Wieszak dla TH 42PY70P

bolek77

New member
Witam,

Kupiłem TH42PY70P a teraz poszukuję jakiegoś wieszka na ścianę dla tego tv , mak ktoś jakieś doświadczenie w temecie doboru wieszka.
Zależy mi aby miał regulację.

Będę wdzieczny za pomoc

Jędrek
 

mirecore

New member
ja też mam 42PV70, i z tego co mi powiedzieli w sklepie musi być oryginalny wieszak Pnasonica za około 1200zł, ponieważ TV ma nie standardowe rozmieszczenie otworów mocujących. Ale coś mi sie wierzyć nie chce, żeby nie było jakiegoś uniwerslanego zamiennika... nawet jak jest to pewnie też drogi...

jak bym miał wydać 1200 na wieszak to wolałbym to dołożyć do lepszego TV, dlatego kupiłem see szafkie w ikjeji za 200zł - taki los sknery
 
Ostatnia edycja:

bolek77

New member
Wieszak TH42PY70P

Eeeee to nie może być taki fatall error. W skelach sa wieszaki "uniwersalne" za ok 350 PLN. Jak mam kupic wieszak za 1000 PLN to ja dziękuję....Może ktoś nam jeszcze pomoże......help . dziś maja mi dostarczyc tv wiec sprawa staje sie pilna.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprawa stanie się pilna jak sprawdzisz faktyczny rozstaw otworów, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i jakie uchwyty brać pod uwagę.

Ja mam taki i jestem bardzo zadowolony:
http://www.falkomarket.pl/sklep,231,,,03,,pl-pln,303410,0.html

303410.jpg


Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
no wiadomo że bez miarki nie kupie, ale te uniwerslane maja płynny rozstaw 50x70cm czyli juz na oko (wielu zmarło) widać że pasi i przedział cenowy to około 400zł
 

scOOtt

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
ja też mam 42PV70, i z tego co mi powiedzieli w sklepie musi być oryginalny wieszak Pnasonica za około 1200zł, ponieważ TV ma nie standardowe rozmieszczenie otworów mocujących.

Totalna bzdura.
Kupujesz zwykly wieszak pod plazme na przyklad taki:
http://www.torres.pl/akcesoria-barkan-p-8260.html

Wieszak musi miec tak jak ten powyzszy regulacje rozstawu w pionie i poziomie.

I nie ma bata ze TV ma jakis "niestandardowy" rozstaw. Dopasowujesz uchwyt do takiego rozmieszczenia otworow jakie ma TV. Oczywiscie producent wieszaka podaje, ze nadaje sie on np do plazm od 32" do 50".

Ktos kto Ci powiedzial, ze trzeba miec oryginalny wieszak jest albo skonczonym glupkiem albo po prostu chcial Ci wcisnac org. wieszak i na nim dosc znacznie zarobic.
 

bolek77

New member
wieszaczek

moge kupić podobny do tego z allegro w moim miescie za 400 pln, sadze se te uniwersalne wieszaki maja dosc duza regulację w pionie i poziomie
( możliwy rozstaw srub) wiec prawie kazdy tv sie nadaje. Wieszak za 1000 pln to kosmos, tv za 4730pln.
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Ludzie :) Po co chcecie wydac 300-400 zl na wieszak.

Wezcie sobie wieszak Barkan NO41 za 260 zl. Ma regulacje w pionie do max 45.5 cm a w poziomie max do 81 cm.

Dostajecie dozywotnia gwarancje producenta.

Wieszak ma opcje nie pozwalajaca telewizorkowi spasc poprzez zastosowane w nim specjalne blokady.

Polecam!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No właśnie dając im link do mojego uchwytu za 399 zł chciałem im uzmysłowić, że można spokojnie kupić taniej zwykły uchwyt nie obrotowy.

Co więcej można kupić również taniej niż Ty proponujesz bez uszczerbku na jakości.

Pozdrawiam,
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Naturalnie. Barkan tez ma opcje regulacji TV w pionie o kat 15 stopni. W torres.pl kosztuje 260 natomiast u mnie w RTVmixAGD - 400 zl
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sądzę, że każdy jeden z tych by się nadał.
Wybierałbym spośród tych, które mają możliwość największej regulacji.

Odpuściłbym sobie kłódkę i regulację 5 stopni :)

Pozdrawiam,
 

Driver1

New member
Witam wszystkich,

Czyli reasumujac nie ma sensu wydawac 400 czy wiecej zlotowek na wieszak(kawalek blachy)?

Czekam na Sharpa 46XL2E - zamowiony i zastanawiam sie czy bez obaw mozna zawiesic ten LCD na takim wieszaku:http://www.dipol.com.pl/uchwyt_tv_lcd-plazma_30-50_cali_scienny_pochylny_dp101m_E9602.htm

Wkoncu to troche kasy bedzie wisiec na 4 śrubkach - az strach.

Prosze o opinie na temat powyzszego wieszaka.

Pozdrawiam wszystkich i zycze milego ogladania TV.

Kamil
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Cóż kawałe blachy to nie zawsze tylko kawalek blachy ;)
Hm zawsze ponoć można sobie dowiercić jeszcze ze dwa otworki i powiesieć na 6 śróbach, w tym np rozwiercić otwór (jak się da) i powiesić na większych śrubach - znajomy tak zrobił, ja już myślę co zrobić by mi uwisiał na 10 cm grubości ściance, wydaje się, że zwiększę ilość otworów i średnicę śrub ;)
 

Driver1

New member
Akurat chodilo mi o 4 srubki laczace uchwyt z lcd a nie uchwyt ze sciana. Uchwyt do sciany to przymocuje na 8 srub 12mm. Najbardziej chodzi o jakosc uchwytow i srub mocujacych 2 ramiona uchwytu z LCD.
 
Do góry