Wharfedale Obsidian 600

mare37

Banned
Laki a najlepszy odsłuch jest z telefonu komorkowego na sluchawkach. Jak puszcze S5 to wymiata haha
A wracajac do kolumn zrezygnowalem z jamo 628. Drogo i maja zle opinie. Do tego taki klocek 25kg nie jest mi potrzebny. Zakupilem Taga 606 w wersji SE za 1150zl. Sprzet nie jest na wieki nie ma co inwestowac grubej kasy. Osobiscie wiecej slucham w samochodzie na 6 glosnikach. Pozdrawiam
 

laki2000

Member
Siemka. A gdzie kupiłeś te Tagi SE. To tylko fronty czy 5.0. Słuchałeś ich już? Jakie wrażenia. Jaki bas?
Mój poczciwy technics ma bardzo mocny bas (w witrynach kieliszki podskakują). Tylni bassreflex może dlatego.
Co zauważyłem wczoraj MM. Wszystkie kolumny, które słuchałem z cieniutkim basem (nawet klipsch f10) miały bassreflex z przodu, o wiele lepiej wypadł (basowo) kolumny z tylnym bassreflexem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najpierw to należy wziąć pod uwagę akustykę i metraż, bo jak słuchaleś Klipsch F10 na 60mkw, to się nie dziwię że Ci malo basu było. Akurat Klipsch słyną z dość obfitego basu, ale należy dobrac odpowiednią wielkośc kolumn do danego pomieszczenia.
 

laki2000

Member
Na pewno masz rację. W markecie to bardzo duża powierzchnia. Ja mam pokój 20 m2. A co powiecie o Quadral Quintas 5000, Wharfedale Crystal, Magnat Supreme 800
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na 20mkw juz mozna by było wstawiać QQ 6000, to niezłe kolumny w swojej cenie. Pozostałych 2 niestety nie słuchałem. Radzę posluchać zestawów w dobrym salonie i podobnym gabarytowo pomieszczeniu, bo słuchając w takich sklepach jak MM można skreślić sporo fajnego sprzetu ze względu na akustykę.
 

laki2000

Member
Z tymi odsłuchami to jest problem. Po pierwsze późno wracam z pracy ( po 18 ) soboty też pracuję, a na dodatek nie bardzo orientuje się gdzie takie studia się znajdują. Dopiero zacząłem się przymierzać do zakupu. Moźe jakieś studia polecicie w mojej okolicy (Chorzów)
 

laki2000

Member
Jeszcze takie pytanko Panowie. Czy brak możliwości odsunięcia kolumny od ściany (max odsunięcie to 15 cm w zależności od głębokości kolumny) całkowicie dyskwalifikuje kolumny z tylnym bassreflexem.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Nie, bo to zależy też od pomieszczenia, z czego są wykonane ściany...

Trzeba też brać pod uwagę, że takie dosunięcie jest zgodne z projektem.
 

mare37

Banned
Laki w redconie mają w tej cenie. Kupilem u nich na allegro. Pytałem w dwich sklepach zajmujacych sie sprzetem to powiedzieli, ze jesli juz tansza tage to model Special Edition, bo srodki ma z platinum czy corala.
 

laki2000

Member
Muszę jeszcze raz je odsłuchać. Mam takie pytanie. Czy lepiej kupić kolumny model wyższy czy model niższy ale z subwooferem ( np. Taga 806 czy Taga 606 z subem)
 
Do góry