WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

zen44ek

Member
Mam taki problem z WD 2 gen. Czasami jest tak że nie widać napisów srt. Szczególnie dzieje się tak przy plikach avi. Co może być problemem i jak to wyeliminować?
 

xbgamer

New member
Mam do was takie pytanie jak mam odpalic film na wd tv live króry ma w STREAM 190 plików m2ts. Największy plik ma ponad 3 gb i jest to chyba 15 minuta filmu, film to Terminator Salvation 42gb. Jakieś pomysły ?
 

Epidian

Member
Przy pełnym ripie nie obejrzysz Terminatora ani poprzez Play Folder (mam inny Player ale w WD TV Live powinno być tak samo) ani bezpośrednio z plików m2ts.
A to z powodu tego, że na płycie są trzy wersje filmu: kinowa, reżyserska i dodatkowa z wizualnym komentarzem niektórych scen.
Ta ostatnia jest najdłuższa i Player poprzez funkcję Play Folder uruchomi tylko tą wersję i nie da się obejrzeć kinowej i reżyserskiej.
Jedyne co można zrobić to wyłuskać programem DVDFab właściwą wersję filmu, reżyserską rzecz jasna najlepiej, przy okazji można pozbyć się zbędnych ścieżek audio i napisów. Wersja reżyserska to ta, która trwa 1h 57m z sekundami.
Po niecałej godzinie pracy programu będziemy mieli film, który da się już odtwarzać, ale tylko poprzez funkcję Play Folder, bo film dalej będzie się składał nie z jednego pliku a chyba z 30-tu. Kolejność odtwarzania plików będzie jednak prawidłowa. Jeśli Player nie obsługuje folderów Blue-ray albo przejścia między tymi 30-toma plikami nie są płynne, to można jeszcze skorzystać z programu TSMuxer i połączyć te pliki w jeden plik m2ts (bez straty jakości oczywiście). Właściwą kolejność połączenia plików możemy ustalić np. w Total Commanderze na podstawie czasu zapisu plików albo przy pomocy pliku z rozszerzeniem MPLS, który znajduje się w katalogu Playlist.
 

peterinho

New member
Witam, zakupiłem WD Live'a i mam problem z odtworzeniem mkv 3,25 gb 1280x544 z dwoma ścieżkami dźwiękowymi. Wyskakuje komunikat "unable to play the selected file. Please refer to the user manual on how to change the file to the supported format". Wygląda na to, że nie obsługuje tego formatu? Czy to ma związek z wersją firmware? Od zakupu nie wgrywałem nowej, więc pewnie jest podstawowa. Z góry dzięki za pomoc!
 

tomaj28

New member
Też tak kiedyś miałem z jednym plikiem.
Niestety jedynym lekarstwem było ściągnięcie go po raz
drugi, po tym zabiegu zaskoczył.
Wiem,że to kiepska rada ,ale jedyna na jaką mnie stać ;)
Może ktoś mądrzejszy się wypowie?
 

peterinho

New member
Witam, zakupiłem WD Live'a i mam problem z odtworzeniem mkv 3,25 gb 1280x544 z dwoma ścieżkami dźwiękowymi. Wyskakuje komunikat "unable to play the selected file. Please refer to the user manual on how to change the file to the supported format". Wygląda na to, że nie obsługuje tego formatu? Czy to ma związek z wersją firmware? Od zakupu nie wgrywałem nowej, więc pewnie jest podstawowa. Z góry dzięki za pomoc!


Wyciąłem programikiem mkvmerge jedną ścieżkę audio i na wd live film ruszył - niestety obraz się rwie i przeskakuje do przodu, poza tym nie ma głosu - czy ma ktoś na to jakąś radę? Dzięki!
 

topsy

New member
Czasem jest to związane z niewłaściwym odłączaniem dysków od komputera, urządzenia itp.
Wtedy część niezapisanych informacji tracisz bezpowrotnie.
Miałem takie przypadki, film się nie dał przewijać w żadną stronę lub wyłączał się z informacją że format pliku jest nieodtwarzalny przez wd tv.
Pierwsza rzecz to powinieneś zaktualizować fw. do najnowszej wersji.
 

zen44ek

Member
Czy może mi ktoś powiedzieć czym się różni nieoficjalny soft od oficjalnego w WD 2Gen? Zainstalowałem ten: 1.01.77_B-RAD.CC_WDLXTV_G2-0.4.1.9.zip i jedyna różnica jaką widzę to jest oprawa graficzna.
 

pablik1

Member
witajcie

Mam mały problem, jak film mkv(próbowałem kilkaróżnych) poddam obróbce przez mkvmerge 4.1.1(dodam lub usunę niepotrzebną ścieżkę audio) to wdtv live hd nie odtwarza dźwięku(cisza) chociaż widzi nazwy ścieżek i ich rodzaj- aha, komp odtwarza bez problemu

ktoś może spotkał się z tym problemem?


Paweł
 

tomaj28

New member
Mi ten MKVmerge też od czasu do czasu płata figle, albo brak dźwięku jak u Ciebie ,albo jakieś błędy wywala.
Spróbuj zainstalować starszą wersję programu.
Wiem,że to leczenie syfa za pomocą pudru, ale innych patentów na razie nie znam.
Pozdro
 

kaiserpl

New member
Mi ten MKVmerge też od czasu do czasu płata figle, albo brak dźwięku jak u Ciebie ,albo jakieś błędy wywala.
Spróbuj zainstalować starszą wersję programu.
Wiem,że to leczenie syfa za pomocą pudru, ale innych patentów na razie nie znam.
Pozdro

ja sobie z tym poradzilem tak, ze przepuszczam taki "uszkodzony" plik przez AVIMuxGUI i wszystko jest OK
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mam problem (czasem) po obejrzeniu filmu blu-ray plyer nie chce nic odtworzyc, kolko sie kreci i dupa, reset nic nie pomaga.
 
Do góry