W4500 vs W5500 porównanie

Jan61

New member
Gdzie widzicie wyższość W4500 nad W5500 ?
Wąski kąt patrzenia ? Nie mam tak wielkiego pokoju, ani potrzeby patrzeć na niego pod kątem większym niż 30 stopni od osi.
"gwiazdek" W5500 dostał więcej niż W4500.
Na końcu porównali Z4500 do W5500
Moze ktoś widzi uzasadnienie wyboru Z4500 w szybkich ruchomych scenach zwykłej telewizji. Ja nie widziałem i wybrałem tańszy W5500.
Gmeranie nastawami jest w stanie znacznie zmienić obraz.
Dla mnie większym mankamentem jest różnorodność transmisji telewizyjnych, źle wyglądają programy amerykańskie konwertowane z NTSC na PAL. Trudno mi nawet powiedzieć jaka stacja telewizyjna jest najlepsza, bo "prehistoria" u każdego wygląda źle.
Na kineskopie na to nie zwracałem uwagi, bo był mały :)
 

jszm

New member
W4500 a W5500.

Stary (czytaj zeszłoroczny) model W4500 tylko w dwóch parametrach jest, moim zdaniem, lepszy od nowego (czytaj tegorocznego) modelu W5500:
-podświetlenie matrycy WCG-CCFL (nowy model ma „tylko” CCFL);
-panel 10-bitowy (nowy model ma 8-bitowy).

Wszystkie inne parametry zdecydowanie przemawiają za nowym W5500. Najważniejsze to:
-procesor obrazu BE 3 (w starym BE 2);
-kontrast dynamiczny 100000:1 (w starym 50000:1);
-4 wejścia HDMI (w starym 3);
-bogatsze tryby obrazu i automatyczna regulacja obrazu;
-bogatszy tryb dźwięku przestrzennego plus wyjście 5.1;
-bogatsza opcja DLNA (oglądanie multimediów w sieci lokalnej);
-funkcja AppliCast (dostęp do internetu podczas oglądania programu tv za pomocą pilota).

Design obu telewizorów to rzecz gustu a cena – i tu pełne zaskoczenie, tańszy jest …nowy W5500.
 

amadeo

New member
Warto podać jeszcze inne zmiany:
- wybieranie podstron w telegazecie
- klawisz na pilocie do szybszej zmiany parametrów obrazu
- możliwość ustawiania parametrów obrazu dla wszystkich wejść jednocześnie
- ulubione kanały analogowe
- aktualizacja oprogramowania TV przez USB
- wyświetlanie map z miejscem zrobienia zdjęcia (z aparatów Sony z GPS)
- parametry obrazu - korekta czerni, gamma, czystość bieli, balans bieli
 

Sych

New member
- wyświetlanie map z miejscem zrobienia zdjęcia (z aparatów Sony z GPS)
Warto dodać, że również z kamer z gps.

Dla mnie posiadacza W4500 uważam, że W5500 jest lepszy. Brat zmienił sobie na ten model i bardziej mi się podoba. Ktoś mógłby powiedzieć, cudze chwali, swojego nie zna. Ale nie mówię, ze W4500 jest słaby, tylko W5500 jest lepszy. Nawet fakt większej multimedialności robi wrażenie. Mimo, że nad tym Sony powinno jeszcze trochę popracować. Może w kolejnych wersjach pochwalą się czymś znacznie nowatorskim, jak w PS3. I tak jak będę zmieniał to na Z5500 (jak spadną ceny).
 
Do góry