Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

bogdan_kr

Member
Bez reklam
zoltan pięknie Ci to wszystko opisał i powinno to działać właśnie w taki sposób. Powrót do pozycji bieżącej (live jak napisałeś) i naciśnięcie "R" powinno spowodować nagranie danej pozycji programowej wraz z wcześniejszym buforem.
Jeśli teoretyzujesz to sprawdź organoleptycznie ;) Jeśli Twój n-box recorder nie działa w ten sposób to coś jest nie tak. Możesz spróbować go zrestartować względnie zresetować.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

jakrysz

New member
Właśnie nie teoretyzuje tylko opisuję konkretne działanie nboxa. Z tego wniosek. że skoro nbox nie zachowuje się tak jak to opisali moi poprzednicy to jest po prostu z nim coś nie tak. Jako żywo nie chce nagrać programu od początku tylko od bieżącego miejsca i jako taki nadaje się na spotkanie z serwisem. Dzieki za porady.
 

Pizzojad

New member
@jakrysz
Jedna uwaga, jeśli oglądasz jakiąś audycję z opóźnieniem albo w trakcie oglądania cofniesz się na jaj początek a potem wrócisz do odtwarzania "live" żeby nagrać tą audycję to nagra ci ją razem z częścią która jest w godzinnym buforze timeshift. Jest jednak jeden haczyk - jeśli po powrocie do "live" twój program już się skończył (wg danych EPG) to wtedy naciśnięcie REC spowoduje nagranie od początku tego programu który jest aktualnie nadawany (wg EPG)
 

yogibabo

New member
jakość kanałów nsport

Witam,
mam pytanie odnośnie jakości meczów na nsport. Na kanale 60 w HD jest ok ale na pozostałych 3 kanałach (57,58,59) jest prawie tak samo fatalnie jak na sport klubach. Murawa mi pulsuje - raz jest ostra raz mleko, wszystko takie rozmazane. Nie da się oglądać, zwłaszcza że mam matryce full hd ustawioną na duzy kontrast i ostrość na 100%. Czy wy też macie tak kiepską jakość, czy może mój nbox jest trefny ?
 

darekk75

New member
myslę że wszędzie jest podobnie, dzis to specjalnie sprawdzałem i jakość na tych trzech pozostałych kanałach NSport w tej kolejce LM była nie najlepsza. Tydzień temu było zdecydowanie lepiej.
POZDRO.
 

grodek75

New member
royalmichael napisał:
Coś się zaczyna dziać
:)

No dobra, to jako "fachowiec" (radzący by N-Boxa połączyć z amplitunerem kablami chinch :rolleyes: i w ten sposób uzyskać dobrą jakość dźwięku :eek: ) napisz co to oznacza dla abonentów N?
Bo mam niejasne wrażenie, że piszesz aby pisać.
 

arsenal

Moderator
VIP
Uruchamiają w przyszłym tygodniu nowy transponder więc jakość kanałów HD powinna się poprawić. TVN HD przejdzie z 720p na 1080i, znikną problemy z odbiorem na małych antenach i zwiększy bitrate.
 

royalmichael

New member
Nowy-stary transponder heh, po prostu część analogową wyłączyli.
Ale ciemno to widze, jak ma być 6-7 kanałów HD na jednym TP a jeszcze planują na wiosne włączyć kolejne 2 kanały HD
oby dokupili więcej bo będzie bitrate 4Mb
 

sklonowany

New member
arsenal napisał:
Uruchamiają w przyszłym tygodniu nowy transponder więc jakość kanałów HD powinna się poprawić. TVN HD przejdzie z 720p na 1080i, znikną problemy z odbiorem na małych antenach i zwiększy bitrate.

Rozumiem, że to nieodwołalna informacja? Jeśli jakość rzeczywiście aż tak podskoczy to już na prawdę będzie klasa.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dokładnie to największe zmiany będą w nocy z 17 na 18 grudnia więc mogą się pojawić problemy z zaplanowanymi na godziny nocne nagraniami w Recorderach.
 

Saracen

New member
Mam małe pytanko. Mam TV Pioneer 4270XA i nboxa. Jak ustawić najlepiej format ekranu w nboxie i TV. JA ustawiłem 16:9 w nboxie i "standardowy pełny" na TV. Jest jakieś lepsze rozwiązanie?
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja mam takie pytanie. Jak przełączam kanały na n-ce to niektóre przełączają się szybciej a np na jak przełączam na discovery to najpierw jest dźwięk a obraz pojawia się z większym opóźnieniem niż ma to miejsce w przypadku innych kanałów czasem nawet po zniknięciu paska info. Od czego do zależy.
 

machtomi

New member
pierwsze dni

Witam,
Od wczoraj mam pelen zestaw Tv n.
Posiadam n-boxa, podlaczony po HDMI, do SONY 40V4000
Ustawinie anteny zajelo mi 20 min, (antena CORAB 900 - 90 cm) a konwerter GI-202 Twin Platinum X.
Poczatkowo nie moglem uzyskac jakosci sygnalu,ciagle bylo 0,
stwierdzilem ze podlacze dekoder CP, i sygnal na nim ustawilem po 5 min, nastepnie dostroilem ustawienia na n-boxe, i uzyskalem jakosc na poziomie 90 %.
Z aktywacja byly juz powazniejsze problemy, skonczylo sie na wizycie w serwisie i mili panowie dokonali aktywacji.
N-ke zamawialem telefonicznie 4.12.2008 przesylke otrzymalem 17.12.2008.
Wczoraj listowni przyszedl mi kupon na wymiane dekodera,
Mam pytanie czy moge udac sie do salonu aby wymienic dekoder??
Na kuponi nie widze zadnej informacji kiedy to nalezy zrobic ( przy zamawianiu byla mowa ze po 3 miesiacach--ale moze juz moge to zrobic?)


Co do kanalow....
Wszystkie dzialaja bezproblemowo, obraz oczywiscie az milo,,,,,
jezeli chodzi o HD,,,, to napewno
DISCOVERY HD - pikenie wyglada,
FILM BOX HD, TVP HD i HBO Hd -- bardzo dobry obraz
najbardziej mnie zdziwila jakos TVN HD,,, najgorsze z wszystkich
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Przygotuj się, że jeszcze nie raz możesz się zdziwić ;) Ale ogólnie jakość jest w porządku, na takiej jak Twoja antenie nie powinieneś mieć problemów ze zrywaniem obrazu w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych. No chyba, że będzie lało jak z cebra ;-)

Pozdrowienia!
 
Do góry