W poszukiwaniu full leda

pawel18

New member
wracając do Full Ledów, zastanawiam się obecnie nad kupnem monitora. Ograniczenie budżet do ok 520zł. W grę wchodzą w zasadzie 2 modele:
- Samsung 21.5" LED SM EX2220
- BENQ 21.5" LED G2222HDL

W zasadzie to nawet nie muszę pytać czy to full Led :)
W tym przedziale cenowym to raczej pewne krawędziowe na 100 %.

Z opinii o TV i Monitorach jakie przeczytałem do tej pory to krawedziowe nie są aż takie złe. W zasadzie to dają lepszy kontrast, mniejsze zużycie prądu, cienka obudowa.
Wady to kiepskie glośniki - jak wpakować dobry głośnik do takiego płaskiego opakowania...
Wiadomo niektóre modele są do bani z usterkami

Ale wszystko w granicach rozsądku jak ktoś ma dopłacać 400-500zł za Led, to czy ja wiem... raczej się nie opłaca, choć to raczej kwestia wielkości portfela :) Lepiej poczekać na Full Ledy
 

RuFiK

New member
Zdecydowałem się na zakup LG 8500 42"

Na chwilę obecną dla mnie rewelacja. Może ze wzgledu że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem.
Co do głosu, szczerze to nie wiem, moim zdaniem jest ok, zresztą i tak mam głośniki podłączone.

Także z mojej strony dziękuję wszystkim za pomoc :)

Pozdrawiam.
 

pawel18

New member
zastanawiam się jak wygląda sprawa Full Led w laptopach. Ledy były jako pierwsze zastosowane w lapkach potem w monitorach. Jakie to były konstrukcje led?? Ktoś wie może z doświadczenia
 

karadka

New member
ue46c7000 kontra ue46c8000

jako laik w tych sprawach prosze o Wasza pomoc i opinie - zastanawiam sie miedzy dwoma tv - samsung ue46c7000 i ue46c8000 roznica jest tylko w opcji Podświetlanie strefowe jak podaje strona samsunga, no i cenie oczywiscie, wiec moje pytanie czy to podswietlanie jest wazne, co dziki temu zyskujemy? bo np model z najnowszej seri 9000 tego nie ma? wiec jezeli byloby takie super to pewno w najnowszej serii by bylo?

z gory dziekuje za wszystkie rady
 

SATORO

New member
zastanawiam się jak wygląda sprawa Full Led w laptopach. Ledy były jako pierwsze zastosowane w lapkach potem w monitorach. Jakie to były konstrukcje led?? Ktoś wie może z doświadczenia


W laptopach z całą pewnością jest stosowane podświetlenie EDGE LED ze względu na to że ekran w laptopie po prostu musi być cienki. FULL LED wymaga co najmniej 8-cm grubości ekranu.
Jednak przy tak małych przekątnych zjawisko cloudingu nie występuje i to jest ta dobra wiadomość :)
 
Ostatnia edycja:

tbasta

New member
Proszę o kontynuacje i rozwijanie tematu full led . Ten temat interesuje wiele osób i mnie równiez.
Zastanawiam sie nad c8000, le8500, sharp 820 , sony hx800 - tylko LG jest full led . W którym jest najlepszy obraz i który jest na dzien dzisiejszy najlepiej dopracowany
 

tbasta

New member
czy ktoś widział gdzieś porównanie c8000 z le8500 ? Bardzo trudno mi o podjecie decyzji.
Nie mam zbyt duzej wiedzy na temat tych telewizorów . Każda mądra podpowiedz mile widziana. Dziękuję
 
Do góry