WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter

bluebob

Member
Witam!

Mam LE32B651 i ten ich adapter WiFi WIS09ABGNX/XEC, ale mam problem z netem. Mam na myśli to, że DLNA działa, ale net przez WiFi już nie. Mam router i Access Point oba Sparklan'a, oba ustawione mają DHCP. Jeśli podłącze tv kablem bezpośrednio pod router to jest oki, ale jak chce mieć neta po WiFi to już nie działa. Czy Access Pointa trzeba jakoś specjalnie konfigurować? Czy też ten ich adapter nie obsługuje nata, a tylko DLNA?

Pozdrawiam
bluebob
 

nocai

New member
bluebob napisał:
Witam!

Mam LE32B651 i ten ich adapter WiFi WIS09ABGNX/XEC, ale mam problem z netem. Mam na myśli to, że DLNA działa, ale net przez WiFi już nie. Mam router i Access Point oba Sparklan'a, oba ustawione mają DHCP. Jeśli podłącze tv kablem bezpośrednio pod router to jest oki, ale jak chce mieć neta po WiFi to już nie działa. Czy Access Pointa trzeba jakoś specjalnie konfigurować? Czy też ten ich adapter nie obsługuje nata, a tylko DLNA?

Pozdrawiam
bluebob

Sprawdź czy nie masz ustawionego w routerze filtrowania Wifi po MAC adresie, jeśli tak to wyłącz, dodaj nowe urządzenie (tv) i włącz ponownie.
 

bluebob

Member
Witam!

W routerze nie mam filtrowania MAC-ów ustawionego, ale w Access Poincie już tak. Jednak dodałem do AP MAC karty WiFi i też nie działa. Nawet jak całkowicie wyłącze filtrowanie MAC-ów to też nie działa. Sprawdzałem jeszcze na drugim AP innej firmy z wyłączonymi wszystkimi zabezpieczeniami i też lipa, tzn. DLNA działa jak ta lala i mogę sobie filmy bezprzewodowo oglądać, a internetu nie ma nadal.

PS. Czy Access Point musi być ustawiony jako Ad-Hoc czy Infrastructure? Bo teraz mam Infrastructure.
 
Ostatnia edycja:

bluebob

Member
Ponieważ nie mogłem edytować swojej poprzedniej wypowiedzi muszę napisać jeden post pod drugim. Sorki.

Poradziłem sobie z tym netem w TV. Problemem był Access Point. Wymieniłem zarówno router i access pointa na urządzenie tzw. 2 w 1. Kupiłem urządzenie Airlive G.Duo i teraz wszystko mi śmiga, aż miło.
 

krzysiob

New member
Witam

Zastanawiałem się na podłączenia mojego kina domowego SAMSUNG HT-BD1255 przez WIFI, ale mówicie, że jesli nie ma się ruterka z bsługą "n" to nie warto. Dlatego mam pytanie: Jakim kabelkiem połączyć ruterek z kinem "skrosowanym" czy nie:?:
Pozdrawiam
 

midicat

New member
Witam

Zastanawiałem się na podłączenia mojego kina domowego SAMSUNG HT-BD1255 przez WIFI, ale mówicie, że jesli nie ma się ruterka z bsługą "n" to nie warto. Dlatego mam pytanie: Jakim kabelkiem połączyć ruterek z kinem "skrosowanym" czy nie:?:
Pozdrawiam

"Skrosowanego" kabelka używa się tylko przy łączeniu ze sobą dwóch urządzeń końcowych, np. dwóch komputerów, albo komputera i telewizora. Przy podłączaniu urządzeń do routera/switcha/huba używa się standardowego kabla.
 
Do góry