VSX-921 czy Onkyo TX-NR579 a może Yamaha RX-V473?

boskiapollo

New member
Witam,

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze zestawu do kina domowego. Bo im więcej czytam tym większy mam mętlik. Na początek powiem, że mój pokój ma łącznie ok. 25 m przy czym sama przestrzeń salonu to pewnie koło 16 m reszta otwarta na przedpokój i kuchnię z dwóch stron (nieregularny kształt)

Chciałbym zestaw za 3000-3500 zł. W tej chwili moimi faworytami są:
Onkyo TX-NR579 (za mnogość funkcji, a i też chyba nienajgorszą jakość)
Yamaha RX-V473 (ewentualnie V671)
Denon 1912 (aczkowiek ten troszkę wykracza poza mój budżet) lub nowy AVR-1713)
Pioneer VSX-921
Generalnie chciałbym aby to był nowoczesny model, z obsługą sieci, radia internetowego oraz plików flac z usb. Opcja stref też byłaby fajna, ale nie jest to konieczność. Przeznaczenie to pewnie pół na pół muza i kino.

Z głośników, prawie na pewno coś z zestawu Jamo S608 lub Quadral Quintas 6000, chyba, że macie inne pomysły?

W tej chwili skłaniałbym się najbardziej ku opcji Onkyo + Jamo, udało mi się znaleźć ten zestaw za ~3500. Ale może jakieś inne połączenie byłoby lepsze? Średnio mam możliwość odsłuchu, dlatego bardzo zależy mi na opiniach. Z góry ogromne dzięki!
 

mors111

Active member
Bez reklam
w stereo najlepiej zagra Denon 1912
w kinie reszta podobnie ( może Yamaha 473 nie pasuje za bardzo do reszty modeli )

Jamo 608 ponoć kiepskawe i polecają już bardziej QQ lub też Oli Roth i tutaj model 30 pewnie by wystarczył
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tym pomieszczeniu Obsidiany to dobre i ładne rozwiązanie. Amplituner do nich to Marantz NR1602. W budżecie się mieścimy.
 

boskiapollo

New member
Rzeczywiście ampli wydaje się ciekawy. Ale czy nie jest słabszy (w sensie mocy) niż Denon 1912 lub Oknyo 609? No i widzę, że jest 7.1 a czy obsługuje drugą strefę (bo zaczynam myśleć o podłączeniu dodatkowych głośników w drugim pokoju) ?
 

boskiapollo

New member
Mam jeszcze wątpliwości co do mocy. Wiem, że cyfry nie grają, ale jednak 50W Marantza kontra ~70 Onkyo TX-nr609 czy nawet 90W Denona AVR-1912 zastanawiają. Czy tego naprawdę tak nie czuć? Fakt, że mega głośno nie będę słuchał, bo mieszkam w bloku ale jednak czasem fajnie byłoby poczuć dźwięk.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam jeszcze wątpliwości co do mocy. Wiem, że cyfry nie grają, ale jednak 50W Marantza kontra ~70 Onkyo TX-nr609 czy nawet 90W Denona AVR-1912 zastanawiają. Czy tego naprawdę tak nie czuć? Fakt, że mega głośno nie będę słuchał, bo mieszkam w bloku ale jednak czasem fajnie byłoby poczuć dźwięk.

Patrząc na dane producentów to Onkyo 609 jest najmocniejsze - pobór mocy 610W, moc wzmacniacza 160W / kanał / 6Ω / 1kHz / 1% (wysterowany jeden kanał). Denon 1912 - pobór 460W, 125W x7 kanałów. Zarówno jeden jak i drugi mocowo z powodzeniem starczy. Denon trochę lepiej może zagrać w stereo. Co do mocy to podejrzewam że w rzeczywistości jest na poziomie 50-60W na kanał. Nawet ktoś kiedyś mierzył, więc na to nie patrz. Marantz fajnie też zagra w stereo i o ile podaje rzetelnie moc na kanał wychodzi podobnie jak konkurenci, tylko mnie dziwi ten mały zasilacz - 220W ? Jeśli chodzi o Marantza to osobiście wolałbym dołożyć do modelu 5006 - zasilacz 650W, 7x 100W a różnica nie taka duża w porównaniu do modelu 1602.
 

boskiapollo

New member
Z tego co patrzyłem to jest to różnica ok. 500-600 zł a to sporo biorąc pod uwagę mój budżet. A wtedy pewnie i Denon i Onkyo oferują więcej :) Także jednak zostanę przy wyborze między Onkyo 609, Denonem 1912 i Marantzem 1602. Gdyby ktoś miał szczególnie Marantza i podzielił się wrażeniami byłoby super, szczególnie jeśli chodzi o kino, bo w stereo już wiem że jest bardzo dobrze.
 

mors111

Active member
Bez reklam
tutaj masz test Onkyo 609 :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater

Seven channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 77.7 watts
1% distortion at 88.9 watts

dla jednego kanału i zniekształceń 1% Onkyo ma wg testu 189W ( co ciekawe model 608 ma wg tego samego testu 224W , ale w 7 kolumnach już tylko 7x40W , może inne kryteria pomiaru przyjęli dla starszego testu )

mocy ma sporo

tutaj Denon ale 1612 :

Denon AVR-1612 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater

mocy ma troszkę mniej , 1912 będzie pewnie na podobnym poziomie , ale ma 7 kanałów

wg mnie marantz najbardziej ma wiarygodne dane u i niego jest Możliwe 7x50W , ale też mnie zastanawia fakt jak to zrobi przy zasilaczu 220W

mało jest testów modeli 1602

co jak co podobno to dobry sprzęt , ale ja bym się nad nim mocno zastanawiał ( w sensie na nie )

też mam drugie kino o poborze mocy 220W ( Panasonic SA-HE75 ) i o ile jest bardzo głośne to bardzo brak mu dynamiki w kinie

też byłbym za Marantzem 5006 - przynajmniej ma poczciwy zasilacz i troszkę większą wagę ( 1602 -waży 8,5kg ) 10,5kg

ja bym szedł w mocny zasilacz co jak co , on doda powera w kinie jak i muzyce
 
Do góry