W końcu doczekamy płaskiego OLED TV od LG?

Jam Nius

piszę
016__MG_4941.jpg


Zapowiadany wiele razy, niczym potwór lochnessssss, czy jak to się tam pisze, płaski OLED TV od LG być może (znowu ;)) stanie się faktem.

LG Electronics poinformowało o pojawieniu się pięciu nowych telewizorów w Korei, które na rynki światowe miały by trafić za około 3 miesiące. W nowej piątce, dwie sztuki mają charakteryzować się płaskim ekranem o wielkościach 55" i 65". Wszystko to w 4K! Jeśli LG chce wiedzieć, to chcemy takie "osobniki" na rynku, miejmy nadzieję, że nie skończy się to tak jak w przypadku wcześniej zapowiadanych płaskich OLEDów, które nigdy nie pojawiły się w sprzedaży.

Plotki głosiły, iż OLED jest na tyle nie do opanowania w "płaskiej" wersji, że zaprzestano rozwój dużych płaskich paneli. Czyżby nowe czasy :).
 

pantomima

Banned
Za mało tych cali !

Przyznam że coraz bardziej skłaniam się na zakup nowego tv ,oczywiście w grę wchodzi tylko oled lg ale na chwilę obecną stopują mnie te przekątne . Inwestując nie małą kasę w nowy tv wolałbym osobiście dołożyć te 10 tys +/- i nabyć coś więcej niż te 65" . Jak 4k - to coś grubo powyżej 65 cali , minimum to 75.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...ale jeśli topowy oled 4k w 65 calach ma kosztować coś około 35 tyś to 75 cali to już naprawdę bardzo bardzo poważna kwota będzie :)
 

pantomima

Banned
Kwota pewnie że kosmiczna ale adekwatna do jakości obrazu generowanego przez taki flagowy oled . Jeżeli poprawili by płynność ,dali gwarancję na niezawodność (martwe pixele/jakieś tam nieprzewidziane zjawiska związane z panelem ), to za taki 75 calowy oled 4k ze wsparciem hdr skłonny był bym grubo zabulić nie myśląc o 8k bo rozdzielczość uhd w pełni by mnie zadowalała . Tego typu tv - z takim kontrastem czernią ? Wyczes wypas !
 

ambra

New member
Kwota pewnie że kosmiczna ale adekwatna do jakości obrazu generowanego przez taki flagowy oled . Jeżeli poprawili by płynność ,dali gwarancję na niezawodność (martwe pixele/jakieś tam nieprzewidziane zjawiska związane z panelem ), to za taki 75 calowy oled 4k ze wsparciem hdr skłonny był bym grubo zabulić nie myśląc o 8k bo rozdzielczość uhd w pełni by mnie zadowalała . Tego typu tv - z takim kontrastem czernią ? Wyczes wypas !

A ja myślę, że nie warto.W Unii dostępny jest od dawna (od kilku m-cy!) model lg 4k 75ec780v ,ma sterowany silniczkami ekran i na życzenie ,pilotem można go zrobić tak aby był płaski lub zakrzywiony .cena promocyjna z Media Markt de 24999€..
Jeśli zrobić wrażenie na kimś to lg ma w ofercie nie oleda ,ale panel IPS 105" 5k ,cena promocyjna 75k €, tez dostępny od ręki w MM.
pozdrawiam
 

Attachments

  • Screenshot_2015-08-09-15-57-33.jpg
    Screenshot_2015-08-09-15-57-33.jpg
    16,8 KB · Wyś: 73

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I żeby tylko nie miał przebarwień kolorów.

....oby ... bo kibicuję tej technologii tylko fajnie byłoby jakby problem z przebarwieniami kolorów i wypalaniem pikseli był już rozwiązany. Ale o tym przekonamy się za rok jak już ktoś będzie użytkował modele z tego roku..
 

ambra

New member
płaski oled EF95** 55" 65"

wersja 65" na razie tylko w Ameryce
LG 65EF9500 Support: Find Manuals & Warranty Info | LG USA
wersja 55" tu
LG 55 3D Smart LED-TV 55EF950V - TV - Elgiganten

od 3.września wersja 55" dostępny za Bałtykiem w Szwecji

cena 49 995 Swedish kronor =
5 287.39482 Euros wg google

ciekawostka;
cena płaskiego tv jest wyższa od ceny zakrzywionego tv, do tej pory było odwrotnie
specyfikacja podobna do eg96**

Google-Ergebnis für http://ces2015.lgnewsroom.com/wp-content/uploads/2015/01/4k-flat-oled-ef9500.jpg
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niestety piksele padają nadal. W MM na Bemowie od ok 3-ch miesięcy stoi model 930 i już ma czarny cały piksel i świecący niebieski subpiksel. Może jest tego więcej ale nie miałem czasu się dokładniej przyglądać...
 
Do góry