WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

jacur

New member
Trochę odświeżam posta, może komuś coś przyjdzie do głowy jak podam nowy szczegół: film z napisami z pendriva podłączonego do playerka odtwarza się ok, natomiast z dysku sieciowego po lanie już nie odtwarza napisów, pokazuje "napisów brak", a jest to identyczny folder z filmem
Co to jest, kurde, myślałem że odtwarzacz szlag trafił, ale skoro idzie z pendriva?
Zmiana softu na oficjalny najnowszy też nic nie wniosła wciąż ten sam problem, czemu przez sieć nie daje napisów, firewall blokuje??? :x
 

dolby10

New member
Witam, mam wd tv live i podpiety pod niego dysk wd essential 3.5`, wszystko dziala ok oprocz odczytu m2ts. mam sporo filmow blu ray 1:1 , w katalogu jest po kilkadziesiat do kilkustet plikow m2ts o roznej wilekosci, problem w tym ze odtwarzacz czyta je tylko w preview mode czyli jak zaznacze pierszy plik ktory wazy zaedwie pare mb film sie wyswietla, jak dam full screen to albo wyswietla po pare sekund z poczatku filmu albo wogole czarny ekran i to niewazne czy zaznaczony plik ma 3 mb czy 26gb, moze ktos wie jak ten problem usunac. ten sam problem byl przy firmware 1.05 i teraz przy nowym 1.06.15.moze ktos wie o co chodzi w tym , dzieki z gory za pomoc.
 

pawsonn

New member
@ dolby : kliknij na plik nazywa się "STREAM" na ekranie [ klikając play lub enter ] i leci film.

@ jacur : hm... a napisy w jakim formacie ? A nazwa pliku tekstowego jest taka sama jak pliku filmowego ? rozumiem że wiesz jak wywołać w ogóle "napisy" - bo może ich nie włączasz z menu...

@ jgx : tak ,choć już lan odpiąłem , lan nazywam dostęp po ethernecie do nas - czyli film bd [ plik np 30gb] na dysku nas [ wd booklive ] leci ethernetem do routera a od niego leci do wd [ ethernetem ] i do tv [ hdmi ]. grało i furczało. A że mam już duzy dysk na usb to odpiąłem nas i obecnie nie korzystam. Kurcze - nie miałem żadnych problemów.... Może wróć do ustawień fabrycznych [ reset przy porcie usb , szybkie wciśnięcie bo dłuższe przytrzymanie zmienia pal na ntsc i odwrotnie , szybkie zaś resetuje ]...pisz...poszukamy przyczyny dalej.....



pawson
 

cyfrek

New member
Witam, czy na playerku WDTVHD Live można włączyć rtorrenta w sofcie który nie odpala się przez USB tylko znajduję się wewnątrz playera. A jeśli tak to czy ktoś ma może instrukcję jak. Bo jak wejdę w ustawienia playera to niby mam opcję rtorrenta ale jak ją włączę to i tak nie startuje i ni pojawia się jego ikonka.
 

jacur

New member
@ jacur : hm... a napisy w jakim formacie ? A nazwa pliku tekstowego jest taka sama jak pliku filmowego ? rozumiem że wiesz jak wywołać w ogóle "napisy" - bo może ich nie włączasz z menu...




pawson



Wszystko wiem jak wywołać, włączam - pokazuje "napisów brak"
Napisy oczywiście "srt", nazwa taka sama, pisałem już, że z pendriva napisy działają, tylko przez sieć nie:niewiem:, więc to jest śmieszne, a kiedyś działały przez sieć i jest to niezależne od softu, bo go zmieniłem i problem ten sam
 

webes

Member
Wszystko wiem jak wywołać, włączam - pokazuje "napisów brak"
Napisy oczywiście "srt", nazwa taka sama, pisałem już, że z pendriva napisy działają, tylko przez sieć nie:niewiem:, więc to jest śmieszne, a kiedyś działały przez sieć i jest to niezależne od softu, bo go zmieniłem i problem ten sam

jeśli film odtwarzasz przez "serwery mediów" w WD to napisów mieć nie będziesz
aby je mięć film odtwarzasz przez "udziały sieciowe" w WD-ku
 

jacur

New member
jeśli film odtwarzasz przez "serwery mediów" w WD to napisów mieć nie będziesz
aby je mięć film odtwarzasz przez "udziały sieciowe" w WD-ku

:eek: I tu mnie bracie bardzo zaskoczyłeś!!! Może to jest prosty powód?! zaraz sprawdzę!
Pamiętam, że kiedyś odtwarzałem także przez "udziały sieciowe" i być może dlatego napisy wtedy były, teraz odtwarzam przez "serwery mediów", bo od razu się łączy bezproblemowo,a przez "udziały sieciowe" jakoś nie bardzo chce (nie wiem czemu? może znasz też rozwiązanie?)
A w ogóle to czemu przez serwery nie chce pokazać napisów, a przez udziały tak? skoro przesyła plik z filmem, to czemu nie napisy?
 

webes

Member
:eek: I tu mnie bracie bardzo zaskoczyłeś!!! Może to jest prosty powód?! zaraz sprawdzę!
Pamiętam, że kiedyś odtwarzałem także przez "udziały sieciowe" i być może dlatego napisy wtedy były, teraz odtwarzam przez "serwery mediów", bo od razu się łączy bezproblemowo,a przez "udziały sieciowe" jakoś nie bardzo chce (nie wiem czemu? może znasz też rozwiązanie?)
A w ogóle to czemu przez serwery nie chce pokazać napisów, a przez udziały tak? skoro przesyła plik z filmem, to czemu nie napisy?

z udziałami czasem tak jest, rozwiązanie jest proste...
wejdź w ustawienia - ustawienia sieci - sprawdź połączenie, klik OK. Cofnij się do video - udziały sieciowe, kliknij w swój udział
jeśli WD stwierdzi ze brak połączenia...
Ponów próbę a powinien cie wpuścić.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Potrzebuję waszej pomocy,Planuję kupić wdtvlive ale niewiem czy on da rade z plikami (filmami) z BluRay,Pliki o pojemnosci:
General
Unique ID : 225123807781077237148381661444147100177 (0xA95D44ACB00D86EAB82DD4B287C9BA11)
Complete name : D:\REMUXXXXXX\INDIANA.JONES.4..BLURAY.MKV
Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 27.2 GiB
Duration : 2h 2mn
Overall bit rate : 31.8 Mbps
Encoded date : UTC 2011-08-20 10:20:41
Writing application : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') gebaut am Dec 12 2009 15:20:35
Writing library : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 2mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 30.5 Mbps
Maximum bit rate : 37.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.614
Stream size : 26.1 GiB (96%)
Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 2h 2mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 561 MiB (2%)
Language : German

___________________________________________________________

jakim programem moge w ten sposób podejzeć właściwosci pliku (głownie chodzi mi o video)
 

jacur

New member
z udziałami czasem tak jest, rozwiązanie jest proste...
wejdź w ustawienia - ustawienia sieci - sprawdź połączenie, klik OK. Cofnij się do video - udziały sieciowe, kliknij w swój udział
jeśli WD stwierdzi ze brak połączenia...
Ponów próbę a powinien cie wpuścić.

Dzięki, też już doszedłem do tego, natomiast z napisami miałeś całkowitą rację, przez udziały sieciowe napisy działają, wreszcie nie muszę kopiować filmów na pendriva, żeby poczytać:D
I ogólnie dzięki wielkie za pomoc, tyle się męczyłem z tym szajsem, takie proste, a nie wpadłem na to ja głupi:fool:
Chciałbym natomiast wiedzieć, tak z ciekawości chociażby, czemu przez serwery nie da się przesłać napisów?
To jakaś norma, czy ten WD-ek tak ma?
 

toma_ad

New member
Czy jest możliwe ustawienie sobie w playerku żeby pliki które odtwarzam z podłączonego po usb dysku w formacie m2ts uruchamiały się jeden po drugim?
Mam zrzucone masę materiału z kamerki Hd a czasami pliki mają po kilka sekund dlatego oglądanie filmiku z wakacji staje się strasznie uciążliwe a wręcz niemożliwe.
Mam wgrany najnowszy soft oficjalny.

Jest możliwe ustawienie, by filmiki leciały jeden po drugim, ale najgorsze jest to, że pliki się długo wczytują i oglądanie filmu np. z wycieczki składającego się z kilkudziesięciu krótkich ujęć staje się, delikatnie mówiąc, denerwujące. Ja też używam wd z zewnętrznym dyskiem, na którym trzymam głównie materiał z kamery.
Rozwiązaniem okazał się programik tsMuxeR. Przy jego pomocy połączysz wszystkie pliki m2ts w jeden. Nie jest dokonywana żadna kompresja więc nie masz co się martwić o jakość nagrań, będzie taka sama jak oryginał.
Jedyną niedogodnością jest to, że tworząc długi film (np. godzinny) widoczny jest brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Ten problem był kiedyś poruszany na forum.
 

jgx

New member
Bez reklam
JJedyną niedogodnością jest to, że tworząc długi film (np. godzinny) widoczny jest brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Ten problem był kiedyś poruszany na forum.
zastosowanie w pierwszej kolejniści TSSplitter.v1.2 a pózniej tsMuxeR_1.10.6 temu zaradzi - zró według opisu sydon77 który jest encyklopedią w tych tematach :smile: http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery...amer-hd-krok-po-kroku-dla-poczatkujacych.html

szukam kogoś kto ogląda filmy przez LAN po NFS z kompa na Win XP!!!
 

jgx

New member
Bez reklam
Panowie moje kłopoty z ogladaniem niektórych filmów BD po LAN (po kilku minutach oglądania zwolnione tempo i brak fonii) rozwiązały się tylko w tym negatywnym znaczeniu :( - nie szły filmy z dużym bitrate np.
Kod:
General
ID                               : 0
Complete name                    : D:\FILMY_HD_1\ALIEN BD\ALIEN3_FL\BDMV\STREAM\00700.m2ts
Format                           : BDAV
Format/Info                      : Blu-ray Video
File size                        : 1.62 GiB
Duration                         : 89ms
Overall bit rate                 : 156083556674
Maximum Overall bit rate         : 48.0 Mbps
Video
ID                               : 4113 (0x1011)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : High@L4.1
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 4 frames
Duration                         : 8mn 31s
Width                            : 1 920 pixels
Height                           : 1 080 pixels
Display aspect ratio             : 16:9
Frame rate                       : 23.976 fps
Resolution                       : 8 bits
Colorimetry                      : 4:2:0
Scan type                        : Progressive
Color primaries                  : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics         : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients              : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177
Audio #1
ID                               : 4352 (0x1100)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : DTS
Format/Info                      : Digital Theater Systems
Format profile                   : MA
Muxing mode                      : Stream extension
Duration                         : 8mn 31s
Bit rate mode                    : Variable
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Resolution                       : 24 bits

z mniejszym btrate jest OK - byłem PEWNY ŻE TO SPRAWA PRZESYŁU W SIECI bo wcześniej miałe traxdate na chipie realteka i też po sieci bd ciely ale z wewn. hdd szło elegancko - z tąd próba uruchomienia jakiegoś szybkiego serwera np. NFS - ale dziś kupiłem przenośny hdd 2.5" i lipa - film również nie jest odtwrzany - są identyczne ojawy, znaczy to że WD NIE RADZI SOBIE Z WYSOKIMI PRZEPŁYWNOSCIAMI W FILMACH BD jak kilka osób już to gdzieś wspominało, filmy BD rzędu kilkunastu mega idą elegancko ale te przykładowe 48.0 Mbps jak w całej serii Obcego przerasta niestety ten player - chyba że problem leży gdzie indziej np. High@L4.1??
jakie jest wyjscie z sytuacji? Pogodzić się z faktem że niektórych filmów nie obejże czy są jakieś sposoby?
 
Ostatnia edycja:
Do góry