w4500 vs xl2e

astroman

New member
czesc,
mam pytanie, musze do jutra podjac decyzje, bo zamawiam tv:D
bardzo prosze o pomoc

Waham sie miedzy Sharpem lc46Xl2e, lc42xl2e, Sony W4500 a Sharpem lc37rd2e.

Odleglosc u mnie to troche ponad 4m,
pokoj dosyc dobrze nasloneczniony,
korzystam z kablowki TVK - cyfrowa kablowka sd przez dekoder z eurozlaczem, ale maja wprowadzic u mnie dekodery z hdmi
dokupie tez prawdopodonie xboxa, do ogladania filmow dvd i grania xDD

zalezy mi przedewszystkim na super wykonaniu i wytrzymalosci, dynamice i jakosci obrazu. Nie wiem tez, czy do mojej kablowki 46 cali nie bedzie za duzy.

Pozdrawiam
 

Hopkirk

New member
Witaj.
Przy 4m LCD 46" nie będzie za duży. Może być co najwyżej za mały.
Z Twoich propozycji godny polecenia jedynie Sony 46W4500, ale i najdroższy.
Reszta to starsze konstrukcje z gorszą jakością obrazu.
 

astroman

New member
Myslalem o Sony 40W4500, zapomnialem dopisac.

Przy okazji chcialbym, zeby tv sluzym mi dosyc dlugo, nie chce zmieniac za 4 lata na nowy model...;pp
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Nie pleć facet bzdur...Sharp XL2E to bardzo dobry i topowy model Sharpa z doskonalym skalowaniem obrazu SD...ja bym radzil sie dobrze zastanowic nad wyborem...najlepiej oglądnij je oba obok siebie i wtedy wybierz...
 

Hartson

New member
Bez reklam
Przy odległości 4 m 46" to minimum, najlepiej 52". Sony radziłbym sprawdzić przy zakupie ze względu na te osławione "chmurki" ( jeżeli masz możliwość to najlepiej w zaciemnionym pomieszczeniu ). Generalnie tv nowszy od Sharpa, ale czy lepszy. Jeden powie, że tak a drugi zaprzeczy. Najlepiej obejrzyj obydwa tv na sygnale SD i HD i podejmiesz decyzję. Ja byłem wczoraj w Electro w Markach i oglądałem 46 W 4500. Tv miał dobry obraz w SD ( TVN, Polsat, TVP1, TVP2 ). Początkowo myślałem, że mają podłączoną jakąś platformę cyfrową ale sprzedawca poinformował mnie, że sygnał idzie ze zwykłej anteny siatkowej.
 

skylla1

Member
Bez reklam
he he

Hartson napisał:
Przy odległości 4 m 46" to minimum, najlepiej 52"
He he, co Ty nie powiesz. Niejedna osoba ogląda sobie crt 21'' z 4 m i zyje, całkiem wiele osób ogląda 29'' crt z tej odległości i też mają się dobrze. Wszystko zależy od preferencji. Ty najchętniej kupiłbyś całą scianę lcd, gdybyś mógł, ale całkiem wiele osób wybierze 32'' czy 40'' bo telewizja to nie kino. Do wiadomości i seriali starczy aż nadto, a prąd i wzrok się trochę oszczędza ;-)
 

Hopkirk

New member
mateo2121 napisał:
Sharp XL2E to bardzo dobry i topowy model Sharpa z doskonalym skalowaniem obrazu SD...
Topowy model Sharpa, który obecnie na rynku jest co najwyżej średniakiem (choć dla mnie i to nie). :p

Co do cloudingu w W4500 to krecha2 ma rację - lepiej sprawdzić przed zakupem, zresztą jak każdy TV.
 

krecha2

New member
Koledze Hartosn chodzilo pewnie o to ze, kupi 46 i bedzie zalowal ze nie kupil 52. Ja przesiadlem sie z 29 cali na 42 i po tygodniu zamienilem na 46 cali. i jest ok ..
 

skylla1

Member
Bez reklam
:)

krecha2 napisał:
Ja przesiadlem sie z 29 cali na 42 i po tygodniu zamienilem na 46 cali. i jest ok ..
Oczywiscie masz prawo mieć takie zdanie, ale ktoś może woleć 32 i tyle.
A tak z ciekawości co takiego widzisz na tym 46 czego nie widziałeś na 42 i kiedy wymienisz na 52 a potem na 70? ;-)
 

krecha2

New member
Czym wiekszy tv , tym lepsze wrazenia z ogladania... ogladnij sobie mecz na 29 a ogladnij w knajpie na projektorze .... ale co ja Ci bede tlumaczyl :)
przeciez Ty Tu jestes znawca:)
 

skylla1

Member
Bez reklam
krecha2 napisał:
Czym wiekszy tv , tym lepsze wrazenia z ogladania... ogladnij sobie mecz na 29 a ogladnij w knajpie na projektorze
Tu się zgodzę, duzy ekran to projektor, bo duży tv za bardzo daje po oczach. Oczywiście czasem się przyda, ale jesli ktoś ogląda 8godz dziennie seriale sd, to na pewno duży tv nie jest dla niego.
Reasumując, niech każdy kupuje tak duży jak chce a nie że z 4m to musi być > 50'' bo nie musi :). I tylko tyle.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Skylla 1, pewnie, że nie musi. Wszystko wg. własnych preferencji i potrzeb. Swoją drogą 21-29" z 4 m to bym musiał przez lornetkę oglądać ;) .
Całej ściany raczej nie kupię ;), zostanę przy LCD 52 - 55" lub plaźmie 50"

Krecha 2 dokładnie o to mi chodziło.
 

pom22

New member
Witam , odległość 4m i ponad to żeczywiście polecam jednak 52 , sam zaczynałem od 32 i tak po kolei i teraz mam samsunga 52a656 (wcześniej samsunga,lg,sharpa) .Zobacz sobie ten model moim skromnym zdaniem warto się nad nim zastanowić , mnie po długim namyśle (około 1miesiąca) wybrałem ten model , choć zastanawiałem sie nad sharpem xl2 , sony w4000 i w4500 .Oczywiście karzdy wybiera pod siebie a mnie akurat ten model podpasował . Więc przemyśl decyzje i miłego oglądania i ważne żebyś ty był zadowolony z zakupu.Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybierałbym zdecydowanie 46 Xl2 .
Przy tym sygnale i odległości powinno być super.
Pamiętaj jedynie o kalibracji obrazu.
 

Hopkirk

New member
Pozwolę sobie nie zgodzić się z kikim.

Kalibracja Sharpa XL2E pewnych wad tego modelu nie usunie. Z pewnością nie do poprawienia jest chociażby brak płynności - jeśli ktoś jest czuły na ten przykry efekt to będzie mocno niezadowolony z kupna. W żaden sposób nie udaje się też poprawić odwzorowania czerwieni w tym modelu - to informacja podana na tym forum.

Oczywiście jeśli to ma być nieduży ekran oglądany z daleka i w dodatku "jednym okiem", sygnał SD, to jak najbardziej zakup XL2E ma sens bo jest to model niedrogi.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Hopkirk o co Ci chodzi mowiac, ze nie da sie poprawic plynnosci obrazu?
Na jakim sygnale?
jak dla mnie XL2E to bardzo dobry TV. Moze trafiles na jakis wadliwy model - co w sharpach na pewno nie jest takie czeste jak w nowych Sony W4500
 
Do góry