Wieża do stworzenia multimedialnego centrum rozrywki

grisza1010

New member
Wieża lub amplituner + 2 głośniki jako centrum multimedialne

Witam serdecznie,

niedługo przeprowadzam się na swoje i zastanawiam się nad zakupem jakiegoś nienachalnego sprzętu do odtwarzania muzyki (CD jak i MP3).

No właśnie i pojawia się problem, bo różnego rodzaju wież i mini wież jest multum a ja ostatnio tym interesowałem się jakieś 15 lat temu.

Może przedstawię jak chciałbym aby to wyglądało:

Interesuje mnie sprzęt dwukolumnowy, bez subwoofera. Cena jaką chce przeznaczyć na sprzęt to 1200-1800 zł. Jeżeli chodzi o kolumny to nie mogą to być jakieś wieże na 1,50 cm, tylko zwykłe kolumienki które będę mógł postawić na szafce w salonie.

Sprzęt jaki będę miał na stanie który z miłą chęcią bym podłączył pod taki sprzęt to: laptop, konsole (xbox360 i PS3) oraz telewizor LCD. Czy jest taki sprzęt który to wszystko obsłuży?

Patrzę na takie firmy jak Yamaha, Onkyo, Denon, JVC i widzę, że niektóre modele mają odtwarzacz DVD, który mogę podłączyć pod TV. I pojawia się pytanie, czy jest sens w takie coś pakować kasę? Mam telewizor Toshiba 32R3500PG, a pod niego podłączony Xbox360 i Playstation 3. Czyli odtwarzacz DVD oraz BD mam, także czy jest sens kupować sprzęt audio z odtwarzaczem DVD?

Chciałbym skonstruować takie połączenie: Telewizor jako centrum- do telewizora Xbox360 oraz PS3 i wieża.

Pojawia się też pytanie, w jaki sposób podłącze wieżę z telewizorem? Componentem?

Jak widać, znaków zapytania troche jest.

Może przedstawię swoje typy (czywiście inne też są mile widziane byleby nie przekroczyć kwoty 1700-1800 zł):

Yamaha PianoCraft E330
Yamaha PianoCraft E810
Yamaha PianoCraft E730
JVC EX-AK1
Denon D-M38


Dzięki za pomoc Panowie!

PS. Jeszcze wynikła taka opcja: kupić amplituner + głośniki np:

Yamaha RX-497 z głośnikami :Dali Concept 2.

Co o tym sądzicie? Grunt to radio, na odtwarzaczu DVD mi nie zależy. Jedynie by to wszystko ze sobą połączyć.
 
Ostatnia edycja:

Gohan111

Member
Tak jak mówisz lepiej zastanów się nad osobnym amplitunerem/wzmacniaczem + 2 średniej wielkości monitorki . Zyskujesz uniwersalność i możliwość rozbudowy systemu do 5.1 w przyszłości . Połączysz sobie cały sprzęt (konsole , tv itd.) przez HDMI i nie będzie kombinowania z kablami . Myślę że zmieścisz się bez problemu w tej kwocie co podałeś ;P
 

grisza1010

New member
Ok to w takim razie mam takie dwa amplitunery:

Amplituner Onkyo TX-SR308 - porównanie cen w sklepach internetowych
Amplituner YAMAHA RX-497 - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje

Dwa pytania: Czy te dwa ampli są dobre? Czy warto kupić ten z HDMI(onkyo) czy raczej się w to nie bawić i kupić Yamaha? Może mamie jakieś inne propozycje co do amplitunerów?

Jakie głośniki do tych ampli będą pasowały? Warunek: muszą to być małe głośniki które będą mógł postawić obok amplitunera (monitory) i nie zawalą mi całej szafki.

dzięki za porady.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy Ci na DVD, a tak jak pisałeś chcesz mieć dobrą jakość jeżeli chodzi o muzykę, interesuje Cię system "dwukolumnowy", to nie ma lepszego rozwiązania niż wzmacniacz/ amplituner stereo(jeżeli chcesz mieć od razu tuner radiowy). Z tych co wymieniłeś wybrałbym amplituner stereo Yamaha.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Wiadomo, że wzmacniacz zagra lepiej i to jest bezsprzeczne, ale np Onkyo 508, Yamaha 467, czy Denon 1611 nie zaoferują "praktycznie takiej samej jakości", chociaż to zależy jak rozumieć praktycznie taką samą jakość:p Chyba, że bierzemy ampli sprzed 2, 3 lat i w podobnej cenie wtedy beda wyższe modele, które mogą w miarę dorównać nowemu amplitunerowi stereo w cenie około 1200.
 

pkomp

New member
a i owszem z racji że i 10 lat temu inaczej się nastawiano na jakość.....ba a 20 late temu jak miałes 20 wat to miałes 20 wat jak teraz 50....
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No i tutaj też się zgodzę, bo starszy sprzęt grał o wiele lepiej, bo wtedy nie było mp3 i ludzie sobie nie kaleczyli uszu beznadziejną jakością, dlatego też tworzyli lepszy sprzęt, żeby jak najmniej tracić z tej prawdziwej jakości audio, a teraz w erze mp3, gdzie większość szuka jeszcze jak największej kompresji, to ta jakość ma mniejsze znaczenie, bo i tak jakość tego typu utworów wiemy jaka jest i tak jak napisałeś każdy szuka Watt-ów, stąd też marketing się wkrada. Ale zostawmy te dywagacje, bo nie to jest tematem pytania :p Tak więc kolego Grisza jeżeli nie zależy Ci na tym, żeby to była nowość, to możesz kupić starszy amplituner kina domowego i będziesz miał fajne efekty w kinie,grach przy zarówno fajnej jakości stereo, tylko zawsze pozostaje pytanie czy nie kupić też starszego amplitunera stereo i wtedy znowu dylemat bo stereo zagra lepiej w muzyce. Musisz sobie też odpowiedzieć na pytanie, w którym momencie dla Ciebie jest super jakość muzyki a gdzie wyrzucenie kasy, bo może się okazać, że ampli za 800 zł zagra Ci super i droższy w Twoim mniemaniu będzie bezsensowną inwestycją, albo dojdziesz do wniosku, że wzmacniacz stereo za 2000 będzie dla Ciebie za cienki (oczywiście skrajne porównanie), oraz kolejne pytanie, czy chcesz mieć troszkę lepszy efekt przy konsolach, które masz i filmach, czy jednak audio jest dominującym elementem i wtedy kupisz sobie albo wzmacniacz stereo + tuner radiowy, albo amplituner stereo.
 
Do góry