w MM jest LE 40A536 co to za wynalazek?

janus_z

New member
Witam
Pojawił sie taki telewizorek w MM parametry ma dośc ciekawe bo kontrast 35000:1, na stronie samsunga oczywiscie nie ma tego modelu...:hmm:
wie ktos może co to za model i czym sie różni oprócz kontrastu?

Patrzyłem sobie na niemieckiej stronie samsunga i dziwne tam np modele z serii 4 maja np kontrast od 25000:1 do 30000:1.. o co tu chodzi u nas te telewizorki maja 15000:1... jakies lepsze lampy czy matryce:confused:

Najbardzie podoba mi sie model LE40 786 na LED ale cena troche jeszcze jak dla mnie zaporowa i troche za duzy, mi pasował by 37" wie moze ktos czy ukaże sie taki model?
No i podstawa to to aby miał MPEG4
Pozdrawiam
 

bogdan99

New member
Właśnie tez jestem zainteresowany tym TV... Nie wiem czy w cenie(2700pln) szukać czegoś innego?


Ten TV miałby służyć jako monitor do kompa, do oglądania filmów, przeglądania netu, czasami do amatorskiej obróbki grafiki... Do tej pory myslałem tylko nad samsungiem, ponieważ słyszałem, ze jeden z jego modeli bardzo dobrze współpracuje z komputerem i tego sie trzymam, nie wiem czy słusznie?

Tak wogole jak myślicie? Opłaca sie kupować teraz taki TV? Tzn chodzi mi o ten cały kryzys na świecie, czy cały sprzęt bedzie drożał, czy tendencja bedzie taka jak zwykle, czyli zaleznie od nowych sprzętów? Nie wiem, czy kupić teraz, czy poczekać do wiosny na cos lepszego?

Pozdrawiam.
Paweł


/Okej, juz wien. Jest to wersja wypuszczona na rynek skandynawski/azjatycki i dlatego jest mało spotykany w europie. A skąd go ma MM? Tego nie wiem... W kazdym razie ten kontrast jest podobno uzyskany przez szybe przy LCD i coś tam zmienione w układzie DNI'e. Nie wnikam w to... Ale w kazdym razie w tej samej cenie mozna dostać 40A551 do którego wyszedł właśnie nowy soft i juz ma troche wyzszy kontrast...
na stronie samsunga mozna to zobaczyć:(Linku nie podam, bo nie moge... :roll:)

Stopa kontrastu dynamicznego : 40 000:1
Także media trzeba omijać z daleka :p

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

saverock

New member
LE40A53x z MM

Witam ja kupiłem ten telewizorek i nie zaluje smiga rewelacyjnie, na kablowce jest obraz przyzwoity teraz zastanawiam sie nad jakims sygnalem HD z tunerka, z laptopa obraz miodzio, przez zwykle lacze VGA trailer w rozdz 1080p wygladal bardzo ladnie, nie zauwazylem smuzenia. Jak za ta kase to 40' FULLHD jest super i kolorki tez niczego sobie, moze i jakis model azjatycki ale gwarancja jest a TV dziala bez zarzutu. Zastanawiam sie tylko nad jednym czy jest mozliwosc wymiany firmware na nowszy ale nie przez usb bo go ten tv nie posiada. I zastanawiam sie co daje tryb serwisowy. pozdro
 

darsoon

New member
le40a536

Witam!
mam pytanko dotyczące parametrów tego lcd, ponieważ na stronie samsunga parametry różnią się od tych co podaje MM. Np media podaje czas reakcji 5 ms a samsung 8 ms. możliwe jest żeby 5 seria miała czas reakcji 8ms?
pozdrawiam
 
Do góry