Vsx 818k + Jbl Scs 178?

Tomeeli

New member
Witam,

Mam prośbę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji w wyborze zestawu. Pytanie czy podany w temacie zestaw będzie ze sobą współgrał (różnica w impedancji 8 - 4 ohm)?

Moje warunki:
Pokój 4 x 3 m , TV PV80, dvd Pioneer 410. Głównie do kina 60-70 % reszta radio + mp3.
Kolor ampli - czarny, głośniki - koniecznie małe (żona...) w kolorze wiśnia lub buk.

Jeśli nie ten zestaw to ewentualnie jaki inny w cenie do 2500-3000 PLN? Wybór Pioneera ze względu na mozliwość obsługi ampli i dvd z jednego pilota, ale jeśli odradzicie mi ten model/markę to pomyślałbym nad pilotem uniwersalnym.
 

mundi21

New member
Do dnia dzisiejszego posiadam scs 178 i nie mam zamiaru się pozbyć. Dobrze grało to z Yamahą a jeszcze lepiej z HK i tu szukałbym ampa do tego 5.1
 

radzique

New member
ja bym sie szarpnął na zestaw avr 147 + infinity Beta HCS
Niewiele przekroczysz budżet, a myślę, że zagra sporo lepiej niż scs 178.

Sam mam infinity primus HCS które grają lepiej od scs178, a beta ponoć już klasa wyżej. Chętnie bym sprawdził i sie na nie przesiadł ;)
 

Tomeeli

New member
biorę pod uwagę Infinity Beta tylko zadaję sobie pytanie czy jest sens dokładania kilkuset złotych w porównaniu z JBL 178. Muzyki słucham rzadko, zestaw głównie do kina choć może ta proporcja się to zmieni po zakupie zestawu...

Ten Pioneer 818 lub 918 jest dużo słabszy od H/K Onkyo w cenie do 1300 PLN?
Czy amplituner z mocą 8 ohm może pracować z kolumnami 4 ohm?
 

Rudeford

New member
Tomeeli napisał:
Czy amplituner z mocą 8 ohm może pracować z kolumnami 4 ohm?

No właśnie jak to jest z tymi omami?
Jestem na etapie kupna amplitunera do SCS 178 i nie chce zaliczyć wtopy. Czy któryś z H/K z 8 ohm będzie pasował do JBL?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
W teorii nie powinno się dobierać kolumn o innej impedancji niż końcówki mocy w amplitunerze. W praktyce jednak ludzie podłączają, ważne by kolumny nie miały wyżej impedancji niż amplituner. Ja jednak stosuję zasadę by kolumny miały taką samą impedancję co amplituner i tego się będę trzymał. Sporo amplitunerów ma przełączanie pomiędzy impedancjami.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
moze pracowac z takim obciazeniem ale wazne zeby nie podgłaszac najlepiej sprawdzac jak mocno ampli sie grzeje..
 

Rudeford

New member
Mam już wspomniane wcześniej głośniki JBL i ampli H/K 132 – taki skromny zestawik. Mimo różnicy omów całość gra dobrze a ampli tylko trochę się grzeje nawet przy dużej głośności. Testowałem go na kolumnach 8 ohm i grzał się identycznie.
 
Do góry