Wczoraj i Dzis...jakosc TV LCD

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam.
Panowie mam takie pytanie do was... mianowicie czy o wiele lepszy obraz maja LCD teraz takie do 3000 32' od takich z przed 2 lat ? Posiadam Samsunga Le32R72B i tak sie zastanawiam czy jest wiele gorszy od obecnych pod wzgledem obrazu ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Przez kilka ostatnich lat przez mój dom przewinęło się kilka tv lcd, między innymi wspomniany przez Ciebie r71 i powiem Ci że to bardzo udany model był. Jeśli łykniesz coś nowego z samsunga czy sony to poprawi się bardzoooo czerń,biel oraz kontrast. Np. twój 32r71 vs mój a656 (już nienajnowszy) - pod każdym względem a656 bije na głowę r71 czyli ma o wiele naturalniejsze kolory (brak efektu leppera czyli czerwonych mord w tv:p), dużo głębszą czerń (inny poziom), dużo wyższy kontrast, kąty są te same a nawet słabsze niż w r71, dużo mniej smuży no i obsługa kompa to inny poziom. Takie są moje spostrzeżenia. Gdybym ja miał dopłacić do r71 kilka stówek i wziąć np a656 to bym się nie zastanawiał ale polecam iść do sklepu i samemu się przekonać.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak od tego czasu trochę się zmieniło w Samsungach :
płynność
skalowanie
czerń
wyposażenie
współpraca z komp
Musisz określić jakie masz oczekiwania?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Powiem tak - jak patrzę u znajomego na LCD LG sprzed 3 lat to kanałów SD (Cyfrowy Polsat) bo tylko takie ma, oglądać się nie da. TV Jowisz, Rubin czy Elektron sprzed 25 lat miały obraz lepszy o 1000000%.
 
u mnie co prawda przewinęły się tylko 2 modele
jvc p80 32cale - hd ready - model sprzed paru lat
samsung b650 40cale - full hd

muszę powiedzieć, że jakość kablówki na jvc jest moim zdaniem o lepsza niż na samsungu (stoi w drugim pokoju, więc codziennie mogę porównać), może na ten fakt wpływa to, że jvc jest tylko hd ready i łatwiej mu jest przeskalować obraz do 720p niż do 1080p w przypadku samsunga
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie no chlopaki zmieniac TV nie bede bo mnie poprostu nie stac.. ile moge wziac za samsunga ? 500 zl ? musialbym doplacic ok 2k. Tak pytalem tylko orietacyjnie ale dzieki za opinie :]
 

kodijak

New member
Tak mnie zastanawia o co Wam chodzi z tym smużeniem. Aby człowiek zobaczył płynny obraz wystarczą 24 klatki na sekundę czyli co 0,041 sekundy musi się pojawić obraz. Ekran, który ma czas reakcji np 5ms odświeża obraz w 0,005s od pojawienia się go w źródle. Przy filmach puszczanych w telewizji nawet przy 20msekundowym czasie reakcji nie zobaczymy smużenia bo telewizor zawsze nadąży odświeżać obraz. Co innego jest z monitorami gdzie w grze komputer nie wyświetla 24kl/s tylko kilka razy więcej i tutaj są ważne te milisekundy.

Najważniejszą rzeczą jest współgranie elektroniki z matrycą.
 

hanti

New member
ilosc klatekm, plynnosc nie ma nic wspolnego ze smuzeniem
mozesz miec plynnie a mimo to miec komete na pilce od tenisa
pozdr
 

amadeo

New member
kodijak napisał:
Przy filmach puszczanych w telewizji nawet przy 20msekundowym czasie reakcji nie zobaczymy smużenia bo telewizor zawsze nadąży odświeżać obraz.
Jeżeli czas wyświetlania jednej klatki trwa 20ms (50Hz) to przy czasie reakcji 20ms (zakładając, że wszystkie czasy reakcji tyle wynoszą) LCD nie zdąży wyświetlić prawidłowego obrazu.
 
Do góry