Wieszak do 58B850

adam_red

New member
Witam. Jaki wieszak polecacie do Samsunga PS58B850? Oczywiście zależy mi, aby jak najmniej odstawał od ściany. Jakie propozycje? Na czym powiesiliście Wasze plazmy 58B850? Proszę o szybką odpowiedź.

PS Zaznaczam, że dzwoniłem już na infolinie Samsunga. Wieszak do LED nie jest polecany do tego modelu plazmy, niestety Pan nie powiedział czemu (podobno tylko do 55''). Najlepsze było to, że po kilku minutach rozmowy powiedział: "Wie Pan co najlepiej to niech Pan ten telewizor postawi" :) Komedia!
 

adam_red

New member
Dzięki za propozycję, ale zdecydowanie poszukuję czegoś cieńszego, właściwie ultra cienkiego. Ten wieszak z regulacją przy swoich 7 cm jest raczej grubawy ;).
 

daruddg

New member
Polecam, albo i nie

Jest oryginalny wieszak samsunga, mam taki do modeli Led i serii 850, cena 600 zł, 150 Euro. Bez podkladek bedzie moze z 1-2cm od ściany, z podkladkami 1cm wiecej, jakbys mial kabel Euro do podłączenia, chociaż jest tam taka przedłużka zamiennik w TV i złącze SCART jest poniżej TV.Jedyna wada to musisz go dobrze ustawić na lince, bardzo prosty i szybki montarz. Wracając do ustawienia poziomu TV na lince, trzeba ustawic bdb bo jak odchylasz TV to góra może sie przekręcać lekko co spowoduje zarysowania na tylnej obudowe TV, mi tak zrobiło, bo mam chropowata ściane i nie moge teraz wymienić swojego bzyczącego 50b850. Ale ogólnie wieszak bardzo polecam, najlepszy do tego TV.
 

wladek_wypadek

New member
daruddg napisał:
Jest oryginalny wieszak samsunga, mam taki do modeli Led i serii 850, cena 600 zł, 150 Euro. Bez podkladek bedzie moze z 1-2cm od ściany, z podkladkami 1cm wiecej, jakbys mial kabel Euro do podłączenia, chociaż jest tam taka przedłużka zamiennik w TV i złącze SCART jest poniżej TV.Jedyna wada to musisz go dobrze ustawić na lince, bardzo prosty i szybki montarz. Wracając do ustawienia poziomu TV na lince, trzeba ustawic bdb bo jak odchylasz TV to góra może sie przekręcać lekko co spowoduje zarysowania na tylnej obudowe TV, mi tak zrobiło, bo mam chropowata ściane i nie moge teraz wymienić swojego bzyczącego 50b850. Ale ogólnie wieszak bardzo polecam, najlepszy do tego TV.

Jak wyczytałem wcześniej masz Tele 50B850, mam zapytanie, czy wieszak ten może być zastosowany do wersji 58 calowej tegoj modelu plazmy.
Gdzieś mi się o uszy odbiło, że sięga tylko do "50"
 

11mpp

New member
To dobre pytanie, piszą, że do 55'', ale nie uważam, żeby 58'' robiło jakąkolwiek różnicę. Ten wieszak wytrzyma wielokrotnie większy ciężar. Pytanie tylko czy rozstaw gwintów w obudowie jest taki sam jak w 50''? Chyba nie ma alternatywy, prócz samoróbek podobno dostępnych na allegro. Ja bym zaryzykował.
 

adam_red

New member
Właśnie tutaj jest problem. Wieszak polecany do Samsunga LED 55" nie jest polecany do Samsunga 58B850. Oczywiście zawiesić można (technicznie jest to możłiwe - wszystko pasuje). Pytanie jest tylko czy to nie spadnie? Wydaje się, że w przypadku tego typu wieszaka najbardziej istotna jest waga, a jest dosyć znacząca różnica między 58B850 a UE55B7000. 58B850 waży 36,9 kg a UE55B7000 22,2 kg. Niestety gdyby cos się stało i TV spadł firma Samsung na pewno nie weżmie odpowiedzialności. Nadal czekam na jakieś propozycje odnośnie wieszaka. Pozdrawiam
 

daruddg

New member
Szybko i na temat, jezeli rozstaw otworoj jeststandardowy i taki sam jak w 50 calowej plaźmie, a powinien być taki sam, a raczej napewno jesttaki sam to można swobodnie wieszać na tym wieszaku.

Bezpieczna praca tego wieszaka do 50kg, przełamanie bariery bezpieczeństwa 200kg, z tym ze adnotacja na pudelku "PDP 850 series 50" only" i w razie awarii to lipa bo gwarancji nie uznają, chyba ten TV jest duzo droższy w produkcji i nie chca ryzykować wymiany na nowy :), fajnie sie zabezpieczają, ale w sumie kazdy wieszaj moze strzelić, a jak 58" nie wazy wiecej niz 50 kg to nie obawialbym sie dość solidnie wykonany, wytrzymala linka, o wiele bardziej mnie przekonuje niz inne weszaki na allegro, dlatego wybralem wlasnie ten, tyle ze mam 50, i jak sie zwali to musza mi TV oddać, mowie oczywiscie o elementach nie mocowaniu, bo jak źle zamocujesz do sciany to kazdy wieszak nawali. Montaż bardzo szybki, o ile nie sciagniesz pierscienia, ja sciagłem i nie mogłem wlozyc, godzine sie meczylem, na reklamie pokazany jest gumowy a w
Europie chyba jest metalowy, bo ja taki mialem, oczywscie nie ma potrzeby go ściągać, ale ja mądry zobaczylem w instrukcji ze jest ściagany i głupi z ciekawości ściągnąłem :).

Sory mialo byc krótko :). Do 50 kilo spokojnie mozesz wieszać.
 

11mpp

New member
Konstrukcyjnie też wierzę w linkę, w takiej odległości od ściany nie występuje wyrywanie kołków ze ściany. Poza tym na wieszaku rzeczywiście jest napisane max. 200kg.
 

adam_red

New member
Znalazłem. Niedawno pojawił się dedykowany do cieńkich plazm i Tv wieszak firmy NECKO. Model NECKO 112 Dla TV od 43'' do 63'' do 55 kg. Wygląda fajnie. Do TV przykręca się dwa kółka i wsuwa się całość z boku w przykręconą do sciany prowadnicę. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Grubość 12 mm. Co do Samsunga to mimo wszystko się boję wieszać. Wyrażnie jest napisane, że do 50''.
 

wladek_wypadek

New member
adam_red napisał:
Właśnie tutaj jest problem. Wieszak polecany do Samsunga LED 55" nie jest polecany do Samsunga 58B850. Oczywiście zawiesić można (technicznie jest to możłiwe - wszystko pasuje). Pytanie jest tylko czy to nie spadnie? Wydaje się, że w przypadku tego typu wieszaka najbardziej istotna jest waga, a jest dosyć znacząca różnica między 58B850 a UE55B7000. 58B850 waży 36,9 kg a UE55B7000 22,2 kg. Niestety gdyby cos się stało i TV spadł firma Samsung na pewno nie weżmie odpowiedzialności. Nadal czekam na jakieś propozycje odnośnie wieszaka. Pozdrawiam

Dzisiaj otrzymałem w/w wieszak Samsunga i okazuje,że jest pewna nieścisłość:
w instrukcji pisze do PDP-50" a na samym krążku (uchwycie do ściany)po zdjęciu aluminiowej osłonki 50"-58" cytat : CAUTION - This product intendent for use only with Samsung LED TV (32"-55") and PDP TV (50"-58")
Widocznie jest to nowsza seria tych wieszaków, bo na poprzedniej na tym krążku widniał napis do PDP-50"( widziałem film z jego montażem na You tube) .Być może instrukcję pozostawili tą samą.
Ciężar jaki można na nim zawiesić do 50Kg, czyli powinien swobodnie poradzić sobie z plazmą PS58B850.
Podoba mi się ten wieszak i zawieszę na nim w/w plazmę.
 

wladek_wypadek

New member
wladek_wypadek napisał:
Dzisiaj otrzymałem w/w wieszak Samsunga i okazuje,że jest pewna nieścisłość:
w instrukcji pisze do PDP-50" a na samym krążku (uchwycie do ściany)po zdjęciu aluminiowej osłonki 50"-58" cytat : CAUTION - This product intendent for use only with Samsung LED TV (32"-55") and PDP TV (50"-58")
Widocznie jest to nowsza seria tych wieszaków, bo na poprzedniej na tym krążku widniał napis do PDP-50"( widziałem film z jego montażem na You tube) .Być może instrukcję pozostawili tą samą.
Ciężar jaki można na nim zawiesić do 50Kg, czyli powinien swobodnie poradzić sobie z plazmą PS58B850.
Podoba mi się ten wieszak i zawieszę na nim w/w plazmę.

Niestety wieszak ten nie jest kompatybilny z tym TELE ma standard zamocowania VESA 600X400 a ten wieszak obsługuje VESA 400x400 i jest po prostu za krótki (linka z zamocowaniami do telewizora ma długość 40 cm a powinna mieć 60 cm.
Być może Samsung wypuści te wieszaki w standarcie 600x400 ale ten model o ,którym mowa nie nadaje się do tego tele.
 

ryki67

New member
adam_red napisał:
Znalazłem. Niedawno pojawił się dedykowany do cieńkich plazm i Tv wieszak firmy NECKO. Model NECKO 112 Dla TV od 43'' do 63'' do 55 kg. Wygląda fajnie. Do TV przykręca się dwa kółka i wsuwa się całość z boku w przykręconą do sciany prowadnicę. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Grubość 12 mm. Co do Samsunga to mimo wszystko się boję wieszać. Wyrażnie jest napisane, że do 50''.

Kolego możesz podać jakiś link do tego wieszaka NECKO 112
nigdzie nie mogę go Znaleźć

pozdrawiam
 

adam_red

New member
NA stronie producenta ww.necko.eu nie ma jeszcze tej serii wieszaków. Trochę informacji można znaleźć na stronach sklepów internetowych. Osobiście zadzwoniłem do firmy Necko i wypytałem o wszystko.
 
Do góry