WD TV HD Media Player czy stacjonarny odtw. DVD ?

popo2579

New member
Witam wszystkich :)
Już od jakiegoś czasu chcę sobie stworzyć takie małe kino domowe.
Na razie mam TV : LCD 40'' fullHD Sony Bravię :D
I przymierzałem się do zakupu jakiegoś zestawu kina domowego za ok 1000 - 1700 zł już z odtwarzaczem DVD/DivX i głośnikami 5:1 (jakiegoś Pionieera lub LG)...
No ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić ten WD TV HD Media Player i dokupić zestaw 5:1...ewentualnie kiedyś może jeszcze amplituner...
No i mam pytanie :
- Czy warto tak zrobić i kupić WD TV HD (i jeśli tak to który?? ten starszy czy ten live?) czy lepiej zwykły DVD ??
- Czy WD TV HD Media Player generuje lepszy obraz i dźwięk jak jakiś zwykły odtwarzacz divixów np: philipsa lub pioneera??

...bo jak na razie to wszystko "puszczam" z kompa poprzez wyjście tv i kabel S-video ...No ale zakłócenia są straszne i jeszcze nawet robi się out of sync (no kabel ma 15 m !!:D to pewne przez to)

z góry dzięki za pomoc :)
 

CUBE_6

New member
Jeżeli masz zamiar oglądać płyty BD to lepiej odtwarzacz BD. Jak oglądasz tylko filmy z netu ale SD to wystarczy DVD. Jak chcesz oglądać filmy z netu ale HD to raczej polecam WD. Sam posiadam i jestem bardzo zadowolony, mały zgrabny ruszy wszystko. Szkoda tylko że nie można podpiąć napędu DVD, a córka ogląda sporo bajek i nie chce mi się bawić w rzucanie ich na HDD. WD 1 nie obsługuje DTS, dla wielu jest to problem, że dławi się przy 1020p nie jest chyba taką niedogodnością, bo raczej niewielu ściąga filmy w takiej jakości (zajmują strasznie dużo miejsca).
 

popo2579

New member
Nie no jak na razie to nie ma szans na oglądanie płyt orginalnych BD...
Głównie divixy i BDripy żeby się bezproblemowo odtwarzały...
np:
1. I Robot 2004 PROPER 720p BluRay x264-NODLABS
2. Gladiator (2000) [Extended Edition] [BluRay-Rip] [1080p] [AC3-5.1/5.1] [Eng-Sub-PL/Lek-PL] [Dual-Audio] (mkv)
3. Harsh Times 2005 1080p HDDVD x264-FSiHD (mkv)

...czyli z tym pierwszym poradzą sobie oba bez problemu,a z 2 i 3 WDTV2 będzie miał problem jeśli audio będzie w DTS ??

I wogóle to z którego odtwarzacza dostanę lepszy dźwięk i obraz (jeśli chodzi o zwykłe divixy i mkv(720p) )??



Blue-Ray LG BD370 - ok 660 zł
WD TV Live HD Media Player(WDTV ) - ok 520 zł
 
Do góry