Włamanie do Playstation Network!!

nimm2

New member
Stary myślisz, że ktoś się tam włamał żeby poznać Twój adres i Ci pocztówkę z wakacji wysłać?
Zejdź na ziemię.
Pozdrawiam,

pocztowke moze nie ale:
- adres email wart czasami jest wiecej niz jakies kilka zl
- grupa, ktora to zrobila byc moze za cel miala udowodnienie ze jednak mozna
- nie tylko wlamywacze zyskaja na przerwie w PSN (np. X-Box)
- osmieszenie sony
- zmniejszenie sprzedazy sony, obnizenie wartosci marki, akcji etc.
- byc moze chodzi o upadlosc niektorych developerow, ale w ten akurat watek watpie
- byc moze chodzi o cos zupelnie innego... o cos co nawet nam sie nie snilo... to moze byc gruba polityka... na tym swiecie nic mnie juz nie zdziwi... nawet info ze sony zrobilo sobie sepuku... ;)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zgadzam się nimm2.
Może taką akcję wykonali żeby wprowadzić już tylko płatne PSN, żeby mieć pretekst.
Z drugiej strony akcje poszły ostro w dół i raczej na tym tracą no ale w efekcie końcowym kto wie...

Pozdrawiam,
 

pro_fill

New member
Bez reklam
na innym forum ktoś wskazuje powiązanie tego ataku z oskarżeniem przez sony kogoś, kto złamał system.
nie można tego wykluczyć.

edit:
Czy nie wydaje Wam się, że to element akcji środowiska hakerów na wytoczony przez SONY proces przeciw kolesiowi, który złamał PS3 ?
Zdecydowanie tak, Sony przegięło po całości. Nie tylko wysłali wniosek o aresztowanie Geohota, ale też wnioski o wydanie danych wszystkich ludzi którzy odwiedzali blog Geohota, czytali o exploicie grupy fail0verflow itd. Totalny idiotyzm, zapędy do ścigania ludzi czytających treści które nie podobają się jakieś korporacji. Jakaś chora, totalitarna wizja. I to przecież nie pierwszy raz mają takie zapędy, wszyscy jeszcze pamiętamy rootkity szpiegujące użytkowników umieszczane na płytach Sony. Był wtedy wielki skandal który nic Sony nie nauczył. Dobrze, że im teraz dobitnie pokazano jak się kończą takie akcje.
 
Ostatnia edycja:

nimm2

New member
Zgadzam się nimm2.
Może taką akcję wykonali żeby wprowadzić już tylko płatne PSN, żeby mieć pretekst.
Z drugiej strony akcje poszły ostro w dół i raczej na tym tracą no ale w efekcie końcowym kto wie...

Pozdrawiam,

myslisz ze sony przejmuje sie akcjonariuszami? akcje w dol = mozna je taniej kupic... sprawa sie skonczy akcje pojda znowu do gory...
przyklad:
chcesz kupic akcje warte 50 mln $, ale nie chcesz wydac wiecej niz 40 mln... oplacasz grupe hackerow np. 5 mln... wlamanie... system upada... akcje traca na wartosci... wszyscy w obawie przed stratami sprzedaja co dodatkowo obniza ich cene... przy odpowiednio niskim kursie kupujesz akcje wydajac na to pozostale 35 mln... mija pol roku... z wielka oprawa medialna wprowadzone sa nowe zabezpieczenia... interes hula az milo... akcje ida w gore... cena wraca do stanu pierwotnego... i tak oto za akcje warte 50 mln zaplaciles 35 mln + 5 mln kosztow (nazwijmy operacyjnych) ;)

tak jak mowilem...nic nie jest w stanie mnie zdziwic... a swiat wielkich korporacji jest bardziej upolityczniony niz niejeden rzad... przez to brudny i zaklamany...

ale racje mozesz miec z tym platnym PSN, chociaz z drugiej strony takie fundamentalne pytanie - jak bardzo sony odwazyloby sie jeszcze wku@#$ic uzytkownikow?
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
hehe...widzę że zaczyna się i tutaj. To jest spisek (tylko nasz kraj ma tylu profesorów od teorii spiskowych, drugie tyle się habilituje)!

YouTube - The Sony Song - Because the Playstation Network is STILL down.

ps.
w 8sek słychać strzały.
[edit]
to jest dobre:
psstoretopdownloads.jpg
 
Ostatnia edycja:

nimm2

New member

pav3l

New member
Bez reklam
A ja dzisiaj będę wiedział od kumpla, jakie jest stanowisko w tej sprawie jednego z największych u nas Banków (ich departament bezpieczeństwa ma wydać jakiś komunikat w tej sprawie). Jak coś konkretnego, to dam znać. Generalnie, podobno już weryfikują czy "ich" karty nie zachowują się dziwnie - pod tym kątem. (chodzi o zwiększone reklamacje Klientów, nieautoryzowane zakupy, transakcje z różnych dziwnych części świata - np. karta wydana (Issuer) w Polsce, a zakupy w Bangladeszu, potem Demokratycznej Republice Konga :???:, itd.).
 

pa3

New member
Bez reklam
Podobno poszły już pierwsze pozwy pod adresem Sony, teraz nawet wierni fani będą doić ile się da. Ciekawe czy przełoży się to w jakimś stopniu na gry (np. dub PL).

Tworzy się niezły FAIL w tym stuleciu, o którym zapewne będą wspominać nasze dzieci ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Docierają kolejne informacje na temat tego MEGA FAIL'u.

Wszystkie nasze dane W TYM HASŁO (PODOBNO poza danymi kart kredytowych ale kto w to im teraz uwierzy) były przechowywane w postaci NIEZASZYFROWANEJ w zwykłym plaintext'cie - no co za jaja!

Dodatkowo system praktycznie nie był w ogóle zabezpieczony, Sony korzystało ze starych wersji systemów serwerowych, które wiadomo, że miały mnóstwo dziur i nikt nie kwapił się ich zaktualizować.

TRAGEDIA na całej linii Panowie...

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Podobno na undergroundowych forach pojawiły się oferty sprzedaży 2,2 miliona danych odnośnie kart kredytowych oraz pełnych danych osobowych ŁĄCZNIE z kodami CVV2, samo Sony odmówiło ich odkupienia.

Pozdrawiam,
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ja zastanawiam się nad inną rzeczą.

dane zostały wykradzione.
login założę nowy, kartę wyrobię nową.
ale co z tym co już zakupiłem w PSN gdy zechcę sformatować twardy dysk?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Podobno na undergroundowych forach pojawiły się oferty sprzedaży 2,2 miliona danych odnośnie kart kredytowych oraz pełnych danych osobowych ŁĄCZNIE z kodami CVV2, samo Sony odmówiło ich odkupienia.
Pozdrawiam,
Chłopie, jak robisz tu za eksperta, to nie zaczynaj zdania od PODOBNO. I nie dodawaj od razu "undergroundowych", bo qźwa zasiejesz panikę. Mam dostęp do informacji których brzmienie niekoniecznie mogę tu opisywać i śmiem twierdzić - bullshit. Podobno.
Ja bym się obawiał innej rzeczy - peek ją nadmienił - pucharki, znajomi, te sprawy....
Przeczytajcie moje posty!
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Sytuacja wygląda tak: VISA/Mastercard - znają numery swoich kart dodanych do PSN, te karty są kolokwialnie mówiąc "zanotowane". Każdy Bank jako ISSUER - jest poinformowany, że jego karty znalazły się szczęśliwie na liście Schindlera. I teraz - jeśli trafi się reklamacja jako FRAUD - czyli oszustwo - transakcja tzw. nieautoryzowana (dla czytających to po raz pierwszy prośba o przeczytanie moich wcześniejszych postów w tym wątku), to reklamacja będzie odrazu uznana. POWTARZAM: Bank będzie szybko reagował (każdy z Banków ma dane: numer, data transakcji, IP, co zamawiane, LUDZIE, Banki wiedzą jaki rozmiar gaci nosicie i to nie jest żart - bo mają wasze rachunki). Reklamujesz jako fraud i olewasz. Dla tych już totalnie spanikowanych - infolinia i blokowanie karty ( I TO JEST DARMOWE). Ja olewam, nie robię żadnego ruchu.
PS.
Masta_J -
1/ czy ty gdziekolwiek na stronie psn podawałeś numer cvv. Przypomnij sobie to koniecznie,
2/ ja realizując transakcję z PSN - podałem im numer karty, datę ważności, nie było wymogu podawania nic więcej. Konto doładowywałem używając kompa, a numer cvv podawałem na stronce rozliczeniowej - bez użycia serwwera PSN.
Wg mnie - oni nie mają numerów CVV, dlatego ich komunikat był, że są bezpieczne. Dlaczego? Bo numer CVV to jest problem identyfikacyjny issuera karty....
Stąd: Podobno mnie trochę zirytowało, nie czytałem twojego artykułu, jutro to zrobię, ale dla mnie to dziwna sprawa.
Wielu z nas korzysta z paypal, ma zapisane dane karty na paru serwisach (ja mam 6-8 takich, nie pamiętam, ale np. hmv.com). Nigdzie tam nie wymagają podania numeru cvv, podajesz go dopiero w ostatniej fazie płatności - jak jesteś przekierowany na identyfikację karty. Nigdy na serwerze, gdzie kupujesz...
[edit]
jest jeden bank w Polsce, co nie używa CVV. Nazwy nie podam (nie ten z większych), ale i tak jego Klienci jak są świadomi, to sobie poradzą....
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy bezpośredniej płatności kartą w PSS jesteś pytany o kod CVV, przynajmniej ja byłem i go musiałem podać by dokonać płatności.
Dlatego z pewnością te numery gdzieś u tych dziadów w Sony były zapisane i to pewnie otwartym tekstem bo to takie dziady są.

Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
Ale czy wiesz to na pewno? Bo jak robiłem tą płatność za pomocą kompa (nigdy nie używałem do tego czarnuli), czyli logowanie PSN, zakup, dane z karty mieli - i dopiero pytanie o CVV było po przekierowaniu.....na stronkę systemu płatności (zależy od karty).
[edit]
ja wymiatam na tydzień poza dom, kart nie ruszam - pozostają nie zablokowane. Nie dodam nic ciekawego/mało ciekawego do tego wątku, bo jadę do takiego pierdziszewa, że zasięgu nie będzie, ciepłej wody też. Tak, miejscowość w Polsce.
Wracam, 07.05 i dopiero wtedy dopiszę coś ewentualnie - ale tylko jak ktoś zwietrzy spisek, hel, chmure, strzały w 8sekundzie, cokolwiek.
Dodatkowo - masowa wymiana kart na tym forum zarządzona przez admina;)
Jeszcze raz podkreślam - dla tych strachliwych - dzwońcie do Banku - podawajcie powód kradzieży danych z PSN - wymiana powinna być darmowa. Żaden z normalnych Banków nie będzie się narażał na utratę zaufania do karty. Jak jakiś się trafi - jest ich tyle, że chyba czas go zmienić.... peace 4all!
PS.
A teraz sobie wyobraźcie sytuację, że Ja, Masta_j, Pa3, matamann, peek, nie wiem - paru innych kolesi biorących udział w tym wątku, po telefonie do Banku i wyrażeniu oburzenia dot. kradzieży danych na PSN - nie mają zablokowanej karty (za darmo / cokolwiek). Mail do kontaktu online na stronach: www.gazeta.pl, www.tvn.com - i zadyma gotowa (przecież oni generalnie czekaja na takie sytuacje). Teraz pytanie na poważnie - KTÓRY Bank na to pójdzie....żeby jego nazwa była kojarzona z kradzieżą danych osobowych z PSN???????
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po piernika miałem do tego dodatkowo używać kompa?
Wszystko odbywało się na PS3 w PSS.

Jak chcesz zapłacić przez internet za coś nie podając kodu CVV?

Pozdrawiam,
 
Do góry