w905 kalibracja

forgotten79

New member
witam
kilka dni temu zamieniłem swojego samsunga es8000 na sony w905
tak jak nie byłem zadowolony z jakości obrazu w samsungu tak nie do końca widzę zmianę na lepsze w sony
faktycznie kolory sa bardziej intensywne i pojawił sie wyraźny niebieski którego w samsungu brakowało jednak to nadal nie jest obraz który mógłby zachwycić

krótko mówiąc proszę posiadaczy sony w905 o podzielenie się swoją propozycją kalibracji obrazu, sam nie wiem jak go ustawić żeby obraz był zadowalający, jest bardzo dużo opcji do ustawienia a żadna ich zmiana mnie nei zachwyca :(

z góry dziękuję za pomoc i dobre chęci
 

Kamilos321

New member
Cześć, ciezko skalibrować ten tv przez internet bo to dość indywidualna sprawa, kto co woli, mogę Ci podac moje ustawienia, dotyczące oglądania filmów wieczorową porą przy słaaabiutkim oświetleniu, sporo czasu straciłem na konfiguracjach różnorakich z neta, ale chyba w końcu jestem zadowolony.

Obraz Kino1
Podświetlenie 5
kontrast 90
Jasność 45
Nasycenie 48 albo 47
Odcień 0
Temp. barw - neutralna
Ostrość - 50
Redukcja zakłoceń - wyl
Red. MPEG - wył
Red.Zak.Pkt - wył
Tworzenie realizmu - ręczne
Rozdzielczość - 15
Filt. zakłócen - min
Łagodna gradacja - średnia
MotionFLow- true cinema
tryb - auto

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - wyl
Zaw.zwiększanie kon - wył
gamma - 0
Dynamiczna kon. led- standard (odpowiada za wygaszenie strefowe)
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - wył
zywy kolor - min (jeśli dasz nasycenie kolorów 47 - 48, wyżej ok 50, ta opcja na wył)
Uwydatnanie szczegolow - duże
Uwydatnianie krawedzi - wyl
naturalny kolor skory wylączone

Balans bieli wszystko na 0 tylko Wzmocnienie R na - 4

Daj znać jak Ci się podoba, na oglądanie filmów w dzień, musisz dać większą jasność do 48 np i większe podświtlenie do 7-8 w slońcu.
 

forgotten79

New member
u mnie troche ciemny obraz się zrobił na takim ustawieniu
ale dzięki za propozycję
dla kontrastu podam ustawienie na jakim ja do tej pory oglądam tv zaróno w dzień jak i w nocy:

Tryb obrazu: Standardowy
Podświetlenie Maks
kontrast Max
Jasność 50
Nasycenie 60
Odcień 0
Temp. - barw neutralne
Ostrość - 66
Redukcja zakłoceń - Auto
Red. MPEG - Auto
Red.Zak.Pkt - Auto
Tworzenie realizmu - Auto
Rozdzielczość - 65
Filt. zakłócen - min
Łagodna gradacja - duża
MotionFLow- Płynny
tryb - auto

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - duża
Zaw.zwiększanie kon - duże
gamma - 0
Dynamiczna kon. led- standard
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - duża
zywy kolor - max
Uwydatnanie szczegolow - duże
Uwydatnianie krawedzi - duże
naturalny kolor skory wlączone

takich ustawień używam do oglądania kablówki z dekoderem HD z firmy Vectra

zachęcam pozostałych do dzielenia się swoimi propozycjami ustawień kalibracji obrazu

pozdr
Tomasz
 

baciarek

New member
Użyj jeszcze raz ustawień kolegi ale wyłącz oszczędzanie energii i czujnik światła. Wciskasz na pilocie Home i ustawienia systemu i te opcje są w ECO.
Poluzujesz mu 20 wat więcej ale ekran będziesz miał sporo jaśniejszy. Ten kontrast i podświetlenie na max wydaje się sporo przesadzony, ale pewnie miałeś go przyduszonego właśnie opcjami ECO. Jak chcesz koniecznie oszczędzać to wyłącz czujnik światła i włącz oszczędzanie na słabe i powinno być ok.

Jeszcze jedna rzecz: motionflow. Nie wydaje Ci się ten obraz za płynny ?
Tego ustawienia używa się w około 20% nadawanych audycji.
Spróbuj standardowy lub wyraźny. Z tym, że wyraźny znowu Ci kilka % przyciemni obraz ale to tylko kilka%
 

numi42

New member
Witam!!! moje ustawienia Obraz standardowy
Podświetlenie 5
kontrast 82
Jasność 48
Nasycenie 57
Odcień 5
Temp. barw - neutralna
Ostrość - 70
Redukcja zakłoceń - wyl
Red. MPEG - wył
Red.Zak.Pkt - wył
Tworzenie realizmu - ręczne
Rozdzielczość - 75
Filt. zakłócen - min
Łagodna gradacja - wył
MotionFLow- płynny
tryb film automat
Zaaw. Ust

Korekcja czerni - średnia Zaw.zwiększanie kon - małe
gamma - 0
Dynamiczna kon. led- standard
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - wył
zywy kolor - min
Uwydatnanie szczegolow - średnie
Uwydatnianie krawedzi - średnie
naturalny kolor skory wł

Balans bieli Wzmocnienie B na -2 Przesunięcie B -1 pozostałe na 0

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

numi42

New member
Ustawienia na noc
Tryb obrazu Własny
Podświetlenie 2
Kontrast 60
Jasność 43
Nasycenie 55
Odcień 6
Temp. barw - Ciepłe 1
Ostrość - 70
Redukcja zakłoceń - wyl
Red. MPEG - wył
Red.Zak.Pkt - wył
Tworzenie realizmu - ręczne
Rozdzielczość - 75
Filt. zakłócen - min
Łagodna gradacja - wył
MotionFLow- płynny
tryb film automat
Zaaw. Ust

Korekcja czerni - średnia Zaw.zwiększanie kon - małe
gamma - 0
Dynamiczna kon. led- standard
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - wył
zywy kolor - min
Uwydatnanie szczegolow - średnie
Uwydatnianie krawedzi - średnie
naturalny kolor skory wł
Balans bieli wszystkie ustawienia na 0
 

robcio13

New member
Witam.Mam 55W905 i walczę z ustawieniami parę ładnych dni.Korzystałem z tablic testowych do kalibracji jednak przez cały czas odbiór tego tv jest nie zadowalająca.Próbowałem ustawienia które są podane tutaj.Jest jakaś mała poprawa jednak przez cały czas kolory są przytłumione przez mgłę.Czy ma znaczenie jaka jest matryca?U mnie sprawdzałem jest matryca firmy Samsung.Proszę o pomoc jak można to ustawić aby cieszyć się super odbiorem.Czy trzeba jeszcze coś ustawiać oprócz tych ustawień które podajecie.Mam jeszcze pytanie czy oglądając tv z boku jest znacząca utrata jakości obrazu.Dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Po pierwsze- kontrast od 0 do 10, po drugie wyłączyć wszystkie ulepszacze, po trzecie MotionFLow na wyraźny, po czwarte ustawić na tryb film (nie wiem czy taki jest ;))
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Oczywiście najważniejsze ,to jaki materiał podamy do tv, czy to jest blu-ray czy np. divix ;) czy to jest program tv HD czy SD.
 

numi42

New member
Witam ponownie!!!!! odpowiadam na pytanie robcio13

Sprawdź koniecznie czy wyłączyłeś czujnik światła oraz oszczędzanie energii o czym już wcześniej było wspominane. Ja do moich ustawień które podałem "dochodziłem " przez dwa tygodnie. Nie korzystam z telewizji naziemnej dvb-t tylko z satelitarnej nc+, dekoder połączony z telewizorem przewodem hdmi, radzę nie stosować połaczenia component( lekko zamglony obraz). Co do kątów bocznych to telewizor bardzo traci na kolorach i kontraście. Dodatkowo z moich obserwacji podczas kalibracji wynika że najbardziej naturalne kolory są przy ustawieniach obrazu "KINO", następnie "SPORT" a najbardziej nienaturalny odcień zieleni i czerwieni pojawia się na ustawieniu "STANDARD", przy podbiciu ustawień "ŻYWY KOLOR" na średni a nawet minimum. Osobiscie jednak polubiłem takie podbicie koloru a powrót koloru zielonego i czerwonego do naturalnego(nie do końca) odcienia reguluję ,dodając w ustawieniach "ODCIEŃ "na +5 . Pozdrawiam!!!!
 

robcio13

New member
Witam.Bardzo dziękuję za pomoc.Czujnik światła i oszczędzanie energii mam wyłączone.Korzystam tylko z tv satelitarnej (nbox z E2) oraz blu-ray.
 

krempla

Member
Matryca AUO

HDMI 1 z arc
Zakres dynamiki: pełny
przestrzen kol: x.v. color
przestrzen barw dla zdjec: Adobe RGB
Matryca kol: na kazdym wejsciu:własna , wszystko na ITU709
Tryb ECO: wył
zródło: dekoder sagemcom esi88

Ustawienia ekranu
aut. pole wy,swietlania:wył
pole wyswietlania: normalne

OBRAZ
Obraz Kino1
Podświetlenie max
kontrast max
Jasność 39
Nasycenie 56
Odcień 0
Temp. barw - ciepłe2
Ostrość - 50
Redukcja zakłoceń - wyl
Red. MPEG - wył
Red.Zak.Pkt - wył
Tworzenie realizmu - wuł.
Łagodna gradacja> mała
MotionFLow- lubie teatr wiec płynny
tryb - auto

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - wyl
Zaw.zwiększanie kon - wył
gamma -1
Dynamiczna kon. led- standard
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - wył
zywy kolor - wył.

Balans Bieli

wzm. R -4
wzm. G -4
Wzm. B 0
Przes. R -4
Przes. G -5
Przes. B -7
Uwydatnanie szczegolow - wył.
Uwydatnianie krawedzi - wyl
naturalny kolor skóry jest w ogóle nie podswietlony w związku z zakresem dynamiki na - pełny

to już mój trzeci KDL55w905. w kazdym modelu balans bieli, jasnosc i kolory były ust. inaczej.
ten model który mam obecnie jest bez zadnych zastrzezen, zdecydowanie matryca swieci lepiej od dwóch pozostałych, przy tych ustawieniach pozostały odcienie szarosci a czerń jest jak smoła. płynnosc jest wzorowa pozbawiona jakichkolwiek szarpniec w pionie czy w poziomie. zakres dynamiki robi bardzo wiele, polecam go tym którzy lubią miec gładką przestrzen czysta biel i nat. kolory. zaznaczam ze w poprzednim modelu przy zakresie na pełny obraz był bardzo blady dlatego zmuszony byłem ustawic na ograniczony. na szczescie sie zepsuł i dostalem ten. w zadnym wypadku nie stosuj ustawien na standard! nie ogarnia zielonego.
na koncu sprawdzam jeszcze balans bieli na materiale czarno-białym. tam wychodzi wszystko! widac czy material jest faktycznie czaro-biały, czy ma jakies odcienie czerwonego, zielonego lub niebieskiego.
poprosze o opinie forumowiczów, którzy zastosują moje ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

forgotten79

New member
krempla - dzięki za podpowiedź, twoje ustawienia faktycznie są o wiele lepsze niż te co miałem do tej pory, thx (troszke jeszcze można w nich podłubać żebay obraz był mniej mętny i matowy, ale i tak ogólnie jest bardzo dobrze, gratulka)

jedno czego nie rozumiem to dlaczego ja w swoich ustawieniach nei mam trybu ustawienia obrazu na film 1???
mam tylko standardowy, zywy, własny
 

robcio13

New member
Krempla dziękuje.Na Twoich ustawieniach telewizor nabrał wreszcie dobrego obrazu.Trochę poprawił mi się humor.Czerń to naprawdę istny węgiel.Proszę więc o ustawienia obrazu pod 3d i jak to się ustawia aby nie zmieniły mi się tamte.Dziękuję wszystkim za pomoc i podjęcie tematu
 

accu

New member
Bez reklam
krempla - dzięki za podpowiedź, twoje ustawienia faktycznie są o wiele lepsze niż te co miałem do tej pory, thx (troszke jeszcze można w nich podłubać żebay obraz był mniej mętny i matowy, ale i tak ogólnie jest bardzo dobrze, gratulka)

jedno czego nie rozumiem to dlaczego ja w swoich ustawieniach nei mam trybu ustawienia obrazu na film 1???
mam tylko standardowy, zywy, własny

Witam uprzejmie,

Jeżeli ustawienie {Wybór sceny} to {Ogólne} wówczas opcjami w {Tryb obrazu} będą {Żywy},{Standardowy}i {Własny}. Czyli musisz jeszcze raz ustawić {Wybór sceny} , gdyż opcje zmieniają się
w zależności od ustawienia {Wybór sceny}.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

krempla

Member
w pierwszym 2 piksele poszły, w drugim matryca zaczęła świecić w odcieniu czerwieni od srodka w lewo. ten tv mam od tyg. na razie ok:smile:
 

Kamilos321

New member
krempla a zauważyłeś u siebie, rozjaśnienie czarnego, podczas gdy wyświetlane sa na nim jasne obiekty ? DYnamiczna kontrola led, powoduje ze czerń jest bardziej czarna, przez wygaszenie strefowe, ale irytujace jest, ze gdy włączaja sie np. napisy w filmie to ta czerń traci na jakości, szarzeje. Na Twoich ustawieniach tez to wyatępuje ?? Widać to głównie w nocy.
 
Do góry