W oczekiwaniu na 50ST50, rózne myśli...

ronin01

New member
Witam,

Jako że udało mi się zamówić 50ST50 w Euro RTV po starej cenie 3850 (preferuje odbiór osobisty), to muszę sobie jeszcze poczekać bo realizacja zamówienia może trwać do 28 dni (heh)

czas mija to sobie czytam forum i przeglądam jeszcze rożne oferty... jak widzę problem z 50Hz to aż się zastanawiam czy dobrze wybrałem... (w sumie jeszcze z zamówienia można zrezygnować), pojechałem obadać czy to aby na pewno występuje, oglądałem różne sceny szybkie wolne przyglądałem się z bliska z daleka, itd ale nic nie zobaczyłem (może po prostu tego nie widzę) - oczywiście oglądałem w sklepie to co było podłączone.

i tu właśnie moje pytanie czy jednak zostać i czekać na 50st50 - tv widziałem na żywo ma prawie chyba wszystko co potrzebuje mógłbym mieć jeszcze dekoder wbudowany na kartę z cyfry...

ale żeby tego było mało wynalazłem nowe TV z innej marki nie wiele mogę na ich temat znaleźć szczególnie jeśli chodzi o ten wyższy model

LG 50PM670S
LG 50PM970S - ten by mnie chyba bardziej interesował.... ma nieco więcej bajerów, no ale jak to jest z tym obrazem.. skalowalnością SD, czernią

czy któryś z szanownych użytkowników wie co więcej na temat w/w TV?

z góry dziękuje za odpowiedzi...
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
Trzymaj się dotychczasowego wyboru a nie będziesz żałował.Problem z 50 HZ to błahostka.Możesz potem dokupić amplituner Onkyo TX-NR818 za 4200 zł i przeskalujesz nim wszystko do 1080p i problem powinien zniknąć a przy okazji będziesz miał super wypasiony amplituner jako jednostka centralna.
 
Trzymaj się dotychczasowego wyboru a nie będziesz żałował.Problem z 50 HZ to błahostka.Możesz potem dokupić amplituner Onkyo TX-NR818 za 4200 zł i przeskalujesz nim wszystko do 1080p i problem powinien zniknąć a przy okazji będziesz miał super wypasiony amplituner jako jednostka centralna.

A czy jest może jakiś tańszy amplituner który też potrafi tak przeskalować obraz ?
 

ronin01

New member
witam,

piszesz ze to nie problem, ale w sumie kupując TV za 4k chciałoby się mieć coś co działa tak jak trzeba, a nie jeszcze dokupywać np dodatkowo amplituner by oglądnąć wiadomości...

szczerze to nie widziałem tego problemu w tym TV, a przeglądając forum widziałem screeny i jeden z użytkowników pisał że tak ma fotki powiem masakryczne, drugi natomiast pisał że nie ma możliwości aż takie rozjazdu... więc w teorii problem 50Hz istnieje tylko póki co dla mnie na "forum"

stąd moje dywagacje nad innym TV no i akurat tutaj padło na wymienione w pierwszym poście LG, pewnie nie da się jednoznacznie pokazać jak to wygląda w tym TV bo jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami i póki nie zakupie i się nie przekonam na własnej skórze to nie będę wiedzieć co i jak.

Wracając do tematu - ktoś coś wie, słyszał na temat tych LG?

może taki znawca jak Kiki coś będzie na ten temat wiedział...

P.S przejade sie do sklepu dla nie myślących i zobaczymy jak wygląda taki LG i co oferuje
 
Ostatnia edycja:

ronin01

New member
byłem wczoraj w Euro i TV jak nie było tak nie ma...
przejechałem się jeszcze do kilku sklepów i tez nie ma po za mix elec. ale tam jest za 4200 :/
wszedzie sa modele 42 cale albo 55 albo VT, jeden za mały, drugi za duży, a trzecie za drogi :p

postanowiłem poszukać alternatywy i jeśli nie będzie tego Panasonica to chyba skłonie się do Samsunga serii e6500 (przeczytałem temat od deski do deski) + przynajmniej dają okulary w komplecie...

a TV jest całkiem, a nawet bardziej niż "przyzwoity"
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Trzymaj się dotychczasowego wyboru a nie będziesz żałował.Problem z 50 HZ to błahostka.Możesz potem dokupić amplituner Onkyo TX-NR818 za 4200 zł i przeskalujesz nim wszystko do 1080p i problem powinien zniknąć a przy okazji będziesz miał super wypasiony amplituner jako jednostka centralna.


"PO PROSTU JAJA" - ABY POPRAWIĆ WYŚWIETLANIE OBRAZU PROPONUJESZ ZAKUP AMPLITUNERA ZA 4,2K. TEN TV (każdy TV) POWINIEN SAMODZIELNIE - DOBRZE - SKALOWAĆ OBRAZ, a jeżeli tego nie robi to nie powinno się go kupować.

KUP PHILIPSA Z SERII 6000 I WZWYŻ I ZOBACZYSZ JAK WYGLĄDA OBRAZ W DOBRZE ZROBIONYM TV.

NIE WIEM CO WIDZICIE W PLAZMACH:

Plazma to "samo zło" - oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka

- powidoki
- juder
- migotanie obrazu
- "szara czerń" przy oglądaniu w dzień
- mniej szczegółowy obraz niż LED (LCD) mimo, że Full HD
- błyszcząca matryca wszystko odbija co jest w pokoju
- JESZCZE DOCHODZĄ PROBLEMY Z 50Hz "konieczność zakupu amplitunera z dobrym skalerem"

i można by tak w nieskończoność ...

PORÓWNAJ PLAZMĘ Z DOBRZE USTAWIONYM LCD TO ZOBACZYSZ JAKA JEST RÓŻNICA W OBRAZIE NA KORZYŚĆ LCD. (cały czas mam na myśli LCD ze średniej półki)
 

bartecki

New member
polecam P50STP50 na forum znajdziesz minimum 2 duże tematy o tym telewizorze.
sam go posiadam od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony z obarzu.
 

delfin2012

New member
Witam mam pytanie do kolegów posiadających ten tv , wujek kupił ,ale bez polskiej instrukcji , gdzie są opcje ustawień ( kodowanie ) - napisów i jakie tryb napisu obsługuje ten tv , ostatnia sprawa gdzie się włącza - wyszukuje napisy czy pod czas wczytywania filmu z usb ,bo będzie korzystać z pen-driva .

Kupił 50 tak jest napisane z tyłu a gdy zmierzyliśmy ,przekątną to wychodzi nie 50" a 55" , dla wujka to korzystny zakup bo , zapłacił za 50 " a finalnie ma 55 " .
TV bardzo dobra czerń , odwzorowanie kolorów na kanałach hd z cyfry + , przy sd już widać " artefakty " , oczywiście tylko z bliskiej odległości , jak zawsze sygnał determinuje jaką jakość uzyskamy + kalibracja na etapie ustawień zaawansowanych pod kątem własnych preferencji , tv naprawdę wart zainteresowania .

Pozdrawiam
 
Do góry