko zawiedziony w koncu moje dane osobowe juz nieraz gdzies wycielky z amazona, play.com czy nawet ebaya.

Poki co o swoja kase sie nie boje i nie widze tego by dane kart kredytowych padly lupem hakerow, a gdyby nawet to dane te sa zaszyfrowane, w przypadku gdyby jednak tak sie stalo .... to co pisal pav3l spokojnie mi wystarczy by odzyskac moja kase.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No Ty już się miałeś okazję wymądrzyć, że żadnego MEGA FAILa nie było.
Paniki żadnej nie sieję, co niby jest z palca wyssane?
Bo z palca na pewno wyssałeś, że nie było faila.

Rozmawiamy sobie tu po prostu, wymieniamy opinie - takie wiesz forum.

Pozdrawiam,
 

vasyndrom

New member
Masta kolego ty sie madrzysz na tym forum od niepamietnych czasow, juz nie jeden Ci na to zwracal uwage. Co do mej opini na temat calego padu psn dalej uwazam ze nie jest to zaden MEGA Fail bo codziennie gina dane klientow roznych firm/instytucji i nikt nie robi z tego kataklizmu, jednak wyciek danych z psn trafil na jezyki doslownie wszystkich, a jak wiadomo gdzie gowno tam i muchy. Zreszya ani ja ani ty nie znamy dokladnie jakie byly i jak dzialaly zabezpieczenia sony, tak wiec sobie darujmy dywagacje na ten temat.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to jeśli zwykłe dyskutowanie nazywasz mądrzeniem się to owszem, mądrzę się tutaj od niepamiętnych czasów.
Szanuję Twoją opinię i Ty mógłbyś również uszanować moją.
Nie będę sobie ani tym bardziej Tobie niczego darował, będę tutaj dyskutował jak chcę i o czym chcę, nie pasuje Ci? Włącz sobie ignora.

Pozdrawiam,
 

Peek

New member
Bez reklam
Zgadzam się z vasyndromem.

Np taki głupi facebook, wiecie ile naszych danych sprzedaje pod naszą niewiedzę?! Osobiście wcale nie sądzę, aby ktoś chciał obrabowac Polaczków, zwłaszcza, że złoty słabo stoi. Amerykanie mieli pewnie na tych kontach po 500 dolarów, więc tam jest co brać, ale Polacy? Sorry, ale na pewno wśród tych hakerów ich nie ma... Poza tym Sony uspokaja, że dane kart kredytowych zostały zaszyfrowane, więc nic nie powinno wyciec.

Nie ma co siać paniki tylko poczekać do 3 Maja, zmienić sobie hasło na PSN (będzie to obligatoryjne po uruchomieniu PSN) i tyle w temacie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli po prostu nic się nie stało?
Ludzie zejdźcie na ziemię, jeden z największych kompletnie niekontrolowanych wycieków danych w historii.
Jeśli nie macie pojęcia w tym temacie i co to może znaczyć to nie uspokajajcie wszystkich wokół jak gdyby nigdy nic się nie stało. Co Wy w Sony robicie?

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
po pierwsze- nie przesadzajmy podajemy swoje dane wielkiej światowej firmie i to te bardziej strzeżone ,z pełnym zaufaniem a tu okazuje się że jest jak zwykle, - jak ja będę grał na pirackich grach jestem be i mnie zgnoją, jak ktoś nie potrafi upilnować moich danych, jest czysty bo ma kupę kasy za którą może wynająć drugie tyle prawników....... wkraczamy w czasy w których nie liczą się, jednostki nawet narody tylko ponadnarodowe korporacje gdzie sprawiedliwość zależy od ilości prawników
po drugie- narazie nie zastrzegam karty
ps.po trzecie - (nie chcę znowu wojny) masta wymądrza się , wystarczy prześledzić jego wypowiedzi ,zamiast jednej konkretnej kilka ogólnikowych ( niekoniecznie w tym temacie )
po czwarte - nie sprawdzałem ortografi, przepraszam urażonych
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Panowie wszyscy macie racje - podsumowując - na szczęscie żyjemy w czasach gdzie tak wielki wyciek danych ( jedna racja ) nadal może nie stanowić wielkiego zagrozenia dla zwykłych obywateli ( druga racja ) popatrzcie na gielde tu system sie pomyli o jedno zero i niema kilku koncernów hhhyyh - to jeszcze sa potężne ostrzeżenia dla nas i dla firm operujących w sieci - dane to dane są wszędzie w powietrzu jest wszystko - tak naprawdę to nie wiadomo co się może stać ale to naprawdę niewiele pożytku z tego będą mieli ( wywiady jedynie beda mogły budować na tym baze danych i szpiegowac ludzi hyhy no i może jacyś bogacze bedą pod obserwacja itd to dotknie tylko wybranych ludzi) i cieszmy się że nie wykradziono bazy danych z np. urzędów skarbowych w polsce yhyhyh bo oni mają wszystko i tu bym się bardziej bał, ale mimo wszystko jest to potężna kradzież która może sie odbić czkawką dla Sony i wielu ludzi mimo wszystko:twisted:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt tak naprawdę z nas nie wie co się z tego urodzi i to również jest przerażające.
Skutki tych wydarzeń możemy odczuwać przez lata.

PS. Nie chcę znowu wojny ale azet jak zwykle bredzi, on daje jedną wypowiedź ale jak zwykle nic z niej nie wynika, mało kto wie o co chodzi no ale sobie napisał i niech ma.

Pozdrawiam,
 

debeef

New member
Bez reklam
Zgadzam się z vasyndromem.

Np taki głupi facebook, wiecie ile naszych danych sprzedaje pod naszą niewiedzę?! Osobiście wcale nie sądzę, aby ktoś chciał obrabowac Polaczków, zwłaszcza, że złoty słabo stoi. Amerykanie mieli pewnie na tych kontach po 500 dolarów, więc tam jest co brać, ale Polacy? Sorry, ale na pewno wśród tych hakerów ich nie ma... Poza tym Sony uspokaja, że dane kart kredytowych zostały zaszyfrowane, więc nic nie powinno wyciec.

Nie ma co siać paniki tylko poczekać do 3 Maja, zmienić sobie hasło na PSN (będzie to obligatoryjne po uruchomieniu PSN) i tyle w temacie.
a takie fajne hasło miałem :(
 

Marszałek

New member
Po co ta panika? Przecież Sony zablokowało cały swój e-interes i złodzieje danych zostali z niczym, bo informacje które ukradli stały się w ułamku sekundy bezwartościowe. Wszystko ruszy od nowa w środę z lepszymi zabezpieczeniami i tyle.

Mega fail zaliczyła grupa Anonymous, która się kompletnie skompromitowała. Wielu z nich pójdzie siedzieć, a Sony od środy znowu zacznie trzepać kasę na PSN.
 
Do góry